Zbiórka Pokonać FIP - zdjęcie główne

Pokonać FIP

1 356 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Kilka lat temu FIP był chorobą nieuleczalną i śmiertelną. Chorobą, która pustoszy organizm i w ogromnym cierpieniu zabiera koty za Tęczowy Most. Jednak pojawiła się nadzieja, lek – GS 441524, który dostępny jest za granicą.

Kiedy rozpoczynaliśmy terapię Tornisia i Werbeny, które zachorowały w styczniu tego roku, byliśmy pełni optymizmu i nadziei. Jednocześnie drżeliśmy o ich dalszy los. Mimo uzbierania dużej sumy na zbiórkach, terapia okazała się o wiele bardziej kosztowna, niż początkowo przypuszczaliśmy.

 FIPki pogrążyły nas finansowo

Wszystko jednak rekompensował fakt, że kociaki czują się lepiej, a ich wyniki badań uległy znacznemu polepszeniu. Po 84 dniach kuracji, po badaniach kontrolnym oraz USG, lekarze podjęli decyzję o odstawieniu leków. 

Kamień spadł z serca wszystkim wolontariuszom, a w szczególności tymczasowym opiekunkom tej dwójki. 

Nasze szczęście nie trwało długo, bowiem Torniś po niedługim czasie poczuł się źle, wręcz fatalnie. Powróciła wysoka gorączka, apatia, brak apetytu. FIP wysiękowy powrócił...

Werbena przez kilka tygodni po zakończonej terapii czuła się bardzo dobrze. Biegała, skakała i wygrzewała się w promieniach wiosennego słońca. Jednak pewnego dnia jej objawy zaniepokoiły tymczasową opiekunkę. Werbenka miała problemy z utrzymaniem równowagi, przewracała się i chwiała na łapkach. Ponowna diagnoza: FIP neurologiczny... 

Wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać. Nie możemy zaprzepaścić dotychczasowego leczenia. Musimy walczyć, walczyć dla nich - dla Werbeny i Torne'a. 

Dawkowanie leku zależne jest od wagi kota oraz rodzaju FIPa. Kociaki są starsze, a co za tym idzie większe i cięższe. Werbenka, cierpiąca na postać neurologiczną choroby, musi otrzymywać podwójną dawkę.

Kolejny raz jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Nasze możliwości finansowe się skończyły, a nie możemy przerwać podawania leku! W przypadku pominięcia choćby jednej dawki, cała terapia jest nieważna! 

Ratując jednego kota, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego!

Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    24.10.2020
    24.10.2020

    Po ponad siedmiu miesiącach codziennych zastrzyków i niespełna trzech – obserwacji, po nieprzespanych nocach, niezliczonych zadrapaniach i prychnięciach, fochach, bitwach stoczonych na igły i tabletki, Ania i Torniś oraz Natalia i Werbenka pojechali na kolejne badania. U Tornisia: krew – w normie, węzły chłonne z 3,5 cm zmniejszyły się do 0,87 cm, zahamowało się poszerzenie miedniczek nerkowych, poprawiły parametry nerkowe, a w jamie brzusznej – sucho. U Werbenki podobnie: krew – idealna, węzły – zwyczajne i ani śladu nieprawidłowego płynu w brzuszku.
    Co więcej: oba kotki w końcu bawią się i jedzą normalnie, czyli – bez opamiętania.

    Chociaż kuracja nie była bajką, a raczej horrorem z elementami thrillera, chociaż choroba po trzech miesiącach kłucia Tornisia i Werbenki podniosła swój paskudny łeb i musieliśmy zacząć wszystko od nowa – kociaki wyzdrowiały.

    My nie mamy wątpliwości, że to zasługa naszych lekarek i wspaniałej opieki, jaką koty mają w swoich domkach tymczasowych. Nie byłoby to możliwe również bez Waszego ogromnego wsparcia. To dzięki Waszym wpłatom, dzięki Waszym krzepiącym słowom, dzięki Waszej ogromnej życzliwości dla fundacyjnych kociaków – mogliśmy to dla nich zrobić. Mogliśmy pomóc im pokonać FIPa i wygrać życie. Dziękujemy!

    Chylimy czoła również przed Natalią i Anią. ❤️ Opieka nad kotami chorymi na FIPa, codzienne zastrzyki i leki w tabletkach, to nie tylko sprawdzian zręczności, sprytu i przebiegłości, ale i ogromny stres, odpowiedzialność i wyzwanie dla wszystkich domowników. Dziękujemy Dziewczyny!

    Zdjęcie aktualizacji 57 015

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Izabela - awatar

    Izabela

    11.09.2020
    11.09.2020

    Nie poddawajcie się i niech zbiórka trwa!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    13.07.2020
    13.07.2020

    walczcie !

1 356 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Wpłaty: 26

Natalia i Zośka dla FIPków - awatar
Natalia i Zośka dla FIPków
20
Magda D. - awatar
Magda D.
100
Izabela - awatar
Izabela
50
Adrian - awatar
Adrian
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela Hadrian - awatar
Izabela Hadrian
100
Kot Gustaw - awatar
Kot Gustaw
20
Joanna - awatar
Joanna
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij