Zbiórka Fundusz Zuzanny - zdjęcie główne

Fundusz Zuzanny

27 013 zł  z 18 616 zł (Cel)
Wpłaciło 757 osób

Na jaką sprawiedliwość może liczyć w Polsce dziewczyna zgwałcona przez syna policjanta? Od roku boleśnie przekonuje się o tym 18-letnia Zuzanna, podopieczna Fundacji Dziewuchy Dziewuchom. W jej historii odbijają się wszystkie patologie i deficyty polskiego systemu (nie)sprawiedliwości, które prowadzą ofiary gwałtów na krawędź bankructwa i skraj psychicznego wyczerpania.
Nasza Zuzia najpierw doświadczyła przemocy seksualnej przy użyciu pigułki gwałtu, a następnie przeżyła szereg poniżających procedur policyjnych. W kolejnych miesiącach spotkała się ze społecznym ostracyzmem, wykluczeniem rówieśniczym, opieszałością prokuratury i brakiem wsparcia ze strony szkoły. Doznana trauma doprowadziła ją w kwietniu do próby samobójczej. Jej gwałciciel cieszy się tymczasem dobrym zdrowiem, wolnością i uprzywilejowaną pozycją - chroni go wpływowy ojciec, sieć lokalnych koneksji i opieszałość szczecińskiej prokuratury.

W porozumieniu z Zuzią i jej mamą, Panią Marzeną, prowadzimy zbiórkę na pilne wsparcie pomostowe, które pozwoli Zuzi "stanąć na nogi" przed kolejną turą zmagań w prokuraturze. 
Dotychczasowa wielomiesięczna (!) walka odebrała jej poczucie godności, zdrowie i sprawność finansową - ten koszmar musi się skończyć. Zwłaszcza, że sprawa Zuzanny ma szczególny wymiar - może zmienić linię polskiego orzecznictwa w przypadku ofiar zgwałceń. Jeśli sprawcę uda się postawić przed sądem i dojdzie do sprawiedliwego procesu, inne dziewczęta będą mogły czuć się bezpieczniej!

▋Historia Zuzi w obiektywie TVN:
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/17-latka-zgwalcona-na-imprezie-urodzinowej-syn-nie-ma-sobie-nic-do-zarzucenia-oficjalna-strona-progr,293369.html?fbclid=IwAR1aNETGOD62wW4g5eExYOaisqm6INBhAJ6NFB1h61iIJlBrbxTorhghRtE

▋Historia Zuzi na łamach Wyborcza.pl:
https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24764758,domowka-niebieski-drink-syn-oficera-policji-i-sledztwo-w.html?fbclid=IwAR0uBwRUr4aKa3yhgb61aoB3R5zmZa-PiDyhXtOFplyJBCVClTVrfH0ZKyI


Cele zbiórki:
Spłacenie aktualnego długu zaciągniętego na leki i wizyty u specjalistów. Wydatki z tego tytułu będą rosły, bo kolejne zwroty akcji w sprawie Zuzanny, zaburzają jej nadwyrężone zdrowie. Aby wyjść na prostą, Zuzia nie może przerwać terapii ani zaniechać regularnych kontroli lekarskich.
☞ Opłacenie kosztów obsługi prawnej oraz kosztów pokrewnych związanych z postępowaniem w sprawie napaści seksualnej.
W ostatnich miesiącach czynsz za lokal socjalny, w którym mieszka Zuzia wraz z siostrą i mamą, wzrósł o ponad 100% - wynika to z nieoczekiwanej zmiany w zasadach najmu. Takiej kwoty nie da się z dnia na dzień wygenerować z pracy Pani Marzeny, która zawodowo zajmuje się opieką nad dziećmi z niepełnosprawnościami. Jako jedyna żywicielka rodziny potrzebuje wsparcia finansowego na kilka miesięcy naprzód, aby pogodzić aktualną pracę z pomaganiem Zuzi i poszukiwaniem dodatkowego zajęcia, które zamortyzuje podwyższone koszty utrzymania.
Starsza siostra Zuzi, Gabrysia, dwa lata temu zachorowała na białaczkę - po dramatycznej walce z chorobą jej organizm jest wycieńczony i wymaga szczególnej troski. Tymczasem po wymianie kanalizacji w budynku, okazało się, że pod tynkiem i na podłodze łazienki rozwija się grzyb - to śmiertelne zagrożenie dla osoby, która dochodzi do siebie po chorobie nowotworowej. Pomieszczenie musi zostać osuszone, odgrzybione i poddane generalnemu remontowi. Inaczej po prostu nie da się z niego korzystać i rodzina będzie musiała opuścić lokal. 

Poruszmy niebo i ziemię, aby zapewnić Zuzi i jej bliskim niezbędne minimum finansowe konieczne do dalszego normalnego funkcjonowania. Jej historia może być historią każdej z nas, a jej walka może pomóc odzyskać głos kolejnym ofiarom. Zuzia, jesteśmy z Tobą, a Twoja bitwa jest naszym wspólnym zmaganiem. Nie zostawimy Cię z tym samej!

Wszystkie środki zebrane na tej zbiórce zostaną w całości poświęcone na pomoc Zuzi. Fundacja nie pobiera żadnych prowizji ani nie opłaca bieżących kosztów administracyjnych z datków przekazanych na rzecz Funduszu Zuzanny.

 


Aktualizacje


 • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

  FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM

  23.12.2019
  23.12.2019

  Dzięki Waszej hojności nasza zbiórka na Fundusz Zuzanny zakończyła się pełnym sukcesem! Udało się zebrać wyznaczoną kwotę i przekazać ją na ręce mamy pokrzywdzonej - Pani Marzeny. Zgromadzone środki posłużą naszej podopiecznej i jej najbliższym, aby ustabilizować domowy budżet nadwyrężony kosztami leczenia i wizyt u specjalistów. Pomogą też przywrócić warunki lokalowe rodziny do względnego standardu. Mamy nadzieję, że to materialne wsparcie zapewni Zuzi spokój w oczekiwaniu na kolejny rozdział jej walki o sprawiedliwość.

  Zdjęcie aktualizacji 41 743

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  18.08.2020
  18.08.2020

  Kochana, będzie dobrze. Jestem z Tobą !

  • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

   FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - Organizator zbiórki

   19.08.2020
   19.08.2020

   Pięknie dziękujemy w imieniu Zuzi. Te słowa dają pokrzepienie. To naprawdę ważne.

 • Alicja Ziarkowska - awatar

  Alicja Ziarkowska

  14.07.2020
  14.07.2020

  Jesteśmy z Tobą całym sercem, Zuzanno. Bardzo nam na Tobie zależy. :)

  • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

   FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - Organizator zbiórki

   14.07.2020
   14.07.2020

   Dziękujemy w imieniu Zuzi za te krzepiące i ważne słowa.

 • Zosia U - awatar

  Zosia U

  13.07.2020
  13.07.2020

  Zuziu, Gabrysiu, Marzeno - jestem z Wami, ściskam Was mocno i wierzę że uda Wam się przejść do normalności, żyć i spać spokojnie.

  • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

   FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - Organizator zbiórki

   14.07.2020
   14.07.2020

   Pięknie dziękujemy w imieniu Zuzi, jej mamy i siostry za słowa wsparcia i otuchy.

 • Lila - awatar

  Lila

  25.06.2020
  25.06.2020

  Trzymaj się.

  • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

   FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - Organizator zbiórki

   26.06.2020
   26.06.2020

   Dziękujemy w imieniu Zuzi. Przekażemy jej słowa wsparcia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.2020
  25.06.2020

  Dużo zdrowia i siły. Jeszcze będzie lepiej!

  • FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - awatar

   FUNDACJA DZIEWUCHY DZIEWUCHOM - Organizator zbiórki

   26.06.2020
   26.06.2020

   Dziękujemy za te krzepiące pozdrowienia!

27 013 zł  z 18 616 zł (Cel)
Wpłaciło 757 osób

Wpłaty: 757

Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
niedziel - awatar
niedziel
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Roma - awatar
Roma
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij