Zbiórka Prawa kobiet? Dorzuć się! - zdjęcie główne

Prawa kobiet? Dorzuć się!

14 250 zł  z 13 200 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób

Twoje pieniądze w walce o prawa kobiet! 

Dorzuć się do minigrantu!

Fundusz Feministyczny jest po to, by wspierać dziewczyny i kobiety, aby mogły same decydować o tym, czego im potrzeba i wspólnie realizować swoje pomysły na feministyczne działania. Stworzyłyśmy Fundusz na fali feministycznego przebudzenia ostatnich dwóch lat. Marzy nam się silny i niezależny ruch feministyczny, w którym jest miejsce dla każdej z nas.

Zbieramy pieniądze i przyznajemy minigranty lokalnym grupom i organizacjom, które stają w obronie praw kobiet. W naszym pierwszym konkursie zgłosiły się 193 inicjatywy z 72 miejscowości: Brodnicy, Lęborka, Gliwic, Gryfina, Piły, Teremisek, Torunia, Wałbrzycha, Zielonej Góry i wielu innych. Ich potrzeby są bardzo różne. 

Emerytki z Pomorza chcą się uczyć samoobrony. Więźniarki przygotowują terapeutyczny spektakl. Kobiety z niepełnosprawnościami chcą nurkować. Gospodynie wiejskie potrzebują spotkać się z ginekolożką, a nastolatki z Lubuskiego chcą rozmawiać o tym, że ich ciała są fajne takie, jakie są. Lesbijki z Wielkopolski planują imprezę z okazji powstania ich stowarzyszenia, a dziewczynki spod Sandomierza marzą o trenowaniu parkouru.

Fundusz Feministyczny bazuje na zaufaniu, dlatego to one same - uczestniczki konkursu - zdecydują o tym, gdzie trafią pieniądze. Bo to one wiedzą najlepiej, co jest dla nich ważne i czego potrzebują.

Ale jak wybrać między kursem nurkowania dla kobiet z niepełnosprawnościami a samoobroną dla seniorek? Albo między obozem leśnym dla nastolatek z małego miasta a ulicznym turniejem piłkarskim dla dziewczyn? Mamy kasę na to, by sfinansować tylko ok. 17 takich pomysłów. Już dziś wiemy, że potrzeby kobiet i dziewczyn w Polsce są dużo większe.

Pomóż nam sfinansować dodatkowe trzy minigranty. Jeden grant to kwota ok. 4 400 zł.

Twój przelew to konkretne spotkanie, szkolenie, rozmowa, pomoc. Zrzućmy się razem! Fundusz to nasza wspólna sprawa. Kasa na feminizm jak nigdy jest ważna i bardzo potrzebna.

Fundusz Feministyczny 

Wspierając Funduszu pozostań z nami w kontakcie. Zostaw nam swojego @ na stronie internetowej www.femfund.pl

Zdjęcia autorstwa: Agaty Kubis. Dziękujemy!

Komentarze


 • Kamila B. - awatar

  Kamila B.

  08.03.2018
  08.03.2018

  Super inicjatywa! Tak trzymajcie i rośnijcie w siłę!

  • Fundusz Feministyczny - awatar

   Fundusz Feministyczny - Organizator zbiórki

   09.03.2018
   09.03.2018

   Dziękujemy! Razem będziemy rosły :-)

 • Joanka - awatar

  Joanka

  08.03.2018
  08.03.2018

  Dobrze, że jesteście ❤️

  • Fundusz Feministyczny - awatar

   Fundusz Feministyczny - Organizator zbiórki

   09.03.2018
   09.03.2018

   Dzięki za miłe słowa i wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.2018
  08.03.2018

  • Fundusz Feministyczny - awatar

   Fundusz Feministyczny - Organizator zbiórki

   08.03.2018
   08.03.2018

   Tak jest! Dziękujemy za wpłatę! Feminizm - moc!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.2018
  08.03.2018

  #siostrzeństwo #solidarność #pomoc_wzajemna <3

  • Fundusz Feministyczny - awatar

   Fundusz Feministyczny - Organizator zbiórki

   08.03.2018
   08.03.2018

   Tak jest! <3 Dziękujemy za wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2018
  06.03.2018

  Prosimy o wsparcie.Organizacja,którą reprezentuję stara się o minigrant.

  • Fundusz Feministyczny - awatar

   Fundusz Feministyczny - Organizator zbiórki

   07.03.2018
   07.03.2018

   Podpisujemy się pod prośbą :) i duże dzięki za wpłatę!

14 250 zł  z 13 200 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób

Wpłaty: 212

Klementyna Kuleta - awatar
Klementyna Kuleta
70
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20
Tadeusz Monkiewicz - awatar
Tadeusz Monkiewicz
500
AGNIESZKA - awatar
AGNIESZKA
10
Kamila B. - awatar
Kamila B.
10
Joanka - awatar
Joanka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra Olszowska - awatar
Aleksandra Olszowska
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij