Zbiórka POMÓŻ Figusiowi - zdjęcie główne

POMÓŻ Figusiowi

40 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem kucem walijskim o imieniu Figuś, mam 20 lat i jestem łagodnym, spokojnym i przyjaznym koniem. Spędziłem sporo czasu w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi w Ośrodku Hipoterapii w Słupsku jako koń hipoterapeuta, gdzie pomagałem wyjść im z różnorakich chorób.

Urodziłem się zdrowy, jednak warunki panujące w byłej stajni i moja ciężka praca w kurzu spowodowały, że nabawiłem się choroby układu oddechowego: astmy oskrzelowej, RAO - przewlekłej choroby obturacyjnej płuc. Objawia się ona uporczywym kaszlem, dusznością i wypływem śluzu z nosa.

Kiedy się rozchorowałem, stałem się niepotrzebny... i oddali mnie ze względu na duże koszty leczenia...

W takim kiepskim stanie przygarnęła mnie moja obecna właścicielka, która już od 9 lat opiekuje się mną, leczy i pomaga ulżyć mi w tych najgorszych chwilach oraz w przewlekłym dla mnie cierpieniu... Przez ten cały czas stara się poprawić mi warunki bytowe:

- wybudowała angielską stajnię, która ma na celu wentylację pomieszczenia a co za tym idzie minimalizuje ataki duszności, 

- zamiast ściółki ze słomy, co 3 miesiące kupuje szwedzki torf lub len (koszt 800zł), który nie pyli i nie kurzy moich nozdrzy, 

- zamawia leki Ventipulmin, Dilaterol (koszt 400zł), które rozszerzają oskrzeliki płucne i pomagają oczyścić drogi oddechowe, a w ciężkich stanach dzwoni po lekarza weterynarii, który wykona zastrzyki sterydowe,

- kupuje co miesiąc musli dla koni z alergią firmy Nuba Equi (koszt 90zł) i podaje do zjedzenia moczone siano...

Moja pani chce dla mnie jak najlepiej, jednak moje "polepszacze życia" są dosyć kosztowne. Już nigdy nie będę zdrowy, moja choroba z roku na rok postępuje, ale poprzez leczenie i profilaktykę można ją spowolnić. 

Bardzo więc proszę o wsparcie finansowe, ponieważ ciągle potrzebuję "wspomagaczy" i będę Wam wdzięczny za każdą przysłowiową "Figusiową złotówkę". 

Chcę żyć jak najdłużej razem z moją panią, która mnie kocha i mimo wszystko cieszyć się każdym dniem prawie tak samo jak moi zdrowi końscy koledzy... Pomożesz ??


40 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Kamilla - awatar
Kamilla
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij