Walka z chorobą Goldenka Dejla

owner

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Zbiórka

Dejla... nasze psie dziecko, to czteroletnia goldenka. Piesek niezwykle mądry, kochany, wesoły, pełny życia. Aż tu nagle podczas zabawy, zauważyliśmy na podniebieniu guzka malutkiego, pomyśleliśmy, że pewnie się skaleczyła, że to nic takiego. Udaliśmy się do naszej Pani weterynarz, jej się to nie spodobało i wysłała nas do onkologa. Pierwsza myśl... ale jak to onkolog? dlaczego? to przecież nie może być nic strasznego. Nowotwór? Nie, nie ona, nie nasza psinka. Musieliśmy przejść przez liczne badania, biopsje, oczekiwanie na wynik, które dla nas wydawało się być wiecznością. Niestety choroba postępowała. Guz z ziarenka w przeciągu 10 dni urósł na wielkość jaja kurzego. Pies miał już problem z jedzeniem. Po otrzymaniu wyniku ziemia zarwała nam się pod nogami- ZŁOŚLIWY, słabo zróżnicowany guz... Dlaczego? Dlaczego nas to spotyka? Czym sobie zawiniliśmy, że naszego wspaniałego przyjaciela to spotyka. Trzeba operować, trzeba usunąć połowę szczęki, pierwsza myśl - jak nasza psinka sobie poradzi, dlaczego musimy robić jej taką krzywdę. Nie mogliśmy czekać, musieliśmy działać.  Operacja na którą jechaliśmy prawie 1000 km, którą udało nam się przyśpieszyć, ponieważ choroba tak szybko postępowała, kilka dni później a byśmy nie zdążyli... Po operacji Dejla była bardzo dzielna, radziła sobie świetnie, dzielna na ból, na cierpienie. Potrzeba było czasu aby nabrała sił. Wszystko szło w dobrym kierunku, kiedy nagle pewnego dnia Dejla zaczęła tracić siły, przestała wstawać. Serce się krajało jak tak bardzo chciała wstać a tak bardzo nie mogła. Patrzyła tymi swoimi pięknymi oczami i prosiła o pomoc, a my czuliśmy się bezradni, jak pomóc kiedy ona tak cierpi. Wynik przyszedł również nie pełny, lekarze nie wiedzą jak leczyć. Aż w końcu po szczegółowych badaniach jest wynik - Chłoniak z komórek T. Niestety  ta odmiana chłoniaka która ma, jest bardzo rzadkim nowotworem u ludzi, a tym bardziej u psów. Są tysiące modyfikacji tej choroby. U naszej psinki niestety został zaatakowany szpik kostny. W tej chwili jest poddana chemioterapii, walczy, my też walczymy, wierzymy że się uda. Jest pod okiem najlepszych weterynarzy w Polsce, również chcą o nią walczyć. Przecież ona ma dopiero cztery lata, taka młoda. Leczenie jest bardzo kosztowne, dotychczasowo wydaliśmy już około 6000 zł. Bardzo prosimy Państwa o pomoc. Każdy grosz jest dla nas na wagę złota.  Każdy grosz się liczy. Pomóżcie Dejli wygrać walkę. Wierze, że się uda, wszyscy musimy w to wierzyć... Nasze psie dziecko... Dejla.


Siła, Determinacja, Walka te słowa mogą nas opisać. Dejla jest dla nas wszystkim. Dla kogoś może to być tylko pies, dla nas jest to członek rodziny, przyjaciel, jest po prostu taka NASZA. Nasza kochana Dejla.

Komentarze

 • Monika Maciaszczyk

  10.06.17
  10.06.17

  Dużo zdrowka Dejla ❤️😘

 • Maja Jasiorowska

  09.06.17
  09.06.17

  Walczcie!!! :)

 • Magda i Majlo

  09.06.17
  09.06.17

  zdrowka kochanie i nie poddawaj siie, trzymamy kciuki !!!!!!!

 • Sylwia

  04.05.17
  04.05.17

  Tak bardzo walczycie, że nie może Wasza walka skończyć się inaczej niż pełnym sukcesem. Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej Dejla wróciła do zdrowia!!!

 • bozena prusak

  02.05.17
  02.05.17

  szybkiego powrotu do zdrowia

owner

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 34

 • Avatar CZAT
  20
  CZAT
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  35
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ewa Wnęk-Leduchowska
  50
  Ewa Wnęk-Leduchowska
 • Avatar Aleksandra Bilewicz
  50
  Aleksandra Bilewicz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Monika Maciaszczyk
  50
  Monika Maciaszczyk
 • Avatar Anna Kulisz
  50
  Anna Kulisz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Maja Jasiorowska
  30
  Maja Jasiorowska
 • Avatar Magda i Majlo
  30
  Magda i Majlo

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę