Zbiórka Walka z chorobą Goldenka Dejla - miniaturka zdjęcia

Walka z chorobą Goldenka Dejla

Ewelina Garkowska - awatar

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Dejla... nasze psie dziecko, to czteroletnia goldenka. Piesek niezwykle mądry, kochany, wesoły, pełny życia. Aż tu nagle podczas zabawy, zauważyliśmy na podniebieniu guzka malutkiego, pomyśleliśmy, że pewnie się skaleczyła, że to nic takiego. Udaliśmy się do naszej Pani weterynarz, jej się to nie spodobało i wysłała nas do onkologa. Pierwsza myśl... ale jak to onkolog? dlaczego? to przecież nie może być nic strasznego. Nowotwór? Nie, nie ona, nie nasza psinka. Musieliśmy przejść przez liczne badania, biopsje, oczekiwanie na wynik, które dla nas wydawało się być wiecznością. Niestety choroba postępowała. Guz z ziarenka w przeciągu 10 dni urósł na wielkość jaja kurzego. Pies miał już problem z jedzeniem. Po otrzymaniu wyniku ziemia zarwała nam się pod nogami- ZŁOŚLIWY, słabo zróżnicowany guz... Dlaczego? Dlaczego nas to spotyka? Czym sobie zawiniliśmy, że naszego wspaniałego przyjaciela to spotyka. Trzeba operować, trzeba usunąć połowę szczęki, pierwsza myśl - jak nasza psinka sobie poradzi, dlaczego musimy robić jej taką krzywdę. Nie mogliśmy czekać, musieliśmy działać.  Operacja na którą jechaliśmy prawie 1000 km, którą udało nam się przyśpieszyć, ponieważ choroba tak szybko postępowała, kilka dni później a byśmy nie zdążyli... Po operacji Dejla była bardzo dzielna, radziła sobie świetnie, dzielna na ból, na cierpienie. Potrzeba było czasu aby nabrała sił. Wszystko szło w dobrym kierunku, kiedy nagle pewnego dnia Dejla zaczęła tracić siły, przestała wstawać. Serce się krajało jak tak bardzo chciała wstać a tak bardzo nie mogła. Patrzyła tymi swoimi pięknymi oczami i prosiła o pomoc, a my czuliśmy się bezradni, jak pomóc kiedy ona tak cierpi. Wynik przyszedł również nie pełny, lekarze nie wiedzą jak leczyć. Aż w końcu po szczegółowych badaniach jest wynik - Chłoniak z komórek T. Niestety  ta odmiana chłoniaka która ma, jest bardzo rzadkim nowotworem u ludzi, a tym bardziej u psów. Są tysiące modyfikacji tej choroby. U naszej psinki niestety został zaatakowany szpik kostny. W tej chwili jest poddana chemioterapii, walczy, my też walczymy, wierzymy że się uda. Jest pod okiem najlepszych weterynarzy w Polsce, również chcą o nią walczyć. Przecież ona ma dopiero cztery lata, taka młoda. Leczenie jest bardzo kosztowne, dotychczasowo wydaliśmy już około 6000 zł. Bardzo prosimy Państwa o pomoc. Każdy grosz jest dla nas na wagę złota.  Każdy grosz się liczy. Pomóżcie Dejli wygrać walkę. Wierze, że się uda, wszyscy musimy w to wierzyć... Nasze psie dziecko... Dejla.


Siła, Determinacja, Walka te słowa mogą nas opisać. Dejla jest dla nas wszystkim. Dla kogoś może to być tylko pies, dla nas jest to członek rodziny, przyjaciel, jest po prostu taka NASZA. Nasza kochana Dejla.

Komentarze

 • Ewa Wnęk-Leduchowska - awatar

  Ewa Wnęk-Leduchowska

  13.07.17
  13.07.17

  Trzymamy kciuki za Złotko

 • anna petkowicz - awatar

  anna petkowicz

  05.07.17
  05.07.17

  trzymamy mocno kciuki za powrót do zdrowia !!!!

 • Paula Duda - awatar

  Paula Duda

  05.07.17
  05.07.17

  Trzymamy kciuki. Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.17
  05.07.17

  Mocno trzymam kciuki za złotko i wierzę że się uda

  • Ewelina Garkowska - awatar

   Ewelina Garkowska - Organizator zbiórki

   05.07.17
   05.07.17

   Bardzo serdecznie dziękuje z całego serduszka :*

 • Agnieszka Grad - awatar

  Agnieszka Grad

  05.07.17
  05.07.17

  Życzę powodzenia w tej trudnej walce!! My również walczymy z chłoniakiem 😔. Pozdrowienia dla suni od Dakara ❤

  • Ewelina Garkowska - awatar

   Ewelina Garkowska - Organizator zbiórki

   05.07.17
   05.07.17

   Bardzo dziękuję, robimy wszystko aby uratować naszą wspaniałą Dejlusie. Rownież życzymy powodzenia w walce. Trzymamy kciuki, aby i Państwu się udało ;*

Ewelina Garkowska - awatar

Ewelina Garkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 85

Patryk - awatar
13
Patryk
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ola Gawęda - awatar
50
Ola Gawęda
Dorota - awatar
40
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Tadeusz - awatar
10
Tadeusz
Małgorzata Pawłesa - awatar
50
Małgorzata Pawłesa
Ewa Wnęk-Leduchowska - awatar
50
Ewa Wnęk-Leduchowska
Radek - awatar
50
Radek
Malgorzata Sobolewska - awatar
10
Malgorzata Sobolewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij