Zbiórka Gambijski Dom Wolontariusza - zdjęcie główne

Gambijski Dom Wolontariusza

40 567 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 482 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dariusz Andrzejczak - awatar

Dariusz Andrzejczak

Organizator zbiórki

Cześć :) Nazywam się Darek, mam 30 lat i jestem wolontariuszem afrykańskiego stowarzyszenia "Misja Gambia". W ramach naszych działań od kilku lat wysyłamy do Gambii tony rzeczy takich jak przybory szkolne, rowery, gry, piłki czy ubrania. Organizujemy zbiórki i prelekcje w szkołach. Nasze paczki pomagają zmienić życie tamtejszych dzieci na lepsze. 

Ze swojego doświadczenia wiem, że materialny wymiar pomocy jest ważny, jednak nie zastąpi on czasu i spotkań z naszymi wolontariuszami. Organizowane przez nas lekcje matematyki i angielskiego oraz zajęcia sportowe są inwestycją, która w przyszłości może przynieść owoce w postaci lepszej pracy- ta zaś może poprawić byt całej rodziny. Wprawdzie dzieci wszystkiego uczą się w swoich szkołach, jednak warsztaty z zagranicznymi gośćmi przemawiają do nich dużo bardziej. Ważne jest także zmienianie ich mentalności, nauka punktualności, udowodnienie, że mają szansę na lepsze jutro. Podarowanie roweru jest mega opcją, bardzo ułatwia życie, jednak jest to przysłowiowa ryba, czas i uwaga którą możemy im poświęcić to wędka. Ryba zaspokaja głód jednorazowo, wędka daje możliwość i szansę na jedzenie każdego dnia.

W tym roku za cel obrałem budowę Domu Wolontariusza. Zaplecze socjalne dla odwiedzających nas ochotników jest bardzo ważne. Dotychczas nasi wolontariusze nocowali w domach tubylców. Mimo, iż gambijska gościnność nie zna granic to nasze wizyty bardzo reorganizowały życie mieszkańców. Często zdarzało się, że rodziny oddawały nam swoje łóżka, a same spały na podłodze u sąsiadów. Wódz wioski Buiba Mandinka dał nam ziemię pod planowaną budowę.  Wioska zaznaczona jest na poniższej mapce czerwonym znacznikiem.

Problemem są finanse. Postawienie prostego domku nie jest drogie, jednak nasza wizja oprócz części noclegowej  zakłada także zbudowanie obiektu który będzie służył całej społeczności. Pragniemy by był tam "homework room"- miejsce w którym dzieci z pomocą nauczycieli będą mogły odrabiać lekcje. Chcemy zainstalować tam minimum dwa komputery. Dla tamtejszej ludności będzie to epokowa zmiana! Jak każdy wie urządzenia elektryczne potrzebują prądu, ale pewnie mało kto wie, że w Afryce nie zawsze on jest. W kosztorysie ujęliśmy więc duże panele solarne. Wytwarzana przez nie energia zasili komputery oraz zapewni światło przy popołudniowej nauce. 

Zapraszam na facebookową stronę "Misja Gambia". Będziecie mogli dowiedzieć się tam więcej o naszej organizacji, zobaczyć zdjęcia z zakończonych akcji, poznać ludzi, których uśmiech i radość potrafi zarazić optymizmem. Być może to właśnie Ty zechcesz w przyszłości wyjechać do Gambii i zamieszkasz w miejscu, do którego powstania masz okazję teraz się przyczynić!Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dariusz Andrzejczak - awatar

  Dariusz Andrzejczak

  19.07.21
  19.07.21

  20. Szambo skończone, nawet już pokrywa jest zalana! Dziś zdjęcie wnętrza, jutro zdjęcie naszego „bunkra” xD

  Zdjęcie aktualizacji 71 577

Komentarze


 • Brygida Petek-Isaacs - awatar

  Brygida Petek-Isaacs

  05.03.21
  05.03.21

  Powodzenia

  • Dariusz Andrzejczak - awatar

   Dariusz Andrzejczak - Organizator zbiórki

   19.03.21
   19.03.21

   Dziękuję! :)

 • Ryszard - awatar

  Ryszard

  22.02.21
  22.02.21

  Panie Darku, byłem na miejscu budowy, widziałem zaangażowanie tych ludzi. To rzeczywiście cenna inicjatywa i dobra robota. Respekt!

  • Dariusz Andrzejczak - awatar

   Dariusz Andrzejczak - Organizator zbiórki

   19.03.21
   19.03.21

   Zapraszamy ponownie! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.20
  31.01.20

  Trzymamy kciuki za powodzenie akcji! :)

 • Magdalena Malinowska - awatar

  Magdalena Malinowska

  30.01.20
  30.01.20

  Wspaniała akcja!!! Powodzenia!

 • Asia - awatar

  Asia

  29.01.20
  29.01.20

  #teamdodo

40 567 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 482 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dariusz Andrzejczak - awatar

Dariusz Andrzejczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 482

JCDenton - awatar
JCDenton
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr Bytnar - awatar
Piotr Bytnar
50
Artur - awatar
Artur
80
Rafał Leśniak - awatar
Rafał Leśniak
20
anonim FHS - awatar
anonim FHS
40
Stella Zielinska - awatar
Stella Zielinska
50
Janek - awatar
Janek
70
Anna Laskowska Kanada - awatar
Anna Laskowska Kanada
1 500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij