Zbiórka Żywność i rzeczy dla bezdomnych - zdjęcie główne

Żywność i rzeczy dla bezdomnych

1 080 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Kim jesteśmy
Jesteśmy osobami dobrej woli, którzy pomagają czynnie osobom bezdomnym od 2013 roku.


Jak się to zaczęło
Około 5 lat temu zaczęliśmy wychodzić do osób bezdomnych na ulice Warszawy, niosąc im dobrą nowinę, odzież, jedzenie i herbatę. Rozmawialiśmy z nimi, kierowaliśmy do różnych ośrodków i instytucji. W 2015 roku powołaliśmy Fundację Ja Jestem, dzięki której możemy zrobić więcej. Uruchomiliśmy magazyn odzieży i rzeczy, dwa razy w tygodniu prowadzimy spotkania aktywizujące, pomagamy w znalezieniu pracy, współpracujemy z Bankiem Żywności który nas wspiera, pomagamy im społecznie np. przy załatwianiu spraw w ośrodkach zdrowia, opiece społecznej czy sądach.


Nasze potrzeby
Początkowo ponosiliśmy koszty minimalne, jedynie księgowe na które bez większych problemów znajdowały się środki. Na dzień dzisiejszy Fundacja się rozrosła, a nasze potrzeby zrobiły się większe. Pomimo naszych prób o dofinansowanie, nadal utrzymujemy się ze spontanicznych wpłat ludzi dobrej woli. Ponosimy większe koszty księgowe (sprawozdania, rozliczenia stanów magazynowych), koszty utrzymania lokalu, magazynu, przejazdów, koszty spotkań z bezdomnymi które odbywają się dwa razy w tygodniu, koszt pomocy np. prawnej dla bezdomnych, obsługi informatycznej, koszty różnych wydarzeń czy druku np. ulotek, plakatów, a niebawem uruchomimy program stałej aktywizacji zawodowej poprzez zatrudnienie kilku osób bezdomnych na stałe.


Dwa razy w miesiącu odbieramy artykuły żywnościowe z Banku żywności dla osób bezdomnych. Czasami zgłaszają się do nas ludzie dobrej woli, którzy przekazują dla osób ubogich np. łóżko, lodówkę, kuchenkę.

Do tej pory radziliśmy sobie samochodem osobowym - ewentualnie wypożyczaliśmy przyczepkę, prosiliśmy osoby znajome o pomoc lub pożyczaliśmy od nich busa.


Na co jest zbiórka
Na dzień dzisiejszy nie radzimy już sobie używając samochodu osobowego i zdecydowaliśmy się na zakup dużej przyczepy lub busa dostawczego. Dzięki temu będziemy mogli odbierać więcej żywności, ułatwi nam to również odbiór i przekazywanie mebli czy rzeczy domowego użytku, organizację różnych eventów oraz przedsięwzięć. Koszt przyczepy to ponad 5 tyś złotych, a koszt busa to około 10 tyś złotych. Jeśli uzbieramy wystarczającą kwotę, która pozwoli nam kupić busa, który nie wymaga nakładów finansowych to całą kwotę przeznaczymy na samochód. Jeśli w kwocie którą uzbieramy będziemy mogli kupić jedynie porządną przyczepę, to zakupimy samą przyczepę a resztę pieniędzy uzyskanych ze zbiórki przeznaczymy na aktywizację osób bezdomnych. 


Więcej o nas mogą Państwo przeczytać na www.jajestem.org.pl


Za wszystko bardzo dziękujemy, w imieniu swoim i naszych podopiecznych.Aktualizacje


 • Fundacja Ja Jestem - awatar

  Fundacja Ja Jestem

  13.02.2018
  13.02.2018

  Zakupiliśmy busa oraz przyczepę towarową. Służą do transportu żywności, mebli, rzeczy przekazywanych dla ubogich. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dzięki Wam możemy realizować kolejne inicjatywy które służą społeczeństwu. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z naszymi nowymi inicjatywami. Dziękujemy

  Zdjęcie aktualizacji 11 951

1 080 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
50
Andrzej Chyliński - awatar
Andrzej Chyliński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij