Zbiórka Filemon - wyrzucony jak śmieć - zdjęcie główne

Filemon - wyrzucony jak śmieć

1 444 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby

Mały, czterotygodniowy  Filemonek w pudełku został wyrzucony jak śmieć pod kontener. Nieleczony koci katar doprowadził do zrogowacenia rogówki obu oczek. Najwyraźniej dla kogoś taki kot to tylko kłopot, do niczego się nie nadaje... dlatego jak śmieć wylądował na śmietniku. 

Ale są ludzie, którzy mają dobre serce i zabrali Filemona ze śmietnika. Bo chociaż kiciuś bezpowrotnie stracił wzrok, to wciąż żyje i czuje. Pewnie znajdą się osoby, które stwierdzą, że lepiej skrócić jego cierpienie i poddać eutanazji.

Ale kiedy trzyma się w rękach to małe ciałko, które tak wiele przeszło a mimo to ma wolę walki to serce nie pozwala nam podjąć innej decyzji jak pomóc mu w tej walce. To prawda, że nigdy już nie będzie widział ale to nie znaczy, że nie będzie cieszył się życiem, że nie znajdzie się ktoś kto da mu dom i pokocha go takim jakim jest.

Dlatego walczmy razem z nim!

Jednak najpierw, aby mógł przeżyć, obie gałki oczne muszą zostać usunięte, nie ma szans na uratowanie wzroku. Koszt operacji i dalszego leczenia to około 500 zł. 

Jeżeli chcesz mieć swój udział w pomocy Filemonowi to będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. Jeśli nie możesz wesprzeć jego leczenia finansowo to udostępnij. Niech historia Filemona trafi do jak największego grona osób.

Aktualizacje


 • OTOZ Animals Krosno - awatar

  OTOZ Animals Krosno

  17.07.19
  17.07.19

  Kochani, nawet nie wiemy jak to napisać. Filemonek rano odszedł. Od dwóch dni gorzej się czuł, był osłabiony, stracił apetyt. Mimo podawanego antybiotyku oczy były na tyle dużym siedliskiem bakterii, że organizm Filemona nie był w stanie walczyć. Jest nam tak niezmiernie przykro, że nie udało nam się spełnić danej mu obietnicy na długie życie. Staraliśmy się jak mogliśmy a jednak zawiedliśmy, jego i Was. Filemonie, biegaj szczęśliwy za tęczowym mostem. Mamy nadzieję, że przynajmniej przez te kilka dni czułeś jak wiele osób Cię wspiera. I choć z podciętymi skrzydłami, to zbieramy się w garść gdyż na pomoc czekają kolejne biedy. Zwracamy się z pytaniem czy zgodzicie się aby tę kwotę przeznaczyć na kociego staruszka Ryśka, który cierpi na niewydolność nerek, zmiany w płucach, a przez wypadniętą soczewkę oko kwalifikuje się do usunięcia. Na razie stan zdrowia nie pozwala na operację, musimy go najpierw wzmocnić. Rokowania są ostrożne, jednak chcemy powalczyć dla niego o godną emeryturę

  Zdjęcie aktualizacji 34 409

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.07.19
  11.07.19

  Serdecznie dziękuję za Waszą pracę. Z całego serca życzę powodzenia.

  • OTOZ Animals Krosno - awatar

   OTOZ Animals Krosno - Organizator zbiórki

   11.07.19
   11.07.19

   Bardzo dziekujemy za wpłatę i miłe słowa :)

1 444 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby

Wpłaty: 43

Maciej - awatar
Maciej
10
Zuza Gede - awatar
Zuza Gede
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Patryk Parzonko - awatar
Patryk Parzonko
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maria - awatar
Maria
50
Kaśko Anosowicz - awatar
Kaśko Anosowicz
50
Anna - awatar
Anna
100
Agata Kalata - awatar
Agata Kalata
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij