Zbiórka Książka o ewangelikach Zagórów - miniaturka zdjęcia

Książka o ewangelikach Zagórów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Książka o ewangelikach Zagórów - zdjęcie główne

Książka o ewangelikach Zagórów

2 825 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Pierwszy rozdział tej książki powstał dokładnie 20 lat temu...

Bogdan Grzonkowski, jeden z najbardziej oddanych propagatorów lokalnej historii, jako pierwszy rozpoczął prace nad książką o zagórowskich ewangelikach i w 2002 roku zamknął pierwszy jej rozdział. Zbieranie materiałów na dalszą część publikacji przerwała jego tragiczna śmierć, a sam temat został na długi czas zapomniany…

Zerwane ogniwo

Trzy lata temu Mirosław Słowiński zaproponował uzupełnienie luki w dotychczasowych publikacjach historycznych dotyczących Zagórowa trzech kultur: „Do kompletnego obrazu dziejów miasteczka brakuje nam jeszcze tylko historii ewangelików”- zauważył. Do inicjatywy natychmiast dołączyła grupa działaczy na rzecz lokalnej historii. Przy współpracy przedstawicieli Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie, redakcji strony „Zagórów – Miejsce z Historią” , Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, Stowarzyszenia Frydhof , Lokalnej Organizacji Turystycznej „Puszcza Pyzdrska” oraz innych, zainteresowanych tematem osób, zaczęły powstawać pierwsze teksty.

„Ufam, że praca Bogdana nie pójdzie na marne…”

Na wieść o rozpoczęciu prac nad naszą książką, pani Barbara Leśniewska, siostra Bogdana Grzonkowskiego przekazała nam materiały po zmarłym regionaliście.  Wyraziła również zgodę na wykorzystanie tej części jego dorobku w przygotowywanej publikacji, mówiąc:  „Ufam, że praca mojego Brata nie pójdzie na marne”. Wzięliśmy sobie te słowa do serca.

Nadszedł czas na wydanie tej książki

Równo dwadzieścia lat po powstaniu pierwszego rozdziału mamy gotową książkę, w niej ciekawe teksty, archiwalne fotografie, niezwykłe wspomnienia. Opowiemy Wam w niej o olęderskich osadnikach, kantorach i pastorach, żołnierzach Legionów i Werhmachtu, szlachetnym „niemieckim” lekarzu i szalonej wdowie po nim oraz zdradzimy część tajemnicy listów, ukrytych pod koniec wojny w ścianie pewnego domu. Poznacie dzięki nim ludzi z krwi i kości: rolników i mieszczan, bohaterów i tchórzy, patriotów oraz zdrajców. Przeżyjecie ich historie wraz z nami i uzmysłowicie sobie, jak ciekawą częścią społeczności ziemi zagórowskiej byli - i wciąż są - luteranie.

Rozpoczynamy zbiórkę funduszy na wydanie tej publikacji. Będziemy bardzo wdzięczni wsparcie naszej inicjatywy.

 

Pozdrawiamy serdecznie. 

----- 

Redaktorzy i autorzy tekstów: 

Mirosław Słowiński, Katarzyna Połom, ks. Waldemar Wunsz, Bogdan Grzonkowski , Wiesława i Przemysław Kowalscy, Damian Kruczkowski, Łukasz Parus, Bogdan Michalski.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 825 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 28

Ewelina - awatar
Ewelina
200
Grzegorz Parus - awatar
Grzegorz Parus
100
Karol - awatar
Karol
200
Adaś Topolewski - awatar
Adaś Topolewski
300
Halina Bryk - awatar
Halina Bryk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Daniel Brudler - awatar
Daniel Brudler
220
Rafał Paluszkiewicz - awatar
Rafał Paluszkiewicz
50
Magdalena Bartłomiejczak - awatar
Magdalena Bartłomiejczak
200
Przemek Siemion - awatar
Przemek Siemion
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij