Zbiórka Wiesław chce żyć aktywnie. - zdjęcie główne

Wiesław chce żyć aktywnie.

7 040 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Jarosław Zarębski - awatar

Jarosław Zarębski

Organizator zbiórki

Zwracam się do Was wszystkich z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup

                                   Aktywnego wózka inwalidzkiego

                                                  dla Wiesława.

  Wiesława poznałem kilkanaście lat temu jako klienta w mojej firmie.  Mimo widocznej niepełnosprawności wtedy jeszcze Pan Wiesław z uśmiechem pokonywał niewygodne stopnie prowadzące  do sklepu.  Zawsze rzeczowo określał swoje potrzeby , opowiadał o samodzielnych naprawach swojego auta , a przy tym nigdy nie był wymagający i nigdy nie wprowadzał w zakłopotanie swoją niepełnosprawnością.  Zostawiał ją za drzwiami , gdzieś daleko za sobą. Teraz bardzo tęskni za samodzielnością i aktywnością. 

Tak pisze o sobie:

" Nazywam się Wiesław Żulicki.  W dzieciństwie zachorowałem na porażenie dziecięce  zwane Haine – Medina.  Przeszedłem wiele operacji, rehabilitacji, dzięki którym mogłem funkcjonować samodzielnie i aktywnie.  Byłem niepełnosprawny ale aktywny: samodzielnie chodziłem, jeździłem na rowerze, prowadziłem samochód, pracowałem. Aktywnie uczestniczyłem w życiu społecznym, między innymi byłem współzałożycielem i członkiem zarządu Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów oraz prezesem i członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Solidarni z niepełnosprawnymi INTEGRACJA” w Skarżysku -Kamiennej. 

Ożeniłem się, wychowaliśmy trzech synów. Wraz z żoną spłacamy kredyt hipoteczny  (we frankach szwajcarskich), który pochłania moją rentę i część emerytury żony.    

  W2018 roku zdiagnozowano u mnie złośliwego raka pęcherza moczowego. Po serii chemioterapii, w lutym 2019 roku przeszedłem bardzo trudną i długotrwałą operację  (8,5 godziny w klinice w Krakowie) usunięcia pęcherza, prostaty i węzłów chłonnych. Wyłoniono mi przetokę zewnętrzną –urostomię. Bezpośrednio po operacji, w wyniku powikłań, miałem niewładne nogi i lewą rękę. Wymagałem całkowitej opieki osób trzecich; nie byłem w stanie chodzić, siedzieć. Nie mogłem jeść, byłem karmiony pozajelitowo. Nerki przestały pracować, byłem dializowany. Rana pooperacyjna nie chciała się goić, w wyniku czego przeszedłem następne dwie trzy i półgodzinne operacje. 

Dzięk iwysiłkom lekarzy, nerki wróciły do pracy. Mój stan ogólny poprawił się na tyle, że pomiesiącu pobytu w klinice, mogłem wrócić do domu karetką. Nadal nie siadałem. Wszystkie czynności związane z higieną osobistą iurostomii, zmianą worków stomijnych, jedzeniem, przebieraniem,opieką wykonywała przy mnie żona. Dzięki ogromnemu wysiłkowi,determinacji, z nadzieją na szybki powrót do stanu co najmniej sprzed operacji; dzięki rehabilitacji, mój stan zaczął poprawiać się na tyle, że mogę samodzielnie siedzieć na wózku inwalidzkimi samodzielnie wykonywać większość podstawowych czynności wokół swojej osoby. Od marca mam rehabilitację, jestem pod opieką neurologa i ortopedy. 

W związku z pogorszeniem stanu zdrowia, niestety, musiałem zrezygnować z pracy. Aktualnie jestem na rencie inwalidzkiej. Jestem niepełnosprawny w stopniu znacznym. Pomimo rehabilitacji nadal niemogę stać, a tym bardziej samodzielnie chodzić. Poprawa następuje bardzo wolno i nie wiadomo czy kiedykolwiek będę mógł chodzić. 

Ta sytuacja spadła na mnie nagle i gwałtownie, powodując u mnie smutek, załamanie, depresję. Perspektywa, że nie będę mógł wrócić do aktywnego trybu życia, do pracy; wpływa na mnie negatywnie. Nie mogę się z tym pogodzić. 

Jednak,ostatnio pojawiła się szansa zmiany tej bardzo trudnej dla mnie sytuacji. Szukając możliwości powrotu do życia społecznego, nawiązałem kontakt z Fundacją FAR,  wspierającą osoby będące wpodobnej sytuacji zdrowotnej i życiowej jak moja. Pokazano mi, że będąc na stałe na wózku, można samodzielnie i aktywnie uczestniczyć w życiu. Jednak, żeby to było możliwe, niezbędny jest mi wózek inwalidzki, tak zwany aktywny.  Koszt takiego wózka w wersji podstawowej wynosi około 7000 złotych. 

W mojej obecnej sytuacji finansowej nie jestem w stanie nabyć takiego wózka. Wszelka pomoc finansowa pomoże mi zrealizować zakup wózka aktywnego i powrót do społeczeństwa, uchroni mnie przed wykluczeniem społecznym. Odczuwam ogromną potrzebę kontaktu  z innymi, samodzielnego uczestniczenia w życiu i w miarę moich możliwości wspierania  i pomocy innym.

  Dlatego zwracam się do Was wszystkich z ogromną prośbą o wsparcie. "


Wiesław Żulicki 

Zrzutkę zakładam za zgodą i na prośbę Wiesława Żulickiego.


Aktualizacje


 • Jarosław Zarębski - awatar

  Jarosław Zarębski

  08.12.19
  08.12.19

  Kochani. W imieniu Wiesława i swoim pragnę Wam wszystkim z całego serca podziękować. Cel został osiągnięty. Osiągnięty dzięki WAM , Waszej dobroci , Waszym dobrym , otwartym na drugiego człowieka sercom. Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach.

Komentarze


 • Sąsiadka - awatar

  Sąsiadka

  07.09.19
  07.09.19

  Panie Wiesławie! Będzie dobrze 🙂. Bóg jest Wielki.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  04.09.19
  04.09.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Kasia Kosaka - awatar

  Kasia Kosaka

  03.09.19
  03.09.19

  Powodzenia dla Pana Wiesława! Szybkiego powrotu do aktywności życzę! Kasia Kosaka, wnuczka Pani Markowskiej z Sosnowej

7 040 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Jarosław Zarębski - awatar

Jarosław Zarębski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr Bałamut - awatar
Piotr Bałamut
100
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna Heise - awatar
Justyna Heise
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij