Zbiórka Ośrodek Rehabilitacji Ptaków - miniaturka zdjęcia

Ośrodek Rehabilitacji Ptaków

Marta Radek Wiatrowscy - awatar

Marta Radek Wiatrowscy

Organizator zbiórki


Kim jesteśmy i co robimy?

Cześć, mamy na imię Marta i Radek, jesteśmy miłośnikami i hodowcami ptaków. Wspólnie pomogliśmy wielu dzikim ptakom jak i wyhodowaliśmy kilka pokoleń kanarków i innych ptaków. Od kilku lat poza hodowlą kanarków i innych egzotycznych ptaków jako wolontariusze TOZ Koszalin opiekujemy się dzikimi ptakami, które potrzebują pomocy człowieka. Obecnie od 2016r. prowadzimy fundację, której celem jest ratowanie i rehabilitacja dzikich zwierząt, głównie dziko żyjących ptaków. W 2016r. otrzymaliśmy  pozwolenie na utworzenie i prowadzenie ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, i taki mały ośrodek chcemy otworzyć. Wraz z powstaniem fundacji zrezygnowaliśmy z dalszej hodowli ptaków egzotycznych, aby cały czas i siły poświęcić ratowaniu i rehabilitacji dzikich ptaków, co pomimo dużego doświadczenia, które zdobyliśmy jako hodowcy stanowi spore wyzwanie. Ptaków potrzebujących pomocy jest wiele, najwięcej w sezonie wiosenno-letnim kiedy jest masa piskląt.  Każdy gatunek ptaka wymaga odpowiedniej diety i warunków bytowych, pisklęta częstego karmienia, nawet co godzinę. Niestety nie zawsze udaje się uratować chorego czy rannego ptaka lub pisklaka, ale z każdego ocalonego i przywróconego naturze jesteśmy podwójnie szczęśliwi. Niestety koszty budowy ośrodka nas przerosły, nie sądziliśmy, że ptaków w potrzebie będzie aż tak wiele i taka różnorodność. Nasza woliera po ptakach egzotycznych nie wystarczy, aby w pełni uruchomić ośrodek, dlatego prosimy wszystkich tych, którzy podzielają naszą pasję i popierają ideę o pomoc.


Ośrodek Rehabilitacji Ptaków? Czemu ma służyć to miejsce? 

Zadaniem Ośrodka jest pomoc dzikim ptakom, które doznały urazu i wymagają pomocy człowieka. Ptaki w Ośrodku są leczone i rehabilitowane, a następnie zwracane naturze. Rehabilitacja każdego gatunku ptaka jest nieco inna i wymaga specjalnie przygotowanych wolier i wybiegów. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych ośrodków, ale w naszej okolicy brakuje takiego miejsca.
 Na naszym terenie jest bardzo dużo ptaków, dlatego taki Ośrodek Rehabilitacji jest bardzo potrzebny. Codziennie otrzymujemy informacje od ludzi, którzy znajdują rannego lub chorego ptaka i nie wiedzą co zrobić. I tutaj pojawiamy się my. Naszą pasją i misją jest ratowanie ptaków dziko żyjących. Do realizowania naszej misji jest potrzebne odpowiednio przygotowane i wyposażone miejsce. Pomóż nam je stworzyć!. Wystarczy, że przekażesz nam darowiznę – my zrobimy resztę. 10zł, 50zł, 100zł – każda kwota się liczy. Dodatkowo, podarowaną nam darowiznę, możesz odliczyć sobie od podatku do 6% wysokości Twojego dochodu. 

Na co zbieramy? 

Aby uruchomić ośrodek musimy wybudować woliery dla ptaków, mniejsze i te większe dla ptaków morskich i ptaków drapieżnych, które musza być dość przestronne, potrzebujemy też sprzętu do chwytania ptaków, transporterów i wyposażenia wolier. Obecnie 99% ptaków musimy transportować do innych nierzadko oddalonych o 150-500 kilometrów innych ośrodków,  które niekiedy są przepełnione.

Co zrobimy z pieniędzmi?

Środki z tej zbiórki pozwolą nam wybudować kompleks wolier, zakup sprzętu potrzebnego do chwytania, transportowania, leczenia i rehabilitacji ptaków, zapewnić najlepszą opiekę lekarza weterynarii i zakup karmy i suplementów. Dzięki temu będziemy mogli pomóc większej ilości skrzydlatych przyjaciół.  


Ptaki są bardzo wdzięczne za pomoc i my też.

Ptaki, które odzyskały wolność po przebytej rehabilitacji lub już jako prawie dorosłe osobniki często odwdzięczały się pięknym śpiewem, niekiedy przez pewien czas towarzyszyły nam obserwując z pobliskiego drzewa jak opiekujemy się innymi ptakami. Nawet sama ich obecność świadczyła o wdzięczności. I my podobnie będziemy wam wdzięczni za pomoc, może nie będziemy wam śpiewać i podglądać was z drzewa, ale samą istota istnienia ośrodka i naszą działalnością na rzecz tych niesamowitych stworzeń, które bardzo kochamy.


http://gniazdowo.org/

https://www.facebook.com/osrodekgniazdowo/

https://www.facebook.com/gniazdowo/

http://www.krs-online.com.pl/zachodniopomorski-osrodek-rehabilitacji-krs-5562469.html

Komentarze

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.02.17
    21.02.17

    Powodzenia =)

Marta Radek Wiatrowscy - awatar

Marta Radek Wiatrowscy

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Krystyna Król - awatar
10
Krystyna Król
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij