Zbiórka Ku pamięci Lizy. - zdjęcie główne

Ku pamięci Lizy.

111 588 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 308 osób
Daniel Melnychuk - awatar

Daniel Melnychuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Daniel, mam 25 lat i pochodzę z Ukrainy (z Mariupola). Moją dziewczynę, Lizę, okrutnie zgwałcono i uduszono w centrum Warszawy. Przez sześć dni lekarze walczyli o życie Lizę, niestety 1 marca ona zmarła...

Już wcześniej zwracałem się do was o pomoc, i dzięki wam oraz waszemu wsparciu udało nam się zebrać ponad pół miliona złotych, aby zapewnić jej leczenie, rekonwalescencję i wsparcie psychologiczne...

Niestety, nie udało się uratować Lizę...

Ponieważ te środki miały być przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lizę, nie możemy ich teraz wykorzystać do innych celów. Dlatego Pomagam.pl już rozpoczął zwrot wszystkich środków ze zbiórki "Ratuj życie dziewczynie" do darczyńców. Chcemy dotrzymać słowa w kwestii przeznaczenia zebranych pieniędzy, dlatego przeprowadzamy zwrot.

Ale teraz ponownie proszę was o pomoc. Teraz ważny jest kwestia pogrzebu, opłacenia miejsca na cmentarzu i związanych z tym kosztów. Elżbieta była uchodźcą w Polsce - była sama, bez rodziny. Nie była ubezpieczona. Kwestia pogrzebu Lizę jest teraz moim obowiązkiem, dlatego otwarta została ta zbiórka. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów pogrzebu, pomoc prawną i wsparcie dla bliskich w tej tragicznej sytuacji.

Nawet nie mogłem sobie wyobrazić, ile kosztuje pogrzebanie osoby w Warszawie. Najskromniejszy rodzaj zwykłych pogrzebów kosztuje od 10 000 złotych wzwyż. Przy tym miejsce na cmentarzu będzie opłacone tylko na 20 lat. Jeśli chcesz kupić miejsce na zawsze, to kosztuje od 12 000 złotych do 20 000 złotych. Średni pogrzeb w Warszawie kosztuje około 14-16 tysięcy złotych, do tego trzeba dodać usługi księdza (około 1300 złotych) itp. Ważne jest również uporządkowanie grobu, postawienie pomnika.

Również dla mnie i wszystkich, którzy mnie teraz wspierają, ważne jest, aby sprawca otrzymał maksymalną karę za to, że zabrał życie. W związku z tym potrzebna jest suma na opłacenie usług prawnika, który będzie reprezentował interesy Lizy w procesie karnym. W Warszawie kosztuje to od 20 000 złotych. Środki finansowe będą również potrzebne przy przygotowaniu i legalizacji dokumentów zarówno po stronie Polski, jak i Białorusi.

Chciałbym także wyrazić każdemu z was wdzięczność i objąć was za waszą pomoc i wsparcie!

__________

Меня зовут Данил, мне 25 лет, я из Украины (Мариуполь). Мою девушку Елизавету жестоко изнасиловали и задушили в центре Варшавы. Шесть дней врачи боролись за жизнь Лизы, но, к сожалению, 1 марта она умерла.

Я уже обращался к вам за помощью, и благодаря вам и вашей поддержке нам удалось собрать более полумиллиона злотых, чтобы обеспечить ей лечение, восстановление и психологическую поддержку...

К сожалению, Лизу спасти не удалось...

Так как эти средства должны были пойти на лечение и реабилитацию Лизы, мы не можем сейчас использовать их для другой цели. Поэтому Pomagam.pl уже начинает возврат всех средств сбора «Спасите жизнь девушке» отправителям. Мы хотим сдержать свои слова относительно назначения собранных денег, поэтому делаем возврат.

Но сейчас я снова прошу вас о помощи. Сейчас стоит вопрос похорон, оплаты места на кладбище и сопутствующих расходов. Лиза была в Польше беженкой – одна, без семьи. Она не была застрахована. Вопрос похорон Лизы – теперь моя ответственность и задача, поэтому открыт этот сбор. Собранные средства будут использованы на покрытие расходов на похороны Лизы, юридическую помощь и поддержку близких в этой трагической ситуации.

Я даже не мог предположить, сколько стоит похоронить человека в Варшаве. Самый скромный вид обычных похорон стоит от 10 000 злотых и выше. При этом место на кладбище будет оплачено только на 20 лет. Если купить место навсегда, то это стоит от 12 000 злотых до 20 000 злотых. Средние похороны в Варшаве стоят около 14-16 тысяч злотых, к этому нужно добавить услуги священника (примерно 1300 злотых) и т.д. Также важно оформить могилу, поставить памятник.

Также для меня и всех, кто меня поддерживает сейчас, важно, чтобы преступник получил максимальное наказание за то, что он забрал чужую жизнь. В связи с этим необходима сумма для оплаты услуг юриста, который будет защищать интересы Елизаветы в уголовном процессе. В Варшаве это стоит от 20 000 злотых. Финансы также понадобятся при подготовке и легализации документов как на стороне Польши, так и в Беларуси.

Также я хочу выразить каждому из вас благодарность и обнять каждого из вас за вашу помощь и поддержку!


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • eva7 - awatar

  eva7

  06.03.2024
  06.03.2024

  <3

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  06.03.2024
  06.03.2024

  Spoczywaj w spokoju Liza, nigdy nie zostaniesz zapomniana! ❤️👼

 • Uwaga - awatar

  Uwaga

  06.03.2024
  06.03.2024

  Ludzie opamiętajcie się na pogrzeb wystarczy te 10 tys, wydaje mi się zresztą, ze jako polka otrzyma dofinansowanie z zusu na pogrzeb. A druga sprawa ta zbiórka jest naciągana sprawa już jest złapany i nie trzeba do tego opłacać prawnika! Bo tym zajmuje sie prokuratura. Ta kwota to kosmos, a wy nadal wpłacacie i na co? Bedzie mial niezle wakcje. Zastanówcie się. Cel juz dawno osiagniety.

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  06.03.2024
  06.03.2024

  Блізкім Лізы - нашы шчырыя спачуванні. Беражыце сябе <3

 • Justyna GAWELCZYK - awatar

  Justyna GAWELCZYK

  06.03.2024
  06.03.2024

  Kochani, proszę każdego niezależnie od pochodzenia,wiary,wyznawanych wartości.Ta sytuacja mogła przydarzyć się każdej z nas. Jeśli możecie wesprzyjcie zbiórkę na godny pochówek i pomoc prawną.Nie bądźmy tylko czytelnikami wiadomości, proszę i dziękuję,Justyna .

111 588 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 308 osób
Daniel Melnychuk - awatar

Daniel Melnychuk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 308

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anastasia Prokhorchuk - awatar
Anastasia Prokhorchuk
50
Ruslan - awatar
Ruslan
100
Andrej - awatar
Andrej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Alena Stoma - awatar
Alena Stoma
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij