Gazeta Strajkowa / Dodruk

9 340 zł  z 8 800 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Rafał Milach - awatar

Rafał Milach

Organizator zbiórki

22 października upolityczniony Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność aborcji ze względu na ciężkie wady płodu z Konstytucją RP. Już tego samego dnia kobiety przyszły pod budynek sądu, by wyrazić swoje oburzenie. W kolejnych dniach protesty objęły cały kraj. Protestowali ludzie w Sejnach, Wetlinie, Ząbkowicach Sląskich, a także za granicą (łącznie w 577 miejscach na świecie). Do dziś odbywają się blokady, zgromadzenia, manifestacje w różnych miejscach Polski, które oprócz haseł proaborcyjnych głoszą żądania świeckiego państwa czy ustąpienia rządu. Atakowane są przez neofaszystów i policjantów. Zarówno w Warszawie jak i innych miastach (w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Rzeszowie) my - fotografki i fotografowie Archiwum Protestów Publicznych (obywatelskiej inicjatywy, której celem jest zapis w głównej mierze prodemokratycznych demonstracji) - dokumentujemy walkę kobiet. 

18 Listopada Archiwum Protestów Publicznych wydało 1000 sztuk 64—stronicowej gazety z fotografiami, hasłami i wypowiedziami kobiet uczestniczących w protestach. Dotarła ona do kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce, w tym do Ustrzyk Dolnych, Mogilan a nawet do Berlina. Cały czas dostajemy zdjęcia, na których gazeta została użyta do zrobienia banneru, naklejona na mur, czy na ścianę w pokoju. Taki był też nasz zamiar - aby archiwum, które tworzymy - żyło, aby zdjęcia działały i były używane przez Was! 

Zainteresowanie gazetą przerosło nasze oczekiwania, postanowiliśmy więc wydrukować dodatkowe 3000 sztuk i dlatego prosimy Was o wsparcie. Będziemy nadal rozdawać gazety na protestach. Jeżeli zbierzemy więcej niż planujemy, nadwyżkę przeznaczymy na kolejne wydania gazety strajkowej, z nowymi zdjęciami, hasłami, tekstami. Dziękujemy za solidarność i wsparcie postulatów protestu! 

Jak to działa?

-    możecie wpłacić dowolną kwotę, którą przeznaczymy na dodruk

-    możecie wpłacić 130 PLN i dostać specjalny pakiet 50 gazet, które za kwotę 130 PLN prześlemy do Was kurierem:  dostępnych jest 20 takich  pakietów. UWAGA UWAGA NAKŁAD PAKIETÓW ZOSTAŁ WYCZERPANY! ALE W DALSZYM CIĄGU MOŻNA WSPIERAĆ ZBIÓRKĘ. GAZETY BĘDĄ DOSTĘPNE NA PROTESTACH ORAZ W KILKU MIASTACH W CAŁEJ POLSCE.

Uwaga, nie wysyłamy pojedynczych egzemplarzy!

Ponadto gazetę strajkową APP będziemożna dostać w:

-    SpołecznymCentrum Fotografii, ul. Chłodna 20, Warszawa

-    SklepWielobranżowy Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65 Warszawa

-    MuzeumSztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 8, Warszawa

 Kolejne adresy będziemy uzupełniać nabieżąco.

Gazetę można pobrać bezpłatnie także wformie PDFa:

-    https://archiwumprotestow.pl/gazeta-strajkowa

Autorki i autorzy fotografii : Agata Kubis, Joanna Musiał, Michał Adamski, Marcin Kruk, Adam Lach, Rafał Milach, Chris Niedenthal, Wojciech Radwański, Bartek Sadowski, Paweł Starzec, Grzegorz Wełnicki, Dawid Zieliński

Tekst: Karolina Gembara, uczestniczki strajków

Projekt: Ania Nałęcka-Milach

Aktualizacje


 • Rafał Milach - awatar

  Rafał Milach

  25.11.2020
  25.11.2020

  UWAGA UWAGA nakład pakietów (50szt) został wyczerpany! Dziękujemy! Zapraszamy do dalszego wsparcia!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paweł Żukowski - awatar

  Paweł Żukowski

  25.11.2020
  25.11.2020

  dorzucam 30 pln i bede wdzieczny za pakiet

  • Rafał Milach - awatar

   Rafał Milach - Organizator zbiórki

   25.11.2020
   25.11.2020

   tak! prosimy o adres na [email protected]

 • Paweł Żukowski - awatar

  Paweł Żukowski

  25.11.2020
  25.11.2020

  z jednej strony chcialbym zamowic prenumerate tego wydawnictwa, z drugiej chcialbym, zeby nie bylo potrzeby wydawania drugiego numeru, tak ze dramat. powodzenia.

  • Rafał Milach - awatar

   Rafał Milach - Organizator zbiórki

   25.11.2020
   25.11.2020

   niestety obawiam się, że prenumerata będzie konieczna :( z czego się nie cieszymy i cieszymy

 • ***** *** - awatar

  ***** ***

  25.11.2020
  25.11.2020

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.11.2020
  23.11.2020

  Sopot⚡️

9 340 zł  z 8 800 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Rafał Milach - awatar

Rafał Milach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 152

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
39
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
700
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
20
Natalia Kasprzycka - awatar
Natalia Kasprzycka
50
Anka Herbut - awatar
Anka Herbut
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij