Zbiórka Ośrodek Rehabilitacji Ptaków - zdjęcie główne

Ośrodek Rehabilitacji Ptaków

85 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Marta Radek Wiatrowscy - awatar

Marta Radek Wiatrowscy

Organizator zbiórki


Kim jesteśmy i co robimy?

Cześć, mamy na imię Marta i Radek, jesteśmy miłośnikami i hodowcami ptaków. Wspólnie pomogliśmy wielu dzikim ptakom jak i wyhodowaliśmy kilka pokoleń kanarków i innych ptaków. Od kilku lat poza hodowlą kanarków i innych egzotycznych ptaków jako wolontariusze TOZ Koszalin opiekujemy się dzikimi ptakami, które potrzebują pomocy człowieka. Obecnie od 2016r. prowadzimy fundację, której celem jest ratowanie i rehabilitacja dzikich zwierząt, głównie dziko żyjących ptaków. W 2016r. otrzymaliśmy  pozwolenie na utworzenie i prowadzenie ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt, i taki mały ośrodek chcemy otworzyć. Wraz z powstaniem fundacji zrezygnowaliśmy z dalszej hodowli ptaków egzotycznych, aby cały czas i siły poświęcić ratowaniu i rehabilitacji dzikich ptaków, co pomimo dużego doświadczenia, które zdobyliśmy jako hodowcy stanowi spore wyzwanie. Ptaków potrzebujących pomocy jest wiele, najwięcej w sezonie wiosenno-letnim kiedy jest masa piskląt.  Każdy gatunek ptaka wymaga odpowiedniej diety i warunków bytowych, pisklęta częstego karmienia, nawet co godzinę. Niestety nie zawsze udaje się uratować chorego czy rannego ptaka lub pisklaka, ale z każdego ocalonego i przywróconego naturze jesteśmy podwójnie szczęśliwi. Niestety koszty budowy ośrodka nas przerosły, nie sądziliśmy, że ptaków w potrzebie będzie aż tak wiele i taka różnorodność. Nasza woliera po ptakach egzotycznych nie wystarczy, aby w pełni uruchomić ośrodek, dlatego prosimy wszystkich tych, którzy podzielają naszą pasję i popierają ideę o pomoc.


Ośrodek Rehabilitacji Ptaków? Czemu ma służyć to miejsce? 

Zadaniem Ośrodka jest pomoc dzikim ptakom, które doznały urazu i wymagają pomocy człowieka. Ptaki w Ośrodku są leczone i rehabilitowane, a następnie zwracane naturze. Rehabilitacja każdego gatunku ptaka jest nieco inna i wymaga specjalnie przygotowanych wolier i wybiegów. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych ośrodków, ale w naszej okolicy brakuje takiego miejsca.
 Na naszym terenie jest bardzo dużo ptaków, dlatego taki Ośrodek Rehabilitacji jest bardzo potrzebny. Codziennie otrzymujemy informacje od ludzi, którzy znajdują rannego lub chorego ptaka i nie wiedzą co zrobić. I tutaj pojawiamy się my. Naszą pasją i misją jest ratowanie ptaków dziko żyjących. Do realizowania naszej misji jest potrzebne odpowiednio przygotowane i wyposażone miejsce. Pomóż nam je stworzyć!. Wystarczy, że przekażesz nam darowiznę – my zrobimy resztę. 10zł, 50zł, 100zł – każda kwota się liczy. Dodatkowo, podarowaną nam darowiznę, możesz odliczyć sobie od podatku do 6% wysokości Twojego dochodu. 

Na co zbieramy? 

Aby uruchomić ośrodek musimy wybudować woliery dla ptaków, mniejsze i te większe dla ptaków morskich i ptaków drapieżnych, które musza być dość przestronne, potrzebujemy też sprzętu do chwytania ptaków, transporterów i wyposażenia wolier. Obecnie 99% ptaków musimy transportować do innych nierzadko oddalonych o 150-500 kilometrów innych ośrodków,  które niekiedy są przepełnione.

Co zrobimy z pieniędzmi?

Środki z tej zbiórki pozwolą nam wybudować kompleks wolier, zakup sprzętu potrzebnego do chwytania, transportowania, leczenia i rehabilitacji ptaków, zapewnić najlepszą opiekę lekarza weterynarii i zakup karmy i suplementów. Dzięki temu będziemy mogli pomóc większej ilości skrzydlatych przyjaciół.  


Ptaki są bardzo wdzięczne za pomoc i my też.

Ptaki, które odzyskały wolność po przebytej rehabilitacji lub już jako prawie dorosłe osobniki często odwdzięczały się pięknym śpiewem, niekiedy przez pewien czas towarzyszyły nam obserwując z pobliskiego drzewa jak opiekujemy się innymi ptakami. Nawet sama ich obecność świadczyła o wdzięczności. I my podobnie będziemy wam wdzięczni za pomoc, może nie będziemy wam śpiewać i podglądać was z drzewa, ale samą istota istnienia ośrodka i naszą działalnością na rzecz tych niesamowitych stworzeń, które bardzo kochamy.


http://gniazdowo.org/

https://www.facebook.com/osrodekgniazdowo/

https://www.facebook.com/gniazdowo/

http://www.krs-online.com.pl/zachodniopomorski-osrodek-rehabilitacji-krs-5562469.html

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.02.2017
    21.02.2017

    Powodzenia =)

85 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Marta Radek Wiatrowscy - awatar

Marta Radek Wiatrowscy

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krystyna Król - awatar
Krystyna Król
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij