Powołany 2 - FILM

219 220 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

II część kampanii crowdfounding'owej na powstanie filmu "Powołany 2"

"Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła.

Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach zobaczymy uznanych Polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej, pokażemy unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie. To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Aby go stworzyć potrzebujemy Twojej pomocy!

Opis projektu

"Powołany 2” to powstający dokument fabularyzowany opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej sens życia i indywidualne powołanie każdego z nas.

Przedstawimy w nim unikatowe historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem. Ten moment odmienił ich życie i zmienił perspektywę postrzegania świata. Filmowy obraz będzie wprowadzał w tajemnicę złożenia w nas przez Boga szczególnego daru, którym jest osobiste powołanie. Film będzie dotykał najważniejszych kwestii, z którymi dziś konfrontują się ludzie.

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa. Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie pokazujemy historie ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego je doprowadziło. W każdej z pokazanych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie i skonfrontować ze swoim życiem. Chcemy, żeby ten film dotarł do ludzi wierzących jak i niewierzących. Żeby był iskrą zapalającą osobową relację z Bogiem u tych, którzy ją utracili lub jej nigdy nie szukali. Ten film będzie dedykowany dla każdego człowieka.

Kampania

Kampania crowdfundingowa do filmu „Powołany 2” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap wymaga zebrania środków w wysokości 170 000 zł na pokrycie kosztów związanych z rejestracją unikatowych świadectw a następnie ich fabularyzacją. Drugi etap kampanii na kwotę 150 000 zł będzie przeznaczony na realizację warstwy fabularnej. W trakcie realizacji projektu będziemy także próbować pozyskać środki od firm i instytucji, co pomoże nam pokryć koszty prac postprodukcyjnych i pomyślne doprowadzenie dzieła do pełnej finalizacji i premiery. Zapraszamy Cię do zostania współtwórcą filmu „Powołany 2”!


Cel

Środki zebrane podczas II etapu kampanii crowdfundingowej zostaną przeznaczone na prace postprodukcyjne takie jak: 

 • montaż filmu

 • udźwiękowienie

 • skomponowanie muzyki

 • kolor korekcja

 • efekty specjalne

 • promocję


Autor / zespół projektowy

Janek Sobierajski, Andrzej Kocuba i ks. Piotr Śliżewski - jesteśmy autorami uznanego filmu „Powołany”, który jest dostępny za darmo na platformie Youtube. Głosimy Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kilku lat wspólnie realizujemy produkcje, które niosą ponadczasowe wartości. Warsztat filmowy zdobywaliśmy na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracujemy w branży filmowo-telewizyjnej. Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:

 • „Czyściec” reż. Michał Kondrat,

 • „Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,

 • „Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,

 • „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,

 • „Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski,

 • „Matteo” reż. Michał Kondrat.

Zrealizowaliśmy setki form wideo promujących nieprzemijające wartości, w tym kampanie ogólnopolskie jak np. „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty docierając do milionów widzów.

Nagrody

Każda wpłata jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki Twojemu wsparciu jeszcze w tym roku zaczniemy realizację warstwy dokumentalnej. W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiana co miesiąc Eucharystia.

Nagrody dla darczyńców prywatnych:

#1 -  100 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#2 - 500 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt DVD. Bez limitu.

#3 - 1000 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt DVD oraz zaproszenie na uroczystą premierę filmu. Limit 100.

Nagrody i lokowanie dla firm:

Nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#1 - PARTNER - 5 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na końcu filmu oraz na plakacie w sekcji „Partnerzy filmu” oraz 2 bilety na uroczystą premierę filmu.

#2 - SPONSOR - 15 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Sponsorzy filmu” oraz 4 bilety na uroczystą premierę filmu.

#3 - MECENAS - 30 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Mecenasi filmu” oraz 8 biletów na uroczystą premierę filmu.

W celu otrzymania nagród prosimy o poprawne wypełnianie formularzy z danymi kontaktowymi.


Zaproszenie

Aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa, w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!


Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

  FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

  30.06.2023
  30.06.2023

  JUŻ SĄ! PIERWSZE UJĘCIA Z PLANU FILMU POWOŁANY 2!

  Drodzy Darczyńcy filmu POWOŁANY 2! To dla nas wielki zaszczyt móc się podzielić tą ważną informacją, że rozpoczynamy ostatni etap kampanii!

  Dzięki Waszemu wsparciu w ciągu ostatnich 9 miesięcy udało się zebrać 170 000 zł! Mimo trudnej sytuacji geopolitycznej, kryzysu i inflacji wspólnie pokazaliśmy, że potrafimy się jednoczyć w dobrym celu. To dla nas wielki zaszczyt współpracować z takimi ludźmi!

  Przez czas trwania pierwszego etapu kampanii nie próżnowaliśmy i z dumą możemy przekazać Wam informację, że zrealizowaliśmy 22 dni zdjęciowe. To były bardzo wymagające plany, na których pracowało blisko sto osób. Zrealizowaliśmy je zarówno w Polsce, jak i za granicą. W czerwcu zakończyliśmy nagrania fabularyzowane do historii dokumentalnych, co oznacza, że mamy już komplet historii, które poruszą niejednego widza.

  Teraz szykujemy się do ostatnich pięciu dni zdjęć fabularnych, z wybitnymi polskimi aktorami. Na plan wchodzimy w pierwszej połowie sierpnia. Tuż po nagraniach rozpoczynamy etap postprodukcji, który potrwa kilka miesięcy. Do zrobienia będzie montaż filmu, muzyka, kolor korekcja, efekty specjalne i udźwiękowienie.

  Nad tym etapem będzie pracował cały sztab profesjonalistów, ponieważ dotychczasowe nagrania wyszły na poziomie kinowym. Zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości, aby film świetnie prezentował się na wielkim ekranie. Kwota 150 000 zł jest niezbędna do pokrycia kosztów i ukończenia produkcji filmu.

  Jesteśmy już na ostatniej prostej, zdecydowania większość pracy już za nami. Dlatego prosimy o wsparcie naszych działań, które powoli zbliżają się do końca. Przygotowaliśmy również specjalna ofertę dla firm, które chciałyby wesprzeć powstanie tego wyjątkowego filmu poprzez darowiznę i zostanie mecenasem.

  Dziękujemy Wam za zaufanie. Wiemy, że możemy na Was liczyć. Wspólnie ukończmy tą produkcje - jesteśmy już bardzo blisko celu. Gdyby nie Wasze wsparcie ten film nie miałby szans powstać. Dlatego tak ważne jest Wasze działanie.

  Wspierajcie nas modlitewnie i finansowo. Prześlijcie ten materiał do znajomych, udostępniajcie go na social mediach oraz wesprzyjcie nas modlitewnie i finansowo. Jesteśmy już bardzo blisko celu. Jest to bardzo ważny moment, od którego zależy termin w jakim będziemy mogli wypuścić gotowy film. Zróbmy go wspólnie!

  Wesprzyj powstanie filmu "POWOŁANY 2" i zostań jego współtwórcą!

Komentarze


 • Magdalena I Paul Doogan - awatar

  Magdalena I Paul Doogan

  02.06.2023
  02.06.2023

  Dziękujemy za Powołany 1 ❤️ wyczekujemy na część 2.

 • Robert !Sadoiwski - awatar

  Robert !Sadoiwski

  29.05.2023
  29.05.2023

  Soper film i swiadectwa szczes Boze i Bog zaplac Pazrawiam Robert

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2023
  11.05.2023

  Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć 2 część...Niech Bóg błogosławi to nowe dzieło.

 • Piotr Drobek - awatar

  Piotr Drobek

  09.05.2023
  09.05.2023

  Bardzo poruszył mnie pierwszy film: Powołany 1.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.05.2023
  03.05.2023

  Byle tak dalej.

219 220 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 024

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Pawel - awatar
Pawel
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Szymon Zieliński - awatar
Szymon Zieliński
100
Damian - awatar
Damian
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij