Powołany 2 - FILM

307 172 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 240 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

II część kampanii crowdfounding'owej na powstanie filmu "Powołany 2"
"Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła.

Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach zobaczymy uznanych Polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej, pokażemy unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie. To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Aby go stworzyć potrzebujemy Twojej pomocy!

Opis projektu

"Powołany 2” to powstający dokument fabularyzowany opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej sens życia i indywidualne powołanie każdego z nas.

Przedstawimy w nim unikatowe historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem. Ten moment odmienił ich życie i zmienił perspektywę postrzegania świata. Filmowy obraz będzie wprowadzał w tajemnicę złożenia w nas przez Boga szczególnego daru, którym jest osobiste powołanie. Film będzie dotykał najważniejszych kwestii, z którymi dziś konfrontują się ludzie.

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa. Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie pokazujemy historie ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego je doprowadziło. W każdej z pokazanych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie i skonfrontować ze swoim życiem. Chcemy, żeby ten film dotarł do ludzi wierzących jak i niewierzących. Żeby był iskrą zapalającą osobową relację z Bogiem u tych, którzy ją utracili lub jej nigdy nie szukali. Ten film będzie dedykowany dla każdego człowieka.

Kampania

Kampania crowdfundingowa do filmu „Powołany 2” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap wymaga zebrania środków w wysokości 170 000 zł na pokrycie kosztów związanych z rejestracją unikatowych świadectw a następnie ich fabularyzacją. Drugi etap kampanii na kwotę 150 000 zł będzie przeznaczony na realizację warstwy fabularnej. W trakcie realizacji projektu będziemy także próbować pozyskać środki od firm i instytucji, co pomoże nam pokryć koszty prac postprodukcyjnych i pomyślne doprowadzenie dzieła do pełnej finalizacji i premiery. Zapraszamy Cię do zostania współtwórcą filmu „Powołany 2”!


Cel

Środki zebrane podczas II etapu kampanii crowdfundingowej zostaną przeznaczone na prace postprodukcyjne takie jak: 

 • montaż filmu

 • udźwiękowienie

 • skomponowanie muzyki

 • kolor korekcja

 • efekty specjalne

 • promocję


Autor / zespół projektowy

Janek Sobierajski, Andrzej Kocuba i ks. Piotr Śliżewski - jesteśmy autorami uznanego filmu „Powołany”, który jest dostępny za darmo na platformie Youtube. Głosimy Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kilku lat wspólnie realizujemy produkcje, które niosą ponadczasowe wartości. Warsztat filmowy zdobywaliśmy na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracujemy w branży filmowo-telewizyjnej. Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:

 • „Czyściec” reż. Michał Kondrat,

 • „Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,

 • „Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,

 • „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,

 • „Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski,

 • „Matteo” reż. Michał Kondrat.

Zrealizowaliśmy setki form wideo promujących nieprzemijające wartości, w tym kampanie ogólnopolskie jak np. „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty docierając do milionów widzów.

Zaproszenie

Aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa, w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!


Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”!

Aktualizacje


 • FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

  FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

  15.01.2024
  15.01.2024

  Kochani!

  Dzięki Wam film "Powołany 2" zmierza na ekrany kinowe a jego ogólnopolska premiera kinowa jest wyznaczona na 1 marca 2024 roku.
  Z radością chcielibyśmy podzielić się z Wami oficjalnym trailerem na Youtube oraz na naszym Facebooku, który przez zaledwie parę dni, bez płatnej reklamy, spodobał się już tysiącom widzów.
  Link do trailera na FB: https://www.facebook.com/FilmPowolany/posts/pfbid02o7qsfh4gTe9thtdc8oduehXhFW2MpEbXiLch2gcU6wkQjxW6n1LdSy4YZz1a5Rqal
  Dzięki Bogu oraz Waszej pomocy kochani, dowozimy film do końca. Zostało jeszcze trochę faktur do opłacenia, ale widzimy, że wspólnie może nam się to udać! Będziemy wdzięczni za wsparcie i udostępnianie informacji o trailerze oraz nadchodzącej premierze.

  Pozdrawiamy serdecznie,
  Zespół Filmu Powołany

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Agnieszka, Kordian Mrochen - awatar

  Agnieszka, Kordian Mrochen

  01.02.2024
  01.02.2024

  Łk 14 7-11 Dziękujemy Wam serdecznie.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  29.01.2024
  29.01.2024

  Niech Bóg błogosławi!

 • Jacek Milewski - awatar

  Jacek Milewski

  29.01.2024
  29.01.2024

  Proszę w zamian o modlitwę za mnie całą rodzinę Jacek Milewski.

 • ks. Krzysztof Główka - awatar

  ks. Krzysztof Główka

  24.01.2024
  24.01.2024

  Do Powołanych: "Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz" (Joz 1,9)

 • Ewelina i Adam Hurkałowie - awatar

  Ewelina i Adam Hurkałowie

  17.01.2024
  17.01.2024

  Chwała Panu!

307 172 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 240 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 240

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ala i Kacper - awatar
Ala i Kacper
200
Jakub Figurski - awatar
Jakub Figurski
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Magdalena - awatar
Magdalena
10
Katarzyna Kluczyńska - awatar
Katarzyna Kluczyńska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij