Zbiórka Leczenie Gonzo - zdjęcie główne

Leczenie Gonzo

12 650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Zapraszamy na Facebooka: "Walczymy dla Gonza"  - tam można znaleźć bieżące informacje dotyczące zdrowia psiaka!

https://www.facebook.com/Walczymy-Dla-Gonza-102334888303993/

[EDIT]

Meldujemy się!Ten tydzień spędziliśmy w trasie, stąd też cisza z naszej strony. W podwarszawskich Miedniewicach byliśmy w tym tygodniu dwa razy, poniżej podsumowanie tego co robiliśmy;)W poniedziałek

 5.10 wykonaliśmy dodatkowe badanie w celu dodania do wykonanego planu radioterapii dodatkowego pola. Skonsultowaliśmy bieżący stan Gonza,  upewniając się, że jest to ostatnie potrzebne nam badanie i możemy po jego wykonaniu rozpocząć radioterapię, co też miało miejsce w dniu wczorajszym, czyli 7.10. Gonzowi została podana pierwsza frakcja radioterapii megawoltowej, była to pierwsza z czterech zaplanowanych wizyt, kolejne odbywać będą się w każdą kolejną środę i planowo zostaną zakończone 28.10. W czasie radioterapii będziemy obserwować ogólny stan Gonza oraz reakcje nowotworu na promieniowanie, który powinien ustąpić z zajętych części żuchwy oraz węzłów chłonnych po lewej stronie. W trakcie pierwszego etapu, może zostać podjęta decyzja o wydłużeniu lub powtórzeniu radioterapii w zależności od reakcji organizmu oraz procesu nowotworowego. Po zakończeniu tego etapu, zostanie podjęta decyzja o podaniu szczepionki Oncept. Narazie musimy uzbroić się w cierpliwość, kontynuować radioterapię, a Gonza nie narażać na infekcje i dać jego organizmowi czas na walkę i regenerację. Na dzień dzisiejszy Gonzo czuje się dobrze i w spokoju dochodzi do siebie po podanym znieczuleniu i lekach. Z godziny na godzinę wygląda coraz lepiej, dopisuje mu świetny apetyt ;)Z tego miejsca bardzo dziękujemy całemu zespołowi kliniki radioterapii RTwet z Doktorem Dariuszem Jagielskim na czele, za niesamowite podejście i profosjeonalizm.To dzięki tym ludziom, Gonzo ma szansę, a my czujemy się zaopiekowani na najwyższym poziomie.❤🐾

[EDIT]

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi wysokości kosztów, przedstawiamy informację od lecznicy:

Historia Gonza zaczyna się w momencie, gdy jego Opiekun zgłasza się do KTOZ z prośbą o znalezienie dla niego nowego domu, gdyż on sam z powodu choroby nie może się dłużej nim zajmować.

Na całe szczęście psiak trafia do cudownego domu tymczasowego, który bardzo szybko staje się domem stałym.

Niestety bardzo szybko pojawiają się również problemy zdrowotne. Taką wiadomość otrzymaliśmy od obecnych właścicieli:

W kwietniu u Gonza na podstawie badania histopatologicznego wyciętego guza został rozpoznany nowotwór: złośliwy-czerniak jamy ustnej o bardzo dużym stopniu złośliwosci. Wykonaliśmy wszystkie niezbędne badania (chociaż z uwagi na jego stan zdrowia i wiek profilaktykę miał na bieżąco) badania krwi, rtg całego ciała, USG które nie wykazały przerzutów czy innych zaburzeń w pracy organizmu. Umówiliśmy wizyte do radiologa, który skierował nas do onkologa. W międzyczasie guz po 3 miesiącach odrósł i był ponownie usuwany. U doktora w Warszawie byliśmy na wizycie w minionym tygodniu i  oczekujemy na plany leczenia,które ma do nas wysłać. Został nam przedstawiony wstępny plan leczenia, zebrany wywiad oraz wykonano RTG płuc,które nie wykazało przerzutów i zakwalifikowało Gonza do dalszego leczenia, bez podjęcia jakichkolwiek kroków zostały mu 2-3 miesiące życia. Leczenie ma polegać na dwóch etapach, pierwszy to operacja wycięcia części żuchwy i węzłów chłonnych po jednej stronie lub radioterapia (4 tygodnie po jednym naświetlaniu w każdym),następnie podanie szczepionki tj. Leku Oncept sprowadzanego obecnie ze Stanów Zjednoczonych. Wstępne koszty to 5-6 tysięcy złotych za radioterapię oraz 1,5 tysiąca dolarów (około 5,5 tysiąca złotych) za Oncept. Pierwszy etap daje nam 7-9 miesięcy życia, drugi 9-11 miesięcy. Przed rozpoczęciem leczenia mamy wykonać jeszcze       tomografię.

Gonzo poza tym ma się świetnie, wyniki badań książkowe, szaleje jak szczeniak:) Wszystkie badania aktualne, jest suplementowany, dostaje specjalną karmę (jest pieskiem gastrologicznym), serce jest unormowane, podajemy mu leki i regularnie kontrolujemy. Jest również pod opieką fizjoterapeutek i odbywa sesje ćwiczeń + bieżnie wodną raz w tygodniu, i codziennie ćwiczymy z nim w domu. Jest dla nas jak dziecko dlatego nie wyobrażamy sobie nie podjąć leczenia, koszty jednak w obecnej sytuacji są dla nas bardzo duże,szczególnie, że mamy bardzo mało czasu. Każdego dnia przez ten rok walczyliśmy o jego godną starość,dobre życie oraz samopoczucie nie tylko fizyczne, kochamy go nad życie, a Gonzo nie zachowuje się i nie wygląda jakby gdzieś się wybierał, jestem pewna, że dalej chce żyć. Dlatego bardzo prosimy o pomoc dla Nas ale przedewszystkim dla Niego. 

Klaudia, Jacek i Gonzo :)


Bardzo prosimy o pomoc w imieniu Pani Klaudii, Jacka i Gonzo <3 

Komentarze


 • Florian - awatar

  Florian

  07.01.2021
  07.01.2021

  Gonzo tak jak Ci obiecałem, dotrzymałem słowa🐈😌

 • Joanna i Łukasz - awatar

  Joanna i Łukasz

  26.11.2020
  26.11.2020

  Trzymamy kciuki!

 • SCOTI - awatar

  SCOTI

  10.11.2020
  10.11.2020

  Zdrówka Gonzo 🐕‍🦺 Trzymcie się cieplutko 😊

 • Monika - awatar

  Monika

  06.11.2020
  06.11.2020

  Gonzo, trzymaj się Kruszynko! :*

 • Julia Wenglicka - awatar

  Julia Wenglicka

  25.10.2020
  25.10.2020

  Powodzenia i zdrówka!

12 650 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 263 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 263

Dominika Baster - awatar
Dominika Baster
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Florian - awatar
Florian
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Florian - awatar
Florian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Gosia - awatar
Gosia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij