Zbiórka Godność Pani Krysi - zdjęcie główne

Godność Pani Krysi

29 495 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 708 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Pani Krysia potrzebuje pomocy! Przywróćmy jej godność życia!

Czy widzisz ten smutek na twarzy Pani Krysi? Życie jej nie oszczędzało... Po pierwszym życzliwym geście Pani Krysia zaczyna płakać. Jest jej bardzo ciężko, dotąd nie miała nadziei na poprawę losu.  

Ponad 30 lat temu zmarł jej mąż. Pewnego dnia wyszedł z domu i już nie wrócił :( W drodze do pracy doznał rozległego zawału serca. Od tego dnia Pani Krysia została sama z dwójką małych dzieci. Długo borykała się z depresją, nie mogła sobie poradzić ze smutkiem po stracie męża.  Dziś mieszka z chorym synem, który nie może pracować, a jej córka, sama mając trójkę dzieci, pomaga jak tylko może. 

Jakby tego było mało, jej dom na wsi jest w tragicznym, opłakanym stanie. 

Z sufitów zwisa słoma, rozpadające się szafki kuchenne, odrapane ściany z odpadającym tynkiem, brak łazienki, ale co najgorsze - podłoga, która w każdej chwili grozi zawaleniem. 

Bardzo mała emerytura Pani Krystyny pozwala jedynie na bardzo skromne życie. Nie stać jej choćby na farbę do pomalowania ścian. 

Ta starsza kobieta każdego dnia stara się dbać o swoje małe mieszkanko, wszystko jest czyste i wysprzątane. Ale cóż z tego, skoro dbaniem o czystość nie da się zakryć dziur w suficie, odpadającego tynku czy rozpadającej się podłogi... 

Kiedy chodziliśmy po jej mieszkaniu mieliśmy duże poczucie zagrożenia, podłoga wyraźnie przechyla się po dużym kątem, a w niektórych miejscach strach na nią wejść  :( 

Pani Krysia mieszka na pierwszym piętrze bardzo starego domu. Tam gdzie kiedyś była łazienka - strach wejść, podłoga dosłownie się rusza pod stopami. Dawna awaria wody spowodowała przegnicie drewnianej konstrukcji podłogi. 

Niestety awaria sprawiła, że z dawnej łazienki nie można korzystać, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Pani Krysia musi myć się w misce, a do toalety schodzić po ciemnych, starych schodach na parterze budynku, gdzie jest bardzo zimno. 

Czy kiedyś jeszcze zagości uśmiech na jej twarzy? Czy jeszcze będzie mogła cieszyć się swoim życiem? Bardzo nas porusza jej historia i jej sytuacja. Nie możemy i nie chcemy przejść obojętnie obok tak pokiereszowanego przez życie i okoliczności człowieka!

Dlatego chcielibyśmy pomóc i wyremontować jej dom. 

Praktycznie trzeba będzie większość skuć lub zburzyć i zrobić na nowo. Przybliżony koszt remontu to 50 tysięcy złotych. Dla każdego z nas to bardzo duża kwota, ale gdy działamy razem i gdy razem postaramy się dać choć mały grosik od siebie - wtedy wszystko staje się możliwe! 

Wierzymy, że i tym razem nie zostawicie w potrzebie starszej osoby, która nie może liczyć na niczyją pomoc. 

Fundacja Dignum

Głównym celem Fundacji Dignum jest stworzenie starszym ludziom warunków do godnego życia. Dlatego Prosimy Was - pomóżmy Pani Krysi przywrócić godność życia! 

Pani Krystyna wyraziła zgodę na zbieranie pieniędzy w jej imieniu przez naszą fundację.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.01.2022
  15.01.2022

  Przesyłam uściski powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.2022
  14.01.2022

  🍀

 • Ela D. - awatar

  Ela D.

  24.12.2021
  24.12.2021

  Życzę wszystkiego najlepszego! Los na pewno da pani jeszcze dużo dobrego!!!!!

  • Fundacja Dignum - awatar

   Fundacja Dignum - Organizator zbiórki

   27.12.2021
   27.12.2021

   Dziękujemy w imieniu Pani Krysi!

 • Paulina Gawlik - awatar

  Paulina Gawlik

  06.12.2021
  06.12.2021

  Wszystkiego dobrego

  • Fundacja Dignum - awatar

   Fundacja Dignum - Organizator zbiórki

   07.12.2021
   07.12.2021

   Dziękujemy w imieniu Pani Krysi i przekazujemy czym prędzej. Wszystkiego dobrego :)

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  05.12.2021
  05.12.2021

  Pani Krysiu, proszę byc dobrej myśli, jeszcze będzie pięknie. Gdybym mogła pomóc jeszcze w inny sposob- proszę o kontakt mailowy.

  • Fundacja Dignum - awatar

   Fundacja Dignum - Organizator zbiórki

   06.12.2021
   06.12.2021

   dziękujemy w imieniu Pani Krysi i przekazujemy czym prędzej. Wszystkiego dobrego :)

29 495 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 708 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 708

Maniek - awatar
Maniek
30
Paulina Grzeszczak-Lesniewska - awatar
Paulina Grzeszczak-Lesniewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
maciek - awatar
maciek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Powodzenia - awatar
Powodzenia
5
Sylwia - awatar
Sylwia
19

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij