Zbiórka Walka z chorobą Goldenka Dejla - miniaturka zdjęcia

Walka z chorobą Goldenka Dejla

Ewelina Garkowska - awatar

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Dejla... nasze psie dziecko, to czteroletnia goldenka. Piesek niezwykle mądry, kochany, wesoły, pełny życia. Aż tu nagle podczas zabawy, zauważyliśmy na podniebieniu guzka malutkiego, pomyśleliśmy, że pewnie się skaleczyła, że to nic takiego. Udaliśmy się do naszej Pani weterynarz, jej się to nie spodobało i wysłała nas do onkologa. Pierwsza myśl... ale jak to onkolog? dlaczego? to przecież nie może być nic strasznego. Nowotwór? Nie, nie ona, nie nasza psinka. Musieliśmy przejść przez liczne badania, biopsje, oczekiwanie na wynik, które dla nas wydawało się być wiecznością. Niestety choroba postępowała. Guz z ziarenka w przeciągu 10 dni urósł na wielkość jaja kurzego. Pies miał już problem z jedzeniem. Po otrzymaniu wyniku ziemia zarwała nam się pod nogami- ZŁOŚLIWY, słabo zróżnicowany guz... Dlaczego? Dlaczego nas to spotyka? Czym sobie zawiniliśmy, że naszego wspaniałego przyjaciela to spotyka. Trzeba operować, trzeba usunąć połowę szczęki, pierwsza myśl - jak nasza psinka sobie poradzi, dlaczego musimy robić jej taką krzywdę. Nie mogliśmy czekać, musieliśmy działać.  Operacja na którą jechaliśmy prawie 1000 km, którą udało nam się przyśpieszyć, ponieważ choroba tak szybko postępowała, kilka dni później a byśmy nie zdążyli... Po operacji Dejla była bardzo dzielna, radziła sobie świetnie, dzielna na ból, na cierpienie. Potrzeba było czasu aby nabrała sił. Wszystko szło w dobrym kierunku, kiedy nagle pewnego dnia Dejla zaczęła tracić siły, przestała wstawać. Serce się krajało jak tak bardzo chciała wstać a tak bardzo nie mogła. Patrzyła tymi swoimi pięknymi oczami i prosiła o pomoc, a my czuliśmy się bezradni, jak pomóc kiedy ona tak cierpi. Wynik przyszedł również nie pełny, lekarze nie wiedzą jak leczyć. Aż w końcu po szczegółowych badaniach jest wynik - Chłoniak z komórek T. Niestety  ta odmiana chłoniaka która ma, jest bardzo rzadkim nowotworem u ludzi, a tym bardziej u psów. Są tysiące modyfikacji tej choroby. U naszej psinki niestety został zaatakowany szpik kostny. W tej chwili jest poddana chemioterapii, walczy, my też walczymy, wierzymy że się uda. Jest pod okiem najlepszych weterynarzy w Polsce, również chcą o nią walczyć. Przecież ona ma dopiero cztery lata, taka młoda. Leczenie jest bardzo kosztowne, dotychczasowo wydaliśmy już około 6000 zł. Bardzo prosimy Państwa o pomoc. Każdy grosz jest dla nas na wagę złota.  Każdy grosz się liczy. Pomóżcie Dejli wygrać walkę. Wierze, że się uda, wszyscy musimy w to wierzyć... Nasze psie dziecko... Dejla.


Siła, Determinacja, Walka te słowa mogą nas opisać. Dejla jest dla nas wszystkim. Dla kogoś może to być tylko pies, dla nas jest to członek rodziny, przyjaciel, jest po prostu taka NASZA. Nasza kochana Dejla.

Komentarze

 • ania - awatar

  ania

  28.08.17
  28.08.17

  Boże mam identycznego pieseczka Goldenka, Carloska, adoptowany ze schroniska, nasz najukochańszy członek rodziny, jakbym mogła to co miesiąc całą pensje oddawałabym pieskom, trzymam kciuki za Dejlę, Wy też trzymajcie się dzielnie, wyzdrowieje!!!!

 • ewa wnęk-leduchowska - awatar

  ewa wnęk-leduchowska

  28.08.17
  28.08.17

  Zdróweczka dla Złotka

 • Maja Latkowska - awatar

  Maja Latkowska

  27.08.17
  27.08.17

  Trzymam kciuki i zycze powrotu do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.17
  10.08.17

  Powodzenia w leczeniu :) 3mam kciuki za pieska.

 • Ewa Wnęk-Leduchowska - awatar

  Ewa Wnęk-Leduchowska

  13.07.17
  13.07.17

  Trzymamy kciuki za Złotko

Ewelina Garkowska - awatar

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 109

Wioleta Bukojemska - awatar
10
Wioleta Bukojemska
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
ania - awatar
100
ania
ewa wnęk-leduchowska - awatar
100
ewa wnęk-leduchowska
Magda i Majlo - awatar
25
Magda i Majlo
Kamila - awatar
20
Kamila
Maja Latkowska - awatar
50
Maja Latkowska
Małgorzata Studzińska - awatar
30
Małgorzata Studzińska
Anna Piotrowska- Bielak - awatar
100
Anna Piotrowska- Bielak
Tomasz - awatar
20
Tomasz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij