Zbiórka Książka o ewangelikach Zagórów - miniaturka zdjęcia

Książka o ewangelikach Zagórów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Książka o ewangelikach Zagórów - zdjęcie główne

Książka o ewangelikach Zagórów

7 999 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Pierwszy rozdział tej książki powstał dokładnie 20 lat temu...

Bogdan Grzonkowski, jeden z najbardziej oddanych propagatorów lokalnej historii, jako pierwszy rozpoczął prace nad książką o zagórowskich ewangelikach i w 2002 roku zamknął pierwszy jej rozdział. Zbieranie materiałów na dalszą część publikacji przerwała jego tragiczna śmierć, a sam temat został na długi czas zapomniany…

Zerwane ogniwo

Trzy lata temu Mirosław Słowiński zaproponował uzupełnienie luki w dotychczasowych publikacjach historycznych dotyczących Zagórowa trzech kultur: „Do kompletnego obrazu dziejów miasteczka brakuje nam jeszcze tylko historii ewangelików”- zauważył. Do inicjatywy natychmiast dołączyła grupa działaczy na rzecz lokalnej historii. Przy współpracy przedstawicieli Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie, redakcji strony „Zagórów – Miejsce z Historią” , Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, Stowarzyszenia Frydhof , Lokalnej Organizacji Turystycznej „Puszcza Pyzdrska” oraz innych, zainteresowanych tematem osób, zaczęły powstawać pierwsze teksty.

„Ufam, że praca Bogdana nie pójdzie na marne…”

Na wieść o rozpoczęciu prac nad naszą książką, pani Barbara Leśniewska, siostra Bogdana Grzonkowskiego przekazała nam materiały po zmarłym regionaliście.  Wyraziła również zgodę na wykorzystanie tej części jego dorobku w przygotowywanej publikacji, mówiąc:  „Ufam, że praca mojego Brata nie pójdzie na marne”. Wzięliśmy sobie te słowa do serca.

Nadszedł czas na wydanie tej książki

Równo dwadzieścia lat po powstaniu pierwszego rozdziału mamy gotową książkę, w niej ciekawe teksty, archiwalne fotografie, niezwykłe wspomnienia. Opowiemy Wam w niej o olęderskich osadnikach, kantorach i pastorach, żołnierzach Legionów i Werhmachtu, szlachetnym „niemieckim” lekarzu i szalonej wdowie po nim oraz zdradzimy część tajemnicy listów, ukrytych pod koniec wojny w ścianie pewnego domu. Poznacie dzięki nim ludzi z krwi i kości: rolników i mieszczan, bohaterów i tchórzy, patriotów oraz zdrajców. Przeżyjecie ich historie wraz z nami i uzmysłowicie sobie, jak ciekawą częścią społeczności ziemi zagórowskiej byli - i wciąż są - luteranie.

Rozpoczynamy zbiórkę funduszy na wydanie tej publikacji. Będziemy bardzo wdzięczni wsparcie naszej inicjatywy.

 

Pozdrawiamy serdecznie. 

----- 

Redaktorzy i autorzy tekstów: 

Mirosław Słowiński, Katarzyna Połom, ks. Waldemar Wunsz, Bogdan Grzonkowski , Wiesława i Przemysław Kowalscy, Damian Kruczkowski, Łukasz Parus, Bogdan Michalski.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
7 999 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 69 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 69

Danpol Okarma - awatar
Danpol Okarma
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ela R - awatar
Ela R
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
299
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Damian Kruczkowski - awatar
Damian Kruczkowski
170
Kamil Jasiak - awatar
Kamil Jasiak
50
Daniel Parus - awatar
Daniel Parus
200
Iwona - awatar
Iwona
30
Grzegorz Cieślewicz - awatar
Grzegorz Cieślewicz
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij