Pysia została do nas zgłoszona jako piesek, który od kilku dni leży bez ruchu na poboczu drogi... Po przyjeździe stwierdziliśmy, że sunia kompletnie nie podnosi się na łapkach, co nas mocno zaniepokoiło.Natychmiast udaliśmy się z psinką do lecznicy gdzie po zrobieniu zdjęć RTG okazało się , że obie przednie łapki suczki są połamane. Trudno dociec przyczyny być może wyrzucona została z samochodu, być może potrącona, tego nie wiemy. Początkowo nic nie wskazywało na tak poważne obrażenia - sunia zadziwiająco grzecznie i cierpliwie się zachowywała, nie popiskiwała , nie warczała , jakby rozumiała i była wdzięczna, że wreszcie ktoś się nią zainteresował i chce jej pomóc...

Niestety załamania były bardzo poważne, na tyle poważne, że rozważana była amputacja jednej łapki. Jednak po wspólnej konsultacji z weterynarzem postanowiliśmy dać Pysi szansę i zoperować obie łapki. Zabieg był długi , bardzo trudny i obarczony ryzykiem,  założono śruby, płytki, usztywniające opatrunki i trzymamy teraz kciuki za pozytywne dla Pysi zakończenie. Bardzo trudno przewidzieć co będzie , sunia nie jest już najmłodszym pieskiem co także może mieć wpływ na zrost kości i ogólne gojenie, lecz jej cierpliwość i radość , mimo bólu i dużych trudności w poruszaniu  dają nadzieję !

Pysia przeszła już pierwszą wizytę po zabiegu, zmianę opatrunku, dopisuje jej apetyt i mimo usztywnienia przednich łapek jest bardzo dzielna. Jest bardzo mądrym i pogodnym pieskiem, warto było dać jej szansę!!

Sam zabieg chirurgiczny kosztował 1800 zł, dla nas niebagatelna suma, dochodzą kolejne wizyty, zmiany opatrunków... Jeśli ktoś zechce pomóc naszej Pysi , dziękujemy w jej imieniu

 

Aktualności

 • OTOZ Animals Oddział Oświęcim - awatar

  OTOZ Animals Oddział Oświęcim

  24.10.17
  24.10.17

  Pysia już bryka z radością na spacerkach !Zniosła skomplikowane zabiegi z ogromną cierpliwością, przebywając w biurze pod naszym czujnym okiem . Nie trwało to krótko lecz ta ogromnie mądra psinka zaufała i zrozumiała , że chcemy jej pomóc – ratujemy łapki , a ona musi być dzielna no i cierpliwa . Na siku wynoszona była na rękach bo chodzenie utrudnione miała wyjątkowo i wymyśliła sobie , że tak już zostanie :)) Jednak po pewnym czasie doceniła swoje sprawne łapki i teraz musimy z kolei wzmóc czujność by nie wybrała się na nich gdzieś dalej pod naszą nieuwagę. Teraz zdrowej już psince szukamy domku, co również nie jest łatwym zadaniem . Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc finansową dzięki której mogliśmy wykonać niezbędne zabiegi i uratować Pysi łapki !

  Zdjęcie aktualności 8 859

Komentarze

 • Kamila Pawlowska - awatar

  Kamila Pawlowska

  13.09.17
  13.09.17

  👍🏻

Wpłaty - 32

Ernest - awatar
20
Ernest
Anita Głażewska - awatar
10
Anita Głażewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Angelika - awatar
10
Angelika
przyjaciele zwierząt - awatar
100
przyjaciele zwierząt

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.