Zbiórka Działania Fundacji Człowiek - miniaturka zdjęcia

Działania Fundacji Człowiek Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Działania Fundacji Człowiek - zdjęcie główne

Działania Fundacji Człowiek

5 861 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mateusz Biernat założył Fundację Człowiek w 2015 r., aby wspierać tych wszystkich, którzy, tak jak on kiedyś, borykają się z problemem powrotu do społeczeństwa po doświadczeniu kryzysu psychicznego.

Fundacja „Człowiek” to organizacja, której celem jest działalność na rzecz osób wykluczanych i stygmatyzowanych ze względu na „chorobę psychiczną”. Chcemy w szczególności wyjść naprzeciw ludziom obdarzonym ogromnym, wewnętrznym potencjałem, którzy niestety postrzegani są przez większą część społeczeństwa przez pryzmat nieprawdziwych stereotypów i traktowani są jako ludzie chorzy (w domyśle niebezpieczni, agresywni), a nie zdrowiejący. Ideą Fundacji jest im pomóc, a tym samym zwiększyć ich szanse na powrót do aktywnego i godnego życia w społeczeństwie – do pełnienia ról społecznych, nauki czy pracy.

Zmiana sposobu postrzegania osób po kryzysach psychicznych oraz myślenia o nich to długi proces, wymagający świadomych decyzji i działań oraz połączenia sił – bez tego trudno się spodziewać, że cokolwiek się zmieni. Osoby doświadczone kryzysem, czując się odrzucane, wykluczane, a nierzadko i wyśmiewane, tracą motywację do zmiany swojego życia i przestają rozwijać swój wewnętrzny potencjał, dlatego misją Fundacji jest umożliwiać tymże osobom ich własny rozwój.


Aktualnie stoimy przed koniecznością renowacji naszej strony www.mapawspacia.pl - będącej kompleksowym zbiorem możliwych form wsparcia dla wszystkich osób borykających się z problemami zdrowia psychicznego i nie tylko.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA CZŁOWIEK - awatar

  FUNDACJA CZŁOWIEK

  05.01.2021
  05.01.2021

  Czy wiecie, że stworzyliśmy dla was mapę sprawdzonych adresów, z bezpłatną i niezwłoczną pomocą w kryzysach psychicznych. Znajdziecie tam nie tylko specjalistów, terapeutów, asystentów zdrowienia, ale także fundacje i stowarzyszenia organizujące wsparcie i samopomoc.
  To miejsca, w których ty i twoi bliscy możecie przekonać się, że kryzys psychiczny jest szansą na zmianę w życiu, a nie końcem marzeń i planów. Miejsca, które przywracają nadzieję na pełnię zdrowia psychicznego.
  Mapa będzie aktualizowana i weryfikowana w oparciu o informacje od Was. Zapraszamy do jej współtworzenia i do kontaktu z nami.
  https://www.mapawsparcia.pl
  A na przywitanie mapy polecamy piosenkę i teledysk Organek, które promują mapę.
  WALCZ. Singiel jest już dostępny.
  Tomasz Organek: "Ciężko się nam wszystkim ostatnio żyło, trochę 'świata' zwaliło się na nasze głowy. Nie znam chyba osoby, która nie doświadczyła w ostatnim czasie jakiegoś rodzaju kryzysu psychicznego.
  Wraz z Fundacja Człowiek postanowiliśmy stworzyć pewnego rodzaju ułatwienie dla osób, które zdecydują się poszukać pomocy dla siebie lub bliskich."
  Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi
  https://www.youtube.com/watch?v=rmOJ6Nb4rKA&feature=youtu.be
  Reżyserem teledysku do utworu "Walcz” jest Agata Trzebuchowska.
  Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman.

  Już wkrótce na fanpage pojawią się materiały uzupełniające do teledysku, m.in. rozmowa z Mateuszem Biernatem. Przypominamy też, że na https://pomagam.pl/fundacja_czlowiek trwa zbiórka pieniędzy na nasze działania - w tym prowadzenie mapy wsparcia.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.10.2021
  10.10.2021

  Wspieranie takich organizacji to inwestycja na przyszłość dla wielu ludzi którym pomaga

 • Aga:) - awatar

  Aga:)

  04.01.2021
  04.01.2021

  Kibicuję i trzymam kciuki!

  • FUNDACJA CZŁOWIEK - awatar

   FUNDACJA CZŁOWIEK - Organizator zbiórki

   06.01.2021
   06.01.2021

   dziękujemy za dobre słowa:)

5 861 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 55

Krzysztof Mazur - awatar
Krzysztof Mazur
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
24
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Grzegorz Januchowski - awatar
Grzegorz Januchowski
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Kamila - awatar
Kamila
200
Hattori Hanzo - awatar
Hattori Hanzo
270
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Mąż Hioba - awatar
Mąż Hioba
270
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij