Zbiórka Pomóż Patrykowi wygrać z rakiem - zdjęcie główne

Pomóż Patrykowi wygrać z rakiem

2 620 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Jacek Giernatowski - awatar

Jacek Giernatowski

Organizator zbiórki

Patryk jest naszym synem, Ma trochę ponad 3 latka. Jest bardzo charakternym i uroczym dzieckiem. Szczególnie podoba mu się sprzęt budowlany: koparki, dźwigi, walce, podnośniki, uwielbia też muzykę i zawsze tańczy gdy tylko usłyszy jakiś dobry rytm.

Niestety niedawno wyszło na jaw, że choruje na bardzo groźną chorobę, zagrażającą jego życiu.

To było w grudniu zeszłego roku. Patryk właśnie obchodził swoje 3 urodziny. Był tort i zabawa. Nie wiedzieliśmy, że za kilka dni, wszystko wywróci się do góry nogami i zaczniemy drżeć o życie naszego synka.

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia mały poczuł się bardzo źle. Wymiotował, płakał, pokazując że boli go z tyłu głowy oraz był bardzo osłabiony, dużo spał.

Nie było na co czekać. Ubraliśmy się i jak najszybciej pojechaliśmy do szpitala. Myśleliśmy że to jakaś infekcja, w najgorszym razie zapalenie opon mózgowych. Niestety rzeczywistość okazała się o wiele gorsza.

Już następnego dnia obserwowaliśmy jak Patryk odlatuje śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie, w celu wykonania operacji mózgu. Dla nas zabrakło miejsca, dojeżdżamy do niego dopiero po kilku godzinach, samochodem.

Operacja była konieczna ponieważ, w móżdżku Patryka wyrósł ogromny guz o wymiarach 5 x 4 x 3 cm. Niewiarygodne, że mieścił się w tak małej głowie. Nic dziwnego, że w końcu dał o sobie znać.

Szok, lęk, niedowierzanie, w końcu przygnębienie. Jednak postanowiliśmy walczyć i nie poddawać się. To prawdziwa walka o życie.

Jesteśmy po udanej operacji. Guz został usunięty, jednak po badaniach okazał się złośliwy, w najgorszej, IV klasie złośliwości , dokładnie to medulloblastoma – rdzeniak zarodkowy

Operacja była bardzo ważna, ale to dopiero pierwszy krok. Aby rak nie odrodził się, trzeba zniszczyć wszystkie pozostałe po operacji w organizmie komórki rakowe. Rozpoczęliśmy  więc leczenie onkologiczne.

W tej chwili przechodzimy przez podawanie chemii, jednak najważniejsze będzie późniejsze naświetlanie okolic guza, a więc bardzo wrażliwych miejsc w głowie i dodatkowo całego kręgosłupa. Mamy tu do czynienia z wysokim promieniowaniem, wiec leczenie to będzie  bardzo agresywne i wyniszczające. Lista skutków ubocznych jest bardzo długa, ale chcemy zrobić wszystko, aby maksymalnie ją ograniczyć. Dlatego potrzebujemy Państwa pomocy.

Na całym świecie także w Europie, w przypadku nowotworów mózgu, stosuje się naświetlanie przy pomocy protonów. Niestety nie w Polsce. U nas nadal stosuje się naświetlanie fotonowe, niszczące nie tylko miejsce w którym znajdują się komórki rakowe, ale także wszystkie zdrowe obszary znajdujące się na drodze promieniowania, a przeszywa ono cały mózg.

Stad późniejsze problemy ze słuchem, wzrokiem, wzrostem, funkcjami poznawczymi, całościowym rozwojem dziecka. Metoda ta jest tak destrukcyjna, że jest zakazana dla dzieci do 3 roku życia.

Kuracja protonowa, niesie ze sobą dużo mniejsze zagrożenia, promieniowanie jest kumulowane we właściwych miejscach, wiec nie niszczy tak bardzo, pozostałych, zdrowych obszarów. Patryk, chociaż nadal będzie wymagał rehabilitacji, miałby szansę na prawidłowy rozwój i normalne życie

Z tego powodu chcemy, aby nasz syn przeszedł taką kurację za granicą, zamiast wyniszczającej kuracji fotonowej proponowanej nam w Polsce.

aktualizacja:


W poszukiwaniu ratunku dla Patryka, odkryliśmy, że we Włoszech, w klinice Bambino Gesu w Rzymie, można wyleczyć medulloblastomę bez naświetlania, przy użyciu samej megachemii i autoprzeszczepu komórek macierzystych, z bardzo dużym prawdopodobieństwem sukcesu.

Po długim namyśle, mając na względzie to, że w ocenie lekarzy protonoterapia, choć mniej inwazyjna, w przypadku naświetlania tego miejsca mózgu, przyniesie podobne do skutki do fotonoterapii i spowoduje nieodwracalne uszkodzenia najważniejszych części układu nerwowego, zdecydowaliśmy się zawalczyć o leczenie we Włoszech.

Koszt leczenia jest ogromny, dlatego organizujemy zbiórkę na portalu siepomaga.

Dziękujemy bardzo wszystkim za dokonane wpłaty i pomoc.
 
Gdybyście Państwo mogli nam jeszcze pomóc, prosimy o wpłaty na nowej zbiórce, ta niestety z przyczyn regulaminowych, w tej sytuacji musi zostać zamknięta.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i pozdrawiamy. Rodzice Patryka.

2 620 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Jacek Giernatowski - awatar

Jacek Giernatowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 50

Grzegorz Szymański - awatar
Grzegorz Szymański
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Bereza - awatar
Iwona Bereza
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota - awatar
Dorota
50
Joanna Meyer - awatar
Joanna Meyer
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij