Zbiórka Leczenie szczurów z Ferajny - zdjęcie główne

Leczenie szczurów z Ferajny

1 607 zł  z 1 602 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur za leczenie szczurzych podopiecznych.

Szczury przebywają w domu tymczasowym Szczurza Ferajna (www.facebook.com/szczurzaferajnaDTWroc/).

Hope i Faith -Szczurzynki porzucone na wrocławskim „trójkącie”

Szczurki trafiły pod opiekę Szczurzej Ferajny 5.12.18 r, dziewczyny zostały "znalezione" na wrocławskim śmietniku. Hope miała ogromnego gruczolaka w okolicy cewki moczowej. Gruczolak został usunięty, a Hope dochodziła powoli do pełni zdrowia. 

30.12.18 wybraliśmy się na wizytę kontrolną po zabiegu, w okolicy cewki, z drugiej strony znowu zaczął pojawiać się guz. 

11.01.19 udało się wysterylizować Hope i usunąć domniemanego guza, który na całe szczęście okazał się być tylko ropniem! Hope w końcu trafiła zdrowa do prawdziwego z kochającego domu!

 11.01.19 poddaliśmy badaniom Faith, która nie wykazywała żadnych objawów choroby, poza "dziwnym" brzuchem w omacywaniu. Wykonaliśmy badania krwi- biochemię i morfologię. Okazało się, że Faith ma lekką anemię i problemy z wątrobą! Wyniki badań dostępne poniżej. Faith obecnie przyjmuje leki, czeka ją powtórne badanie krwi.

Fenris- szczurek ze sklepu zoologicznego w Poznaniu

Fenris trafił do nas ze sklepu zoologicznego w Poznaniu, skąd udało się go wydostać za darmo. Szczurek obgryzał własny ogon co było argumentem do wydania zwierzaka. Niestety okazało się, że ogon szczurka był najmniejszym problemem. Wystarczyła prosta operacja amputacji końcówki ogonka, żeby szczurek przestał go obgryzać. W badaniu klinicznym Fenrisa okazało się, że chłopiec ma uszkodzony staw w tylnej nóżce. Wykonano zdjęcia RTG w celu diagnostycznym. RTG wykazało silny odczyn okostnowy ze zniszczeniem powierzchni stawowych. Fenris przeszedł antybiotykoterapię i do dzisiaj ( już w nowym domu) przyjmuje Arthroflex- syrop wspomagający stawy. Fenris został również wykastrowany. 


Pomarańczki- czyli (nie)szczęśliwa piątka szczurzyc znalezionych na wrocławskim śmietniku

Dziewczyny zostały przekazane do Szczurzej Ferajny w tragicznym stanie- wychudzone, ze świądem i wielkimi guzami. W najgorszym stanie była Zosia- szczurka z AŻ TRZEMA GUZAMI, która została najszybciej zoperowana pomimo znacznego wychudzenia. Jeden z guzów zaczął się rozpadać. Ze względu na ilość i wielkość guzów nie zdecydowaliśmy się na połączenie tego zabiegu ze sterylizacją. 

Reszta dziewczyn przeszła zabiegi usunięcia guzów i sterylizacje tydzień później, w tym czasie udało im się troszkę nabrać masy. 

Jedna ze szczurzyc- Oczko, dodatkowo ma chore oczko- owrzodzenie rogówki i zwiększoną ilość płynu w przedniej komorze oka. Wdrożono leczenie, które niestety nie pomogło. Oczko trafi niebawem do Warszawy, gdzie będzie dalej diagnozowana u okulisty. Chcemy zawalczyć o jej oko i uniknąć enukleacji. 

Dyzio- czyli ostatni z braci z Bolesławca

Dyzio trafił do Szczurzej Ferajny wraz z mamą i siostrami. Chłopiec przeszedł zabieg kastracji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Faktury:

Faktura za wizyty kontrolne Pomarańczek, leki dla Oczka i zabieg Zosi została wystawiona na kwotę 305,01 zł.

Faktura za kastrację Dyzia została wystawiona na kwotę 106,93 zł.

Faktura za leki dla Fenrisa i Oczka została wystawiona na kwotę 38,58 zł.

Faktura za zabiegi Pomarańczek, kastrację Fenrisa, badania krwi Faith oraz sterylizację Hope została wystawiona na kwotę 1027,02.

Faktura za wizyty kontrolne Fenrisa, Hope i Faith oraz zdjęcie RTG i leki Fenrisa została wystawiona na kwotę 124 zł.

Łączna kwota wystawionych faktur wynosi 1601,54zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury za leczenie podopiecznych Domu Tymczasowego "Szczurza Ferajna".

Pamiętajcie, ze gdyby nie Wasze wsparcie nie moglibyśmy pomagać tak skutecznie jak do tej pory!

Bez WAS nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


Komentarze


 • Beata L - awatar

  Beata L

  08.03.2019
  08.03.2019

  To moj prezent na dzien kobiet :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.2019
  05.02.2019

  Dobra robota! Jesteście potrzebni!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.2019
  01.02.2019

  Zdrówka dla ogonków ;)

 • Gosia O. - awatar

  Gosia O.

  29.01.2019
  29.01.2019

  To wspaniałe co zrobiliście. Nie mozna przejść obok tego obojętnym...życzę dużo zdrowia dla małych, niech żyje im się dobrze. W końcu wolne od krzywdy i bólu. Jeszcze raz szacunek za Waszą postawę 👏

 • Kocham Szczurki - awatar

  Kocham Szczurki

  27.01.2019
  27.01.2019

  Życzę zdrowia wszystkim szczurkom :)

1 607 zł  z 1 602 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób

Wpłaty: 59

Barbara Łapka - awatar
Barbara Łapka
50
Iga C. - awatar
Iga C.
20
Beata L - awatar
Beata L
50
Cialkokawalko - awatar
Cialkokawalko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
gooka - awatar
gooka
100
Katarzyna Kosiak - awatar
Katarzyna Kosiak
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olga S - awatar
Olga S
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij