Zbiórka Pomoc na granicy - zdjęcie główne

Pomoc na granicy

15 866 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 139 osób w ciągu 7 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Maja Magdalena - awatar

Maja Magdalena

Organizator zbiórki

EDIT: Odzew na zbiórkę przerósł nasze oczekiwania, dziękujemy!!!! Za uzbierane pieniądze możemy już kupić dziś (piątek 14.10) ok. 70 płacht. Cel zwiekszylysmy do 100 sztuk, płachty przekażemy grupie Granica i lokalnym aktywistom do pakietów pierwszej pomocy. 

*****

Drodzy, od czwartku do niedzieli byłyśmy na Podlasiu na terenach przygranicznych, aby zawieźć ubrania, śpiwory, karimaty, koce itp plus pieniądze i zorientować się, jak można dotrzeć z pomocą do osób próbujących przeżyć w przygranicznych lasach. Zrobiłyśmy prawie blisko 2000 km, poznaliśmy dużo wspaniałych ludzi, którzy w tej koszmarnej sytuacji próbują ratować życie ludzi. Rzeczy ze zbiórki (+ 5000 zł) przekazalyśmy w kilka miejsc - m.in. grupie Granica, gminie Tatarskiej, ogrzewalni w Michalowie oraz aktywistom działającym w strefie stanu wyjątkowego. Zrobiłyśmy tez zakupy za 2000 zł na gotowanie ciepłych posiłków dla ludzi w lasach. Wszystko dzięki wsparciu znajomych, przyjaciół, rodziny, rodziców z przedszkola naszych dzieci.  Dziękujemy!

Sytuacja na granicy jest bardzo bardzo trudna, bo poza brakiem jedzenia, wody, zrobiło  się bardzo zimno. W nocy przy ziemi temperatura spada do -7 stopni, jest wilgoć i mgła. Przez ostatnie 3 tygodnie nie padało, ale od piątku prognozowane są deszcze. W lasach są wszyscy - w tym kobiety w ciąży, małe dzieci, w tym niemowlęta. Sami nie przeżyją i póki ta sytuacja trwa, chcemy uratować jak najwiecej osób. 

Po rozmowach z grupa Granica (Fundacja Chlebem i Sola)  i na ich prośbę - postanowiliśmy w pierwszej kolejności zabezpieczyć ludzi przed deszczem. Najlepszy śpiwór czy kurtka nie ogrzeje, jeśli przemoknie. 

Analizowaliśmy kilka różnych rozwiązań ze specami od survivalu oraz aktywistami znającymi warunki w puszczy i planujemy kupić na początek ok. 20 płacht biwakowych typu tarp (ok. 130 zł za sztuce). Płachty te są lekkie (0,7kg), wodoodporne, wytrzymałe, mieszczą się w kieszeni i może się pod nimi schronić cala grupa. Mamy wybrany i uzgodniony model, gdyż za pieniądze z poprzedniej zbiórki kupiliśmy dwie na próbę. 

Razem kupimy ich więcej. 

Zbiórka rzeczy: Jeśli jesteście z Warszawy i okolic, Lidka z Mariuszem jadą w piątek wieczorem z transportem na granice. Dlatego dodatkowo zbieramy tez rzeczy do przekazania na terenie Warszawy, na Bemowie, Mokotowie i w centrum:

Najpilniej potrzebne są:

- nosidełka ergonomiczne dla małych dzieci

- powerbanki 

- cieple śpiwory - wodoodporne, zimowe, syntetyczne (puch trudno wysuszyć). Gramatury najcieplejsze jak się da.  

- cieple, maskujące wodoodporne ubrania dla dzieci 

- ubrania typowo outdoorowe/zimowe/ survivalowe

Jest macie coś z tych rzeczy do przekazania, dajcie znać na priv - zbieramy na Bemowie (priv) oraz na Mokotowie:  Lidka jest właścicielka piekarni Oskroba, ul. Bukowinska 12 (róg Bukowińskiej i Pejzażowej) , koło metra Wilanowska.

W razie pytań, co jest potrzebne, podajemy kontakt do Lidki: 501 253 308. 

Link przesyłamy przede wszystkim do znajomych i przyjaciół, którzy nas znają i którym zdamy relacje  z wyjazdu, wyślemy zdjęcia, rozliczenie itp. 

Dziekujemy,

Maja, Lidka, Dina i Mayra

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maja Magdalena - awatar

  Maja Magdalena

  18.10.21
  18.10.21

  Moi Drodzy, dziękujemy jeszcze raz za wsparcie. W sobotę płachty zostały dostarczone na granice (i rozdzielone między grupę Granica i Fundacje Ocalenie). Wiem, ze pierwsze sztuki zostały już przekazane potrzebujących w niedziele. Czekamy na informacje zwrotne jak się sprawdzają, czy wybraliśmy dobry model itp. Mamy uzbierane pieniądze na kolejne 60 sztuk, które wydamy jak się dowiemy czegoś więcej. Dziękujemy za tak wielki odzew. Opublikujemy za tydzień jeszcze jedna aktualizacje z podsumowaniem. ❤️ Maja

  Zdjęcie aktualizacji 76 727

Komentarze


 • Edyta i Armen - awatar

  Edyta i Armen

  16.10.21
  16.10.21

  Dziękujemy za Waszą pomoc!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.21
  14.10.21

  Dziękuję, że z Nimi jesteście.

15 866 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 139 osób w ciągu 7 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Maja Magdalena - awatar

Maja Magdalena

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 139

Beata Birecka- Jerger - awatar
Beata Birecka- Jerger
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Nana - awatar
Nana
50
Piotr - awatar
Piotr
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
AgaK - awatar
AgaK
100
Marlena - awatar
Marlena
100
Paulina - awatar
Paulina
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
200
Ewelina - awatar
Ewelina
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij