Zbiórka DRAMATYCZNA walka o serce Gabi - zdjęcie główne

DRAMATYCZNA walka o serce Gabi

213 775,7 zł  z 2 354 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 941 osób

GABRIELA BRYK - TOMASZÓW LUBELSKI, WOJ. LUBELSKIE


Nasze 9-letnie dziecko gaśnie, wymyka się z bezpiecznego świata jaki Jej stworzyliśmy... Serce Gabrysi jest śmiertelnie chore, krytycznie niskie saturacje odbierają oddech przy każdym kroku. Ryzyko udaru wisi nad nami niczym najciemniejsze chmury każdego dnia. Jedynym ratunkiem jest operacja w USA, której koszt to ponad 2 mln złotych. Błagamy o pomoc!


Gabrysia przyszła na świat z bardzo trudną i złożoną wadą serca pod postacią dwunapływowej, wspólnej komory, hipoplazji komory prawostronnej oraz ubytku w przegrodzie międzykomorowej. Przeszła trzy ciężkie operacje, z których ostatnia zakończyła się długą walką o życie pod respiratorem.
W Polsce ratunku dla naszej córki już nie ma. Jedyna opcja leczenia w kraju to przeszczep... Oczekiwanie na przeszczep oznacza dla Gabrysi śmierć. Transplantacje serca u dzieci w Jej wieku praktycznie nie istnieją. Jak powiedzieć własnemu dziecku, że nie ma już szans? Ta myśl rozdziera nasze dusze. Wiemy, że jeżeli nie przyjdzie pomoc, serce Gabrysi zatrzyma się na zawsze!

Ratunek czeka w USA - kardiochirurdzy z Kliniki w Bostonie zakwalifikowali Gabrysię do operacji serca. Mało tego! Dają nam szansę na przywrócenie funkcji obu komór. Dla naszej córki oznacza to szansę na nowe życie. Życie bez cierpienia i zmęczenia. Życie bez koncentratora tlenu.
Gabrysia od roku zagrożona jest udarem. Jej serce i wątroba są na skraju wytrzymałości. Przy każdym, nawet najmniejszym wysiłku sinieją Jej usta i palce. Zabawa i aktywności, którym oddają się inne dzieci dla naszej córeczki są tylko marzeniem. Wnosimy ja na rękach po schodach, czuwamy każdej nocy by nie nadszedł kolejny bezdech, podajemy tlen, cierpimy razem z nią...

Zwracamy się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, którym los Gabrysi nie jest obojętny. Błagamy, pomóżcie nam uratować naszą córkę! Nie jesteśmy już w stanie patrzeć na Jej cierpienie. Od 9 lat walczymy o każdy nadchodzący dzień, modlimy się, by dla Gabrysi przyszło jutro... Dla naszego dziecka zrobimy wszystko, ale ocalić Jej życie możemy tylko z Waszą pomocą!

  

Na pasku zbiórki uwzględnione zostały środki zgromadzone do tej pory w toku zbiórki prowadzonej na innym portalu w wysokości 7528,73 zł. Dziękujemy za każde okazane wsparcie!

Rodzice


Zapraszamy do grupy z licytacjami dla Gabrysi na FB:

https://www.facebook.com/groups/491108609512864/?ref=share_group_link

ENGLISH VERSION

Our 9 year old child is disappearing, she’s slipping out of the safe world that we’ve created for Her… Gabrysia’s heart is terminally ill, with critically low saturation which is taking her breath away with every single move. The risk of stroke is hanging over us like the darkest clouds every single day. The only way for rescue is a surgery in USA, which costs over 2 mln PLN (around $400k). We’re begging for help! 


Gabrysia was born with a severe, complex, cyanotic, fatal heart defect in the form of a dual-inflow, common ventricle, right ventricular hypoplasia and a ventricular septal defect. She’s been through three really tough surgeries, the last one ended with a long fight for survival under a life-support machine. There is no rescue for our daughter in Poland. The only possible way to heal her in our country is heart transplantation, which basically means death for Gabrysia, as this type of procedure almost doesn't exist for children at her age. How am I supposed to tell my own child, that she won't have a chance? This thought is tearing our souls apart. We know that if help does not come, Gabrysia’s heart will stop forever! The rescue is in the USA – A cardiac surgeon from Boston clinic qualified Gabrysia for a heart surgery. Futhermore! They are giving us hope to restore function of both chambers. For our daughter it means a possibillity for a new life. Life without suffering and fatigue. Life without oxygen concentrator. Gabrysia has been under a threat for over a year. Her heart and liver are on the edge of the durability. With every effort, even the smallest one, her lips and fingers turn purple. Fun and activities that other children devote themselves to is just a dream for our daughter. We are carrying her up the stairs, watching every single night so that another apnea doesn't come, giving her oxygen, we are suffering with her…


We are asking all the people with good heart, who are not indifferent to Gabrysia's fate. We beg you, help us save our daughter! We just can't watch her suffer anymore. We are fighting for 9 years, praying for Gabrysia's another day with us. We will do anything for our child, but we can save her only with your help!

The amount of PLN 7,528.73 collected earlier was added to the total amount.
Thank you for all your support.

Parents

Aktualizacje


 • "FUNDACJA ESPERO - NADZIEJA DLA DZIECI" - awatar

  "FUNDACJA ESPERO - NADZIEJA DLA DZIECI"

  14.10.2022
  14.10.2022

  UWAGA! Stan Gabrysi uległ pogorszeniu! W ostatnim czasie saturacje zaczęły spadać do bardzo niskiego poziomu, poniżej 60%.

  Mama:
  "Nasza córka może w każdej chwili umrzeć. Gabi nie ma sił wejść po schodach, my musimy ją wnosić. Coraz częściej jeździmy na kontrolę, córeczka wymaga terapii tlenowej. Na dodatek Gabi ma już zapadniętą klatkę piersiową, wykrzywiony kręgosłup i problemy z wątrobą.
  Nasza córka musi się znaleźć w Bostonie jak najszybciej! Gabi bardzo chce żyć. Proszę pomóżcie nam uratować naszą małą córeczkę."

  Jagodowe usta i sine paluszki u rąk codziennie przypominają rodzicom o tym, jaką walkę toczy jej chore serduszko. Ile wysiłku je kosztuje, by bić kolejny dzień. Dlatego prosimy o pomoc dla Gabrysi, żeby jak najszybciej mogła znaleźć się w klinice w USA.

  Zdjęcie aktualizacji 103 453

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.12.2022
  24.12.2022

  Zdrówka Gabi:) Razem damy radę, zobaczysz!

 • Michał Agnieszka Słowy - awatar

  Michał Agnieszka Słowy

  16.12.2022
  16.12.2022

  Zdrówka

 • Paweł - awatar

  Paweł

  16.12.2022
  16.12.2022

  Trzymam kcuki

 • Iwona Zurawska - awatar

  Iwona Zurawska

  09.12.2022
  09.12.2022

  Życze dużo dużo zdrówka dka Gabrysi

 • Andrzej Berny - awatar

  Andrzej Berny

  07.12.2022
  07.12.2022

  Zdrówka

213 775,7 zł  z 2 354 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 941 osób

Wpłaty: 2 941

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga - awatar
Jadwiga
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
50
Gosia - awatar
Gosia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij