Zbiórka Harcerze pomagają pogorzelcom - miniaturka zdjęcia

Harcerze pomagają pogorzelcom

Zbiórka Harcerze pomagają pogorzelcom - zdjęcie główne

Harcerze pomagają pogorzelcom

2 815 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 

Pomóżmy w odbudowie domu pogorzelców oraz odtworzeniu obozowego sprzętu harcerzy.

Elganowo to wieś, w której mieszka mniej, niż 200 osób w województwie warmińsko-mazurskim. Harcerze z Warszawy prawdopodobnie nigdy by o niej nie usłyszeli, gdyby nie obozy harcerskie, które odbywają się nad zlokalizowanym nieopodal jeziorem. To tu w połowie kwietnia br. w pożarze zaprzyjaźniona z harcerzami rodzina z straciła dom.  Ogień pojawił się najpierw w stodole, później przedostał do części mieszkalnej jednego z budynków, który prawie całkowicie spłonął. Następnie zajął się kontener izoterma. Pożar udało się ugasić dopiero po 6 godzinach, a zniszczenia są tak duże, że obecnie 7 osób straciło dobytek życia i zostało bez dachu nad głową. Strata jest tym większa, że spłonęły również budynki gospodarcze, sprzęt rolniczy. 

W Elganowie harcerze przechowywali sprzęt wykorzystywany podczas obozów. Ogień pochłonął także kontener, w którym sprzęt harcerzy się znajdował. Byly to m.in. namioty, materace, koce, łóżka, regały, lodówki gazowe. Było to dobro budowane przez ponad 40 lat, dorobek wielu pokoleń harcerzy z 305-tki, które służyło podczas corocznych obozów i biwaków. 

http://pasym.wm.pl/644064,Siedem-osob-stracilo-dach-nad-glowa.html

https://tygodnik.szczytno.pl/Potezny_pozar_zniszczyl_stodole_i_dom-n11052.html#

Szczep 305 od kilkudziesięciu lat wychowuje kolejne pokolenia młodych ludzi ucząc samodzielności, współpracy, pokazując wartości harcerskie,  którymi zuchy i harcerze kierują się w codziennym życiu. Instruktorzy harcerscy wraz ze swoimi drużynami często angażują się w różne akcje charytatywne. Dzisiaj to my zwracamy się z prośbą o pomoc. Aby móc dalej działać z dziećmi i młodzieżą na wyjazdach letnich, aby móc dalej organizować wypoczynek letni prosimy o pomoc w odtworzeniu utraconego sprzętu. W szczepie jest siedem jednostek, a na zbiórkach pojawia się ponad sto młodych ludzi. 

Naszym celem jest zbiórka 250 tys. zł. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na:

100 tys. na odbudowę domu pogorzelców (materiały budowlane, niezbędne usługi oraz wyposażenie wraz z najpotrzebniejszym sprzętem domowym).

50 tys. na wynajem kontenerów mieszkalnych wraz z wyposażeniem, podłączeniem - na czas odbudowy domu. 

100 tys. zaś dla harcerzy, by mogli odtworzyć sprzęt utracony w pożarze.

Pomóc można też przekazując ubrania (dla młodzieży i dorosłych), kołdry, pościele, prześcieradła, poszewki, meble (m.in. kanapy, tapczany, łóżka, stoły, biurka, szafy, komody), sprzęt AGD (lodówki, kuchenki, odkurzacze, czajniki, pralki), materiały budowlane (farby, cement, cegły, lampy, osprzęt elektryczny, drewno, blacha, pojemniki do przechowywania). Więcej informacji na stronie  http://szczep305.pl/prosba-o-wsparcie

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest obecnie nieoceniona. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.20
  17.05.20

  Też byłam w szczepie 305, wspomnienie lat młodości! Trzymajcie się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.20
  16.05.20

  Warto pomagać 😊

 • Robert Laskowski - awatar

  Robert Laskowski

  16.05.20
  16.05.20

  Kacper & Wiktor

2 815 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 34

Lis Witalis - awatar
Lis Witalis
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
140
Michał Piotrowski - awatar
Michał Piotrowski
50
Anna Cholewińska - awatar
Anna Cholewińska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ząbek - awatar
Ząbek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij