Zbiórka Drukarka potrzebna od zaraz :) - zdjęcie główne

Drukarka potrzebna od zaraz :)

980 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Obniżamy kwotę zbiórki! :)

Dzięki wpłatom na nasze konto Fundacyjne możemy obniżyć kwotę potrzebną na zakup urządzenia wielofunkcyjnego :) Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie w naszą zbiórkę! :) Cel coraz bliżej :)


Szanowni Państwo,  

Jesteśmy Fundacją z Poznania, której misją jest działanie na rzecz godnej starości tych, którzy zbudowali nasz świat. Naszą misją jest wszechstronna pomoc i wsparcie osób starszych,     szczególnie niesamodzielnych, cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych. Misję realizujemy, poprzez zapewnienie seniorom wszechstronnej, mądrej i ciepłej, opieki, profesjonalnej terapii, edukacji oraz integracji ze społeczeństwem. Wspieramy także rodziny i opiekunów seniorów. Dążymy do tego aby rozwój Fundacji był oparty na oczekiwaniach i potrzebach odbiorców naszych działań, a także naszych partnerów i pracowników.

Nasza prośba: Kierujemy do Państwa ogromną prośbę o wsparcie w rozwiązaniu naszego problemu i pomoc w zabraniu środków na zakup urządzenia wielofunkcyjnego (drukarki) z możliwością wydruku w formacie A3. 

Drukarka jest jednym z głównych narzędzi  codziennej pracy, zarówno terapeutycznej jak i misyjnej, w prowadzonym przez nas domu opiekuńczo-terapeutycznym dla osób starszych niesamodzielnych.
    

Nasz problem: Awarii uległa część kopiująca i skanująca w jedynym urządzeniu wielofunkcyjnym którym dysponuje Fundacja (możliwe pozostało jedynie drukowanie). Niestety nie jest możliwa naprawa tego elementu urządzenia. Aktualnie ksero i skany wykonujemy poza siedzibą fundacji, korzystając z uprzejmości naszych rodzin, znajomych lub z usług zewnętrznych, co sprawia, że potrzebujemy dużo więcej czasu na załatwienie nawet banalnych spraw i ponosimy dodatkowe koszty. W pracy terapeutycznej urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujemy do przygotowywania codziennych zajęć usprawniających poznawczo dla domowników, w tym głównie do tworzenia kart pracy do rehabilitacji     pamięci, przygotowanie plansz i kopiowania materiałów tematycznych do terapii poznawczej dla każdego domownika, opracowywania materiałów do zajęć z areteterapii, tworzenia dzienników wspomnień (skanowanie i drukowanie zdjęć domowników), archiwizowania wykonywanych prac i materiałów do wydruku w przyszłości (kolorowych), komunikacji z rodzinami domowników.  W pracy biurowej związanej z działalnością misyjną fundacji kopiarka  i skaner są niezbędne do kopiowania dokumentacji medycznej, zgłoszeniowej, archiwizacji dokumentów, przy składaniu ofert na realizację zadań w otwartych konkursach ofert, w kontaktach z urzędami (często wymagane są skany dokumentów oryginalnych). 


Nasza działalność: Nasza Fundacja prowadzi dzienny ośrodek opiekuńczo terapeutycznego   dla osób starszych zależnych - zwany przez nas po prostu Domem. Celem naszej pracy jest zadowolenie domowników, zapewnienie im bezpieczeństwa - dobrej i godnej opieki w ciągu dnia oraz wsparcie ich samodzielności poprzez różnorodne formy terapii, umożliwiające jak najdłuższe funkcjonowanie w środowisku domowym i przeciwdziałanie osamotnieniu. Działalność ta finansowana jest głównie w oparciu o roczne dotacje z budżetu Miasta Poznania. Ze wsparcia Domu jednoczasowo może korzystać 20 osób, w ciągu miesiąca jest to ok, 45 seniorów. Dom czynny jest od pn.-pt. od 7:00-18:00. Domownicy przyjmowani są pod opiekę gdy ich opiekunowie nie mogą im jej zapewnić. Domownikom zapewniamy profesjonalną opiekę i różnorodne zajęcia i formy terapii: trening poznawczy-ćwiczenie pamięci, terapię zajęciową, trening higieniczny, kulinarny, aktywację sensoryczną, rękodzieło, muzykoterapię, filmoterapię, hortiterapię, zajęcia usprawniające ruchowo, udział w dodatkowych imprezach okolicznościowych, zajęcia integracyjne, możliwość korzystania z internetu, komputera, biblioteki, stymulowanie utrzymywania prawidłowych kontaktów społecznych, wyżywienie, wsparcie psychologa. Dodatkowo, poza dotacją zapewniamy domownikom: warsztaty, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, występy, terapię logopedyczną, zajęcia z j.francuskiego. Wspieramy także opiekunów osób starszych zależnych zapewniając im pomoc psychologiczną - nasz Dom służy jako miejsce spotkań dla grupy wsparcia.

Będziemy Państwu ogromnie wdzięczni za wsparcie naszych działań na rzecz osób starszych zależnych i ich bliskich.

    Pozdrawiamy serdecznie,

    Anna Ziółkowska - Prezes Fundacji

    Anna Maria Majchrzycka - Wiceprezes Fundacji  wraz z seniorami i ich bliskimi.


Zapraszamy do śledzenia naszej działalności w mediach społecznościowych :)

www.facebook.com/FundacjaPETRAsenior

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.05.19
    12.05.19

    Powodzenia :))

980 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gabi Bi - awatar
Gabi Bi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij