Zbiórka Pomóż wrocławskiej restauracji - zdjęcie główne

Pomóż wrocławskiej restauracji

58 650 zł  z 147 807 zł (Cel)
Wpłaciło 1 281 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Grzelo Dramer - awatar

Grzelo Dramer

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo.

Bankrutujemy i jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o pomoc i wpłatę choćby 1zł. Z przykrością informujemy, że z uwagi na ciężką sytuację finansową - zamykamy naszą restaurację. Serce nam pęka, że znikamy z gastronomicznej mapy Wrocławia.

Nie mamy zamiaru być cicho! Jesteśmy wściekli na rząd za horror jaki zgotował nam przez ostatnie 3 lata! Gdy wystartowaliśmy w listopadzie 2015r. szliśmy do przodu „jak burza”, ciężką pracą i uczciwie zarabianymi pieniędzmi inwestując non stop w nasz rozwój. W roku 2019 spełniliśmy marzenie, zainwestowaliśmy w obcy wynajęty lokal niemalże 300 tys. zł . Chwilę później COVID -19, ograniczenia, zamknięcie. Baliśmy się, ale wierzyliśmy, że przetrwamy i każdego dnia harowaliśmy, żeby utrzymać to miejsce. To nam się udało, bo dostosowaliśmy się szybko do panujących warunków. Rok 2021 do września był dla nas rekordowy sprzedażowo, pomimo kosztów związanych z inwestycją udało nam się odłożyć sporo pieniędzy, ale nie odrobiliśmy całej straty z okresu nałożonych ograniczeń. Jednak od listopada 2021r. rynek się bardzo zachwiał i przyszło nam zacząć pić to co naważyła partia rządząca podczas pandemii. Wzrosty rachunków za prąd, za gaz, cen żywności. Z października na listopad 2021 wzrost kosztów wyniósł 18500zł ! Dobrze Państwo czytacie, z miesiąca na miesiąc. Ostatnie 9 miesięcy działalności strawiły wszystkie nasze oszczędności, straciliśmy płynność finansową.  Na początku roku jeszcze nie przewidywaliśmy, że tak potoczy się nasz los. Po ciężkiej zimie i szalejących cenach czekaliśmy na sezon. Zatrudniliśmy kolejną osobę na kuchnię, wyszkoliliśmy. Sezon miał wystartować, ale pogoda nie dopisywała, a nastroje konsumentów były nie pewne. Widzieliśmy spadek sprzedaży, dlatego aby ratować przedsiębiorstwo postanowiliśmy zatrudnić agencję do spraw marketingu. Przez 4 miesiące wydaliśmy ok 25000zł na reklamę. To była świadoma decyzja strategiczna i zrobiłby chyba tak każdy, chcący ratować dorobek swojego życia. I uważamy, że była dobra, tyle że nie przewidzieliśmy kolejnych spadków sprzedaży i innych czynników zewnętrznych jak kolejne wzrosty cen. Doszliśmy do momentu, w którym nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy zamówimy towar po takiej samej cenie jak tydzień wcześniej. Odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie, producenci pozrywali kontrakty roczne z dystrybutorami i nie gwarantują stałych cen zakupu jak przed laty. Spekulują i windują ceny do astronomicznych wysokości, bo uważają, że i tak towar sprzedadzą. Wszyscy konsumenci czują to przecież po kieszeni. Od 3 lat partia rządząca rzuca kolejne kłody pod nogi najbardziej produktywnym ludziom w tym kraju – czyli nam, małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom.

Obecnie wprowadzane są kolejne podwyżki za prąd i gaz dla przedsiębiorców z którymi sobie nie poradzimy. Już czytamy, że Państwowi giganci wstrzymują produkcję ze względu na rosnące ceny energii. I są to spółki skarbu państwa, to co mamy powiedzieć My ?! Spekulacje na rynku żywności trwają w najlepsze i zdajemy sobie sprawę, że to nie koniec podwyżek. Nie chcemy robić za przeproszeniem g*wnianej jakości jedzenia, dlatego za każdym razem woleliśmy podnosić cenę. Zdajemy sobie sprawę, że doszliśmy do momentu, w którym nie stać przeciętnego konsumenta, aby zapłacił 42zł za burgera z frytkami. Dla nas to też jest chore, ale nie mieliśmy wyjścia. Przez prawie 7 lat prowadzenia tej działalności nigdy jako firma publicznie nie wypowiadaliśmy się na temat polityki. Była to nasza prywatna sprawa. Doszliśmy jednak do momentu kiedy wszystko tracimy, a polityczni bandyci w garniturach śmieją się Polakom w twarz i bezczelnie kłamią na każdym kroku swoją niedorzeczną propagandą.

Podsumowując.

Tak duża inwestycja nie miała szans obronić się przez 3 lata  gn*ju za przeproszeniem, pomimo tego, że walczyliśmy jak lwy każdego dnia! Jesteśmy przerażeni. Razem z żoną tracimy pracę, mamy córkę w wieku 2,5 roku a na barkach ciężar zobowiązań za inwestycję w postaci pożyczek bankowych na działalność 65431,52zł, leasingów na środki trwałe 50362,92zł, subwencji finansowej 6847,47zł i zaległości w ZUS 25164,16zł. Łączna kwota do spłaty to 147807 zł. Jeśli do końca września nie znajdziemy nowego najemcy na ten lokal – będziemy bankrutami. Będziemy zmuszeni zdemontować absolutnie wszystko i pozostaniemy z ogromnym długiem który pozostanie nam do spłaty na lata. 

Przez cały okres działalności pomagaliśmy jak mogliśmy i jak potrafiliśmy. Wspieraliśmy nie jednokrotnie Otwarte Klatki, Dom Tymczasowy u Siedmiu Kotów, Fundację Masz Nosa. Nie pozostawaliśmy obojętni, gdy nasz kolega Daniel Giełda potrzebował pieniędzy na pomoc prawną, pomagaliśmy, gdy nasz kumpel Marcin zbierał na terapię dla swojej córeczki chorej na raka, do pierwszej największej w Polsce zbiórki na terapię genową dołożyliśmy również ogromną „cegiełkę” a dziś podziwiamy w internecie jakie Alex robi postępy. Wierzymy, że dobre uczynki wracają. Dlatego zwracamy się do Was wszystkich o pomoc finansową. Prosimy bardzo, pomóżcie nam spłacić zobowiązania i zacząć życie na nowo, od zera, nie na minusie. Nie zasłużyliśmy sobie tak ciężką pracą, aby przeżywać jeszcze większy dramat niż obecnie przeżywamy. Chcielibyśmy również poinformować, że gdyby do końca września znalazł się nowy najemca restauracji to zebrane pieniądze przekażemy na inny cel charytatywny.  Wszystkim restauratorom i pozostałym przedsiębiorcom życzymy powodzenia, siły i wytrwałości w tych trudnych czasach. Liczymy na Państwa wsparcie.

Z wyrazami szacunku, Grzegorz i Joanna Brzozowscy.

Poniżej przykłady jak wygląda rzeczywistość restauratora w Polsce.

Przykład nr 1.:

Początek pandemii, zamknięcie restauracji. Wychodzi na mównicę pan Morawiecki i rozdaje Subwencje PFR dla przedsiębiorców. Owszem, fajnie że dostaliśmy tę pomoc, 60 000zł to nie jest mało pieniędzy, tyle że w momencie gdy nasze straty już były wyższe. Pieniądze rozeszły nam się w 3 dni. Po czasie okazuje się, że 15 000zł jest do zwrotu w ratach przez 2 lata co spowodowało zmniejszenie zdolności kredytowej.

Przykład nr 2.:

Wprowadzono tarczę Antyinflacyjną z obniżonym rzekomo podatkiem Vat na żywność. „Chronimy polskie rodziny” mówią. Efekt: kupujemy towar drożej, nie możemy odliczyć podatku, bo w zakupie jest 0%, ale przy wydaniu jedzenia już Vat musimy naliczyć. Taka pomoc Pana Morawieckiego i jego spółki kosztuje nas dodatkowo 2500zł – 3000zł więcej miesięcznie. W czym moja rodzina jest gorsza od innych, żeby dojeżdżać nas tak finansowo ja się pytam?

Przykład nr 3.:

W roku 2020 opłaciliśmy z góry koncesję za cały rok. Zabroniono nam sprzedawać alkohol przez 8 miesięcy ze względu na obostrzenia. W roku 2021 w zamian za to podarowano nam ratę za jeden kwartał, za pozostałe 5 miesięcy pozostaliśmy stratni. Od Pani urzędnik usłyszeliśmy, że nie ma przepisów wykonawczych, które umożliwiłyby odzyskanie pieniędzy za opłaconą koncesję, z której nie mogliśmy korzystać.

Aktualizacje


 • Grzelo Dramer - awatar

  Grzelo Dramer

  01.11.2022
  01.11.2022

  Szanowni Państwo.
  Serdecznie dziękujemy za wsparcie! Udało się zebrać ponad 1/3 kwoty. Przez ostatnie 3 tygodnie funkcjonowania restauracji odwiedziło nas mnóstwo osób, które zamawiając jedzenie również okazało nam potrzebne wsparcie. Udało nam się odsprzedać trochę sprzętu i finalnie spłaciliśmy wszystkie zobowiązania. Cel został osiągnięty, zatem oficjalnie : KOŃCZYMY ZBIÓRKĘ! Byliście i jesteście wspaniali. Nasz przypadek pokazuje, że nie warto tracić nadziei i zawsze jest jakaś szansa na wyjście z beznadziejnej sytuacji. Trzeba walczyć i nie odpuszczać. Życzymy Wam wszystkim dużo szczęścia i zdrowia. To fantastyczne, że w Polsce żyje tyle wspaniałych ludzi jak Wy!
  Pozdrawiamy.
  Grzegorz i Joanna Brzozowscy.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.10.2022
  13.10.2022

  Trzymamy kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.2022
  18.09.2022

  Od zawsze chwalimy Wasze burgery. Oby się wszystko udało. Trzymamy kciuki i powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.09.2022
  13.09.2022

  Szacunek za szczerość. Trzymam kciuki za to, żeby się Wam udało.

 • Marysia - awatar

  Marysia

  13.09.2022
  13.09.2022

  Powodzenia!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.09.2022
  09.09.2022

  Kochani, jestescie totalni! Pęka mi serce :( dzieciaki też zupełnie rozwalone „ale jak to? Koniec kebsów z greena??? Nieeeeeeeeee!”. Wasz dramat jest jakąś cholerną lekcją HiTu dla nas wszystkich. Osiem gwiazd! Kibicuje Wam z całego serca! Będę Was wypatrywać juz zawsze i z góry przepraszam za niespodziewany napad miłością i wrzaskiem w wykonaniu takiej jednej rudej ekipy dziecioków. To moi. No kochamy Was!

58 650 zł  z 147 807 zł (Cel)
Wpłaciło 1 281 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Grzelo Dramer - awatar

Grzelo Dramer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 281

Joanna Kukulska - awatar
Joanna Kukulska
20
Beata - awatar
Beata
100
Damian Seweryński - awatar
Damian Seweryński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Cichy - awatar
Cichy
20
Halina - awatar
Halina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ewar - awatar
ewar
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij