W dn. 31.12 trafiła pod nasze skrzydła kilkuletnia sunią w typie charta. Inka, bo tak daliśmy jej na imię, była przetrzymywana w strasznych warunkach. Mimo zimy, nie miała nawet budy! Jej domem było klepisko ze słomą. Liczne blizny i rany po pogryzieniach, nie pozostawiają wątpliwości co do tego, jak bardzo złe musiało być jej dotychczasowe życie.
Od razu wiedzieliśmy, że nie jest w najlepszej kondycji, jednak w Sylwestra nic nie wskazywało na to, że w ciągu kolejnych 24h zacznie się dramatyczna walka o życie Inki.
Kolejnego dnia, Inka zaczęła wykazywać niepokojące objawy, które skłoniły nas do wizyty w szpitalu. Sunią stała się apatyczna, zaczęła inaczej się poruszać oraz zupełnie straciła apetyt. Kolejne godziny przyniosły pogorszenie samopoczucia Inki. Wyniki nie pozostawiły złudzeń, że jej stan jest zły. Uszkodzenie nerek, słaba wątroba, znacznie powiększona śledziona.
W badaniu RTG okazało się, że sunią ma zaawansowane zapalenie oskrzeli, które w kolejnej dobie przerodziło się w zapalenie płuc. U suni rozpoczęto tlenoterapię.
Mimo wdrożonego leczenia, stan suni się nie poprawiał. W związku z tym, kolejnego dnia sunią miała konsultację kardiologiczną i badane echo serca. Niestety, te badania również wyszły bardzo źle. Inka ma niedomykalność zastawki aorty, zastawek dwu- i trójdzielnej również.
Wdrożono kolejne leki i zmodyfikowano dotychczasową terapię. Stan Inki wydaje się być obecnie stabilny. Dziś, pierwszy raz od kilku dni, sunią samodzielnie zjadła i nawet machnęła ogonkiem!
Nie jest to jeszcze "hurra optymizm", ale ta mała, aczkolwiek ważna zmiana w jej zachowaniu, pozwala nam mieć nadzieję na to, że sunią w kolejnych dniach będzie powolutku odzyskiwać siły.
Czekamy na wyniki jej badań w kierunku różnych pasożytów. Inka cały czas musi przebywać w szpitalu i być na specjalnej diecie. Koszty jej leczenia rosną z dnia na dzień i dizisaj jest to już ponad 6.000 złotych.
Jesteśmy małym stowarzyszeniem, które w ostatnich tygodniach miało kilkoro podopiecznych, którzy byli bardzo poturbowani przez życie i człowieka, więc wymagali znacznych nakładów finansowych. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie leczenia Inki- małej, bezbronnej, skrzywdzonej suni. Tylko w ten sposób damy jej szanse na normalne życie i pokazanie, że człowiek może mieć dobre serce dla zwierząt. Wysyłajcie jej też dużo pozytywnej energii i trzymajcie kciuki!
Z góry Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wpłaty.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Eliza
Inka, trzymamy mocno kciuki za Ciebie !
Freya & Iggy
Freya i Iggy pozdrawiają, dużo zdrówka życzymy