Zbiórka Wsparcie Szpitala w Zambii - zdjęcie główne

Wsparcie Szpitala w Zambii

54 600 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 327 osób
Daniel Andrysiak - awatar

Daniel Andrysiak

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo, 

jesteśmy młodymi lekarzami, na co dzień pracującymi z małymi pacjentami. Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie i pomoc w realizacji wolontariatu medycznego w Zambii.

Od wielu lat kiełkował w naszej wyobraźni pomysł, a zarazem wielkie pragnienie wyjazdu do krajów najuboższych. I teraz zostało ono urzeczywistnione. Wiosną planujemy 3-miesięczny wyjazd do Szpitala im. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katondwe w Zambii, który prowadzony jest przez Siostry Służebniczki NMP Starowiejskie. W placówce, liczącej 100 łóżek jest kilka Oddziałów, min. Pediatrii, Chorób Wewnętrznych, Ginekologiczno-Położniczy i Medycyny Paliatywnej. W Oddziałach leczeni są Pacjenci z trzech krajów, tj. Zambii, Mozambiku oraz Zimbabwe, a większość hospitalizowanych stanowią dzieci.  

Mamy świadomość, że potrzeby są ogromne, a nasza pomoc będzie jedynie kroplą w ich morzu. Obok naszej codziennej pracy medycznej, bardzo chcielibyśmy wspomóc Szpital w konieczny sprzęt medyczny, który będzie służył przez kolejne lata. Z informacji przekazanych od Sióstr Służebniczek wiemy, że potrzebne są aparaty CPAP do wspomagania oddechu u najmłodszych Pacjentów, szczególnie noworodków przedwcześnie urodzonych oraz aparat COBAS umożliwiający szybkie oznaczenie parametrów laboratoryjnych (ocena składu krwi, w tym równowagi kwasowo-zasadowej, jonogramu, stężenia glukozy). W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, w którym pracujemy na co dzień, jak w większości placówek pediatrycznych w Polsce są to podstawowe sprzęty, a w Zambii stanowią jedynie marzenie.   

Chcemy wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Na terenie Szpitala w Zambii, do dyspozycji Pacjentów i Personelu dostępny jest stary, mobilny aparat RTG, który używany jest niezgodnie z wymogami ochrony radiologicznej. Zarówno pomieszczenie, w którym wykonywane są badania, jak również brak zabezpieczenia Pacjentów i Personelu stanowią poważne zagrożenie dla Ich zdrowia. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Osób dobrej woli aktualnie rozpoczęto budowę bloku radiologicznego. Zaplanowano także zakup nowego aparatu RTG. Jest to ogromnym wyzwaniem finansowym. To wszystko stanowi wielką radość w Katondwe, niemniej Siostry żartują i mówią „Nasi radiolodzy są niepoprawni, bo już marzy im się tomograf”.  

Na koniec chcemy zapewnić Państwa, że wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na realizację wspomnianych potrzeb Szpitala w Zambii. Jednocześnie chcielibyśmy Państwa poinformować, że koszty związane z zakupem biletów lotniczych, koniecznych szczepień, utrzymania na miejscu pokrywamy z własnych środków. Portal Pomagam.pl nie pobiera prowizji od zbiórki.

Licząc na Państwa ciepłe myśli i wsparcie finansowe bardzo serdecznie dziękujemy. 

Jonasz Lenart - świeżo upieczony specjalista neonatologii. Woda.

Daniel Andrysiak - w trakcie specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Ogień.Sala o wysokim standardzie z moskitierami.

Do Szpitala często trafiają Pacjenci po ataku dzikich zwierząt.

Aktualizacje


 • Daniel Andrysiak - awatar

  Daniel Andrysiak

  21.07.2024
  21.07.2024

  Podziękowania Jonasza:

  Drodzy Przyjaciele! Wolontariat w Katondwe Mission Hospital w Zambii dobiegł końca. Był to dla mnie niezwykły czas, który z pewnością zmienił mój sposób postrzeganie otaczającego świata. Uświadomiłem sobie, że jestem szczęściarzem, bo urodziłem się w kraju, który daje tak wiele możliwości. Również doceniłem fakt, że mogę uprawiać zawód, który daje szanse na niesienie realnej, bezpośredniej pomocy. Przez okres pobytu w Zambii doświadczyłem bezmiaru życzliwości, otwartości oraz zaufania od pacjentów, ich opiekunów i lokalnej społeczności. To wspaniałe doświadczenie pozostanie ze mną do końca życia.
  Pragnę serdecznie podziękować Siostrom Służebniczką, które działają w Szpitalu w Katondwe. To był zaszczyt móc obserwować z jak ogromnym zaangażowaniem, troską oraz oddaniem Siostry niosą pomoc chorym i potrzebującym pomimo wielu trudności z jakimi trzeba się zderzyć w konfrontacji z zambijską rzeczywistością. Myślę, że Polska nie mogła wymarzyć sobie lepszych ambasadorek w tym afrykańskim kraju. Dziękuję Siostrze Mirosławie, Siostrze Krystynie i Siostrze Edycie, które sprawiły, że czułem się jakbym przyjechał do najbliższej rodziny chociaż było to nasze pierwsze spotkanie w życiu.
  Chciałbym podziękować Towarzyszowi mojej wyprawy Danielowi za współpracę, ogrom wsparcia i zaufanie, którym mnie obdarzył. Bez Daniela mój wyjazd do Afryki nie miałby szans na tak szybką realizację i przede wszystkim nie byłby tak wyjątkowy. Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJĘ za wszystko!
  Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich osób, których pomocy doświadczyliśmy podczas przygotowań przed wyjazdem, ale także w trakcie pobytu w Zambii.
  Drodzy Darczyńcy! Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki na rzecz Szpitala w Katondwe. Wierzę, że dobro, które okazaliście wróci do Was ze wzmożoną siłą. Łącznie udało się zebrać 21 000 $ czyli około 84 000 zł. Zebrana kwota przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Z całego serca DZIĘKUJEMY! Z zebranych środków został zakupiony sprzęt medyczny w postaci CPAP-u, który ratuje życie noworodków (w tym wcześniaków) oraz niemowląt z niewydolnością oddechową. Więcej informacji o CPAP przekażę w kolejnym poście. Ponadto został zakupiony aparat do wyłącznego oznaczenie poziomu hemoglobiny oraz analizator krwi Edan i15, który daje możliwość oznaczenia pH, pCO2, pO2, Na, K, Cl, Ca, Hct, mleczanów oraz glukozy (łączny koszt sprzętu to 14 885 $). Pozostałe środki zostaną przeznaczone na zakup odczynników laboratoryjnych.
  Przesyłam serdeczne pozdrowienia i zachęcam do zapoznania się z fotorelacją z pobytu w Katondwe Mission Hospital.
  Zachęcam do obserwowania strony szpitala na Facebooku oraz Instagramie (linki poniżej) oraz udostępniania wśród znajomych. To ważne, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o polskich Siostrach i ich dziele misyjnym na drugim krańcu świata.
  https://www.facebook.com/Katondwe.Hospital
  https://www.instagram.com/katondwe_hospital/

  (Fotorelacja do obejrzenia na wydarzeniu na Facebooku „Wsparcie Szpitala w Zambii).

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.03.2024
  25.03.2024

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.2024
  17.03.2024

  Boże pobłogosław to dzieło i tym, którzy niosą pomoc braciom i siostrom w potrzebie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2024
  06.03.2024

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2024
  04.03.2024

  Powodzenia! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.02.2024
  06.02.2024

  Powodzenia!

54 600 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 327 osób
Daniel Andrysiak - awatar

Daniel Andrysiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 327

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marek - awatar
Marek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
200
Magda - awatar
Magda
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij