Alina Fert - awatar

Alina Fert

Organizator zbiórki


 
Przejeżdżając w sobotę - 6 maja - przez wieś Mokrelipie w gminie Radecznica w powiecie zamojskim, woj. lubelskie trafiłam na leżącego w błocie biszkoptowego kundelka z... zaciśniętą pętlą na szyi. Wygląda na to,że ktoś chciał go chyba powiesić, ale sznurek się urwał... Pętla była bardzo fachowo zrobiona i tak zaciśnięta,że nie było nawet milimetra, aby włożyć nożyczki... sznurek wrzynał się w szyję. Byłam spanikowana, nie wiedziłam co robić; w pierwszej chwili wyjęłąm telefon i chciałam zadzwonić na policję, lecz powstrzymałam się na wspomnienie podobnych zgłoszeń. Pomyślałam,że nie zniosę tego tonu podejrzliwości w głosie, ukrywanej drwiny ( bo to tylko pies, a " my mamy poważne zgłoszenia" - słyszałąm to nie raz...); wątpliwości, czy da się coś zrobić, bo jest sobota, urzędy nie pracują... A liczył się przecież czas. Pobiegłam więc do najbliższego domu  po nożyczki. Kobieta mieszkająca tam przyszła za mną i wspólnie próbowałyśmy uwolnić duszącą się psinę od stryczka. Modliłam się,żeby nie uciekł, żeby pozwolił nam odciąć  ten sznurek i na szczęście udało się; uwolniony pies z wdzięczności zaczął skakać i lizać mnie po rękach; a ja na przemian płakałam i klęłam oprawcę.
 
 Dałam psu jeść ( na szczęście miałam w samochodzie zakupy), u miejscowego weterynarza kupiłam fiprex i tabletki od robaków, wyjęłam psinie kilkadziesiąt kleszczy wyglądających jak balony i... nic nie mogłam więcej zrobić, bo pies za nic nie chciał wejść do auta. Następnego dnia pojechałam tam i nakarmiłam go znowu.  Pies jest bardzo wychudzony i brudny.

Widać,że jest mu zimno, jest cały mokry ( leje od paru dni), a rana po sznurku ropieje i na pewno boli.
 Wraz z koleżanką mamy możliwość umeszczenia pieska w hoteliku, ale koszt miesięczny to 350 zł plus karma. Mam wiele  zwierząt pod opieką: 5 psów w hotelikach, kilkanaście kotów w lecznicach, podobnie koleżanka: nie przejdzie obok potrzebującego pomocy zwierzaka, więc też ma trzy psy na swoim utrzymaniu w hoteliku.                                                                                 Proszę o pomoc. Ten pies wymaga leczenia i suchego, ciepłego kąta, gdzie mógłby dochodzić do zdrowia. Jest bardzo przyjazny i ufny, pomimo krzywdy, jaka spotkała go ze strony człowieka. Prawdopodobnie jest młody, cieszy się jak szczeniak.                                          Pomyślałam,że gdyby tak zebrać 1000zł, to wystarczyłoby na dwa miesiące hotelowania i na karmę. No i zostałoby coś może na leczenie. Byłby to dobry początek nowej drogi życia psa, który do tej pory nie miał szczęścia. 

Edytuję tekst i dopisuję aktualności: piesek, który dostał tymczasowe imię Biszkopt był wczoraj u lekarza. Potwierdzają się moje podejrzenia - był rzeczywiście wieszany lub zadzierzgnięty, na co wskazuje rodzaj obrażeń. Poza tym jest bardzo zaniedbany, co oznacza, że zanim postanowiono się go pozbyć, był  karmiony byle czym i w dodatku nie często.

Teraz musi oprócz leków dostawać dobrą karmę, aby jego układ pokarmowy stopniowo dochodził do w miarę normalnego stanu. Analiza krwi zostanie zrobiona podczas kolejnej wizyty (15.05).  

Wszystko wskazuje na to, że Biszkopta czeka dłuższe leczenie, a tym samym pobyt w hoteliku, chyba że wcześniej wydarzy się cud i ktoś zdecyduje się go adoptować w obecnym stanie.


Aktualności

  • Alina Fert - awatar

    Alina Fert

    10.05.17
    10.05.17

    Dziękuję serdecznie za dotychczasowe wpłaty :) :) :) Mamy 1070zł ! Piesio wczoraj został zabrany do lekarza, ranę odkażono, dostał zastrzyki. Jest wychudzony, żeberka sterczą, sierść zmierzwiona, chora; widać, że nie miał łatwego życia. Pomimo to nadal jest ufny i pełen życia , choć trochę lękliwy.

Alina Fert - awatar

Alina Fert

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kasia_gawlik - awatar
10
Kasia_gawlik
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joachim Sgonina - awatar
1 000
Joachim Sgonina
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.