Zbiórka Godne życie dla Pani Ireny - zdjęcie główne

Godne życie dla Pani Ireny

102 950 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 496 osób
Wpłać teraz
 

Ich warunki są zatrważające! To nie są warunki do życia!

Takiego smutnego domu jeszcze nie widzieliśmy. 

Pani Irenka razem z synem mieszkają w rozpadającym się domu! W małej wiosce w pobliżu dwóch dużych miast, Wrocławia i Legnicy. Nie mają prądu, wody, toalety, łazienki, kuchni, lodówki.  Brak nam słów, niech zdjęcia mówią same za siebie... 

Stary dom jest w bardzo złym stanie technicznym, dach i podłoga na I piętrze (gdzie mieszkają) grozi w każdej chwili zawaleniem.

A wilgoć jest tak duża, że pod starą wykładziną stoi po prostu woda. 

Wodę do mycia się czerpią ze starej studni przed domem, która latem często wysycha. 

Ubikacja na dworze w żadnym wypadku nie przypomina nawet zwykłego wychodka. 

Tak, wiemy, że bardzo trudno w to uwierzyć, że ten rozpadający się kawałek muru, może służyć za toaletę... 


Pani Irena wstydzi się swoich warunków życia i nikogo nie chce wpuszczać do środka. W jej życiu wydarzyło się bardzo wiele złych i smutnych okoliczności, które doprowadziły ją do miejsca, w którym teraz jest. 

Te zaniedbania i stan domu to nie jest jej zła wola. Mama Pani Ireny była osobą nieporadną i z problemami zdrowotnymi. Dzieciństwo i młodość Pani Ireny nie były wesołe, spędziła je w tym domu, potem doszło dziecko - syn, którego samotnie wychowywała, bez niczyjego wsparcia. Syn pani Ireny, Janek,  jest również nieporadny życiowo, a ponadto schorowany. Oboje w swoim życiu ciężko pracowali. Janek nabawił się przy tym poważnych schorzeń i dzisiaj pracuje dorywczo, gdy tylko zdrowie mu na to pozwoli. 

Warunki życia Pani Ireny bardzo nas poruszyły, choć wiele już w naszej Fundacji widzieliśmy smutku, bólu i biedy. Nie możemy patrzeć na te wstrząsające warunki życia! 

Po zasięgnięciu rady architekta i inspektora budowlanego, wiemy już, że remont domu to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie, nie wiadomo czy byłoby możliwe technicznie, a ponadto byłoby bardzo kosztowne. 

Jednak jest nadzieja, gdyż przystająca do domu szopa jest w znacznie lepszym stanie i można podjąć się jej remontu. 

To byłoby oczywiście bardzo duże przedsięwzięcie, jednak możliwe. Koszt tego remontu obejmowałby położenie nowego dachu, rynien, odprowadzenia - drenażu wody od ścian budynku, zadaptowanie wewnątrz pomieszczeń, podniesienie i ocieplenie podłogi i wykończenie wnętrz. Całość została wstępnie oszacowana na 150 tysięcy złotych. Tak, wiemy, to olbrzymia kwota. Dla wielu z nas nieosiągalna. 

Ale czy nie na tym polega dobroczynność, że siła tkwi w zjednoczeniu się wielu ludzi dobrej woli i wrażliwych serc

Chcemy wierzyć, że jest nadzieja dla Pani Ireny i Janka!

I przyjdzie dzień kiedy ich życie zmieni się na lepsze i będą mogli godnie żyć. 

Ale nie stanie się to bez Was drodzy darczyńcy. Dlatego zwracamy się do Was - prosimy wesprzyjcie to przedsięwzięcie i sprawcie, że to co jest dzisiaj mrzonką, stanie się w przyszłości możliwe. 

Fundacja Dignum

Głównym celem Fundacji Dignum jest stworzenie starszym ludziom warunków do godnego życia. Dlatego Prosimy Was - pomóżmy Pani Irenie przywrócić godność życia! 

Pani Irena wyraziła zgodę na zbieranie pieniędzy w jej imieniu przez naszą fundację.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • KURA - awatar

  KURA

  24.02.21
  24.02.21

  kwa, kwa!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.02.21
  24.02.21

  Powodzenia !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.02.21
  24.02.21

  Wszystko będzie dobrze!

 • Beata - awatar

  Beata

  24.02.21
  24.02.21

  Życzę zdrowia i powodzenia oraz dużo łask Bożych .

 • Ania - awatar

  Ania

  21.02.21
  21.02.21

  ❤️

102 950 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 496 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 2 496

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona - awatar
Iwona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna - awatar
Anna
12
Anna - awatar
Anna
24
Kasia i Wojtek - awatar
Kasia i Wojtek
14

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij