Zbiórka Oliwka i jej walka o życie - zdjęcie główne

Oliwka i jej walka o życie

24 779 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 636 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Oliwka i jej walka o życie…

Oliwia ma obecnie 11 miesięcy,  przyszła na świat w 25 tygodniu ciąży z cechami skrajnego  wcześniactwa i niewydolności oddechowej, z wagą ciała zaledwie 950g.

Zaczęła się walka o życie dziecka. Oliwia była reanimowana, zaintubowana i podłączona do tysięcy kabelków trafiła w inkubatorze na OIOM. Była w stanie ciężkim. Na domiar złego w brzuszku dziewczynki kryła się torbiel dróg żółciowych, która rosła w zastraszającym tempie, stając się olbrzymią 6-cio centymetrową torbielą uciskającą wszystkie narządy wewnętrzne. W 11 dobie życia Oliwka przeszła pierwszą operację ratującą życie wycięcia torbieli wraz z drogami żółciowymi. Podczas operacji niestety doszło do pęknięcia wątroby i masywnego krwotoku. Niestety w wyniku komplikacji Oliwka po miesiącu musiała przejść powtórna relaparotomię. W związku z wcześniactwem wystąpiły też wylewy 2 i 3 stopnia dając nieznaczne poszerzenie komór mózgowych oraz retinopatia wcześniacza, która wymagała podania leku do gałek ocznych aby uratować jej wzrok.

Po trzech miesiącach od urodzenia malutka Oliwia mogła nareszcie z mamą wyjść ze szpitala do domu, spać w swoim łóżeczku nie słysząc dźwięku sprzętu medycznego.

Niestety, po dwóch tygodniach Oliwia musiała wrócić do szpitala z powodu zapalenia płuc. Takich pobytów z przeziębieniem. Które kończyło się zapaleniem płuc Oliwka w swoim krótkim życiu przeszła już kilka. Oliwka cały czas odczuwa skutki wcześniactwa i braku odporności.

Jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych miedzy innymi  nefrologicznej, okulistycznej, gastrologicznej. Nie zawsze są to wizyty refundowane przez NFZ, gdyż terminy oczekiwania na te refundowane są niekiedy zbyt odległe, a Oliwia musi  być stale pod ścisłą kontrolą.

Dziewczynka cierpi również na wzmożone napięcie w obrębie barków, spastyczność kończyn dolnych oraz na obniżone napięcie tułowia. W wyniku wylewów  ma słabszą prawą stronę swojego ciała. Aby to wszystko przezwyciężyć potrzebuje intensywnej rehabilitacji, która w większości odbywa się prywatnie, a jej koszty są ogromne. Niestety, w znacznym stopniu koszty te przekraczają możliwości finansowe rodziców Oliwi. Bez naszej pomocy nie będą w stanie zapewnić córeczce opieki specjalistów na takim poziomie, na jakim wymaga stan zdrowia dziecka.

Zbiórka prowadzona jest na pokrycie leczenia małej Oliwii, na wizyty i badania nie refundowane przez NFZ oraz na bardzo ważną dla dziewczynki rehabilitację, bez której jej sprawność w znacznym stopniu będzie odbiegała od rówieśników.

Razem możemy sprawić, że Oliwia będzie miała szansę na specjalistyczne leczenie i tak ważna dla niej rehabilitację.

Zapraszamy do grupy na FB, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne dla naszej Oliwki: https://www.facebook.com/groups/552001595592459/

Zbiórka zweryfikowana i potwierdzona przez Fundację „Bo w nas jest moc”

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Halina Biniecka Książka dinozaury - awatar

  Halina Biniecka Książka dinozaury

  21.04.2020
  21.04.2020

  Książka Dinozaury

 • Paulina - awatar

  Paulina

  17.04.2020
  17.04.2020

  Zdroweczka Oliwciu💗💗💗🍀

 • Sonia Oleszuk - ksiazka - awatar

  Sonia Oleszuk - ksiazka

  15.04.2020
  15.04.2020

  Ksiazka Pokolenie Ikea

 • Ania Wróblewska - awatar

  Ania Wróblewska

  05.04.2020
  05.04.2020

  E-book :)

 • Mateusz Kościelak - awatar

  Mateusz Kościelak

  19.03.2020
  19.03.2020

  Śpiochy

24 779 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 636 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 636

Kinga Tokarska - awatar
Kinga Tokarska
20
Beata Krystowczyk - awatar
Beata Krystowczyk
36
Halina Biniecka Książka dinozaury - awatar
Halina Biniecka Książka dinozaury
40
Kala maja - awatar
Kala maja
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Iwona B - biżuteria - awatar
Iwona B - biżuteria
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Magdalena Chrzanowska - książki - awatar
Magdalena Chrzanowska - książki
42
Paulina - awatar
Paulina
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij