Zbiórka Wakacje dla małych Gruzinów - zdjęcie główne

Wakacje dla małych Gruzinów

620 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Dla wielu gruzińskich dzieci zamieszkujących wiejskie regiony Gruzji półkolonie letnie organizowane przez wolontariuszy z Polski to jedyna okazja na wakacyjną rozrywkę i beztroską dziecięcą radość. Tam, gdzie mieszkają, brakuje często jakiejkolwiek oferty ciekawego spędzenia wolnego czasu, a ich rodziców nie stać na wyjazdy nad morze czy do większego miasta.
Realia te są nam dobrze znane, bo już od 11 lat prowadzimy różnego rodzaju programy wsparcia na terenie Gruzji.
Obecnie, wzorem poprzednich lat, planujemy zorganizowanie półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży w trzech gruzińskich miejscowościach: Ianeti, Nikozi i Shavshvebi. Każda z nich charakteryzuje się usytuowaniem w trudno dostępnych, peryferyjnych regionach Gruzji, słabą infrastrukturą, a także skomplikowaną sytuacją społeczno-kulturową. Zamieszkiwane są przez uchodźców wewnętrznych przesiedlonych z Osetii Południowej po wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 r. (Nikozi, Shavshvebi) oraz Meschetyńców (Ianeti), potomków rodzin, które zostały zmuszone do opuszczenia południowych obszarów Gruzji na skutek stalinowskich deportacji w 1944 r.  

Misję w Gruzji planujemy na drugą połowę sierpnia 2019 r. Sześciu wolontariuszy wyjedzie do Ianeti, Nikozi i Shavshvebi, by przez okres dwóch tygodni pracować na rzecz lokalnych wspólnot, a przede wszystkim dać radość dzieciom i chwile wytchnienia ich rodzicom.
W programie półkolonii przewidziane są ciekawe zajęcia edukacyjne, nauka języka angielskiego, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, zabawy, animacje, pokazy artystyczne, wycieczka i wiele innych atrakcji, na które z niecierpliwością czekają nasi mali gruzińscy Przyjaciele. 

Całościowy koszt organizacji półkolonii w trzech miejscowościach w Gruzji to 15 000 zł.  W tej kwocie mieszczą się wydatki takie jak koszty podróży i ubezpieczenia sześciu wolontariuszy, przejazdy do i z miejscowości, w których odbędą się półkolonie, zakup materiałów edukacyjnych i plastycznych, drobny poczęstunek, organizacja wycieczki dla uczestników półkolonii w Ianeti.
 
Dzięki wsparciu wielu dobrych ludzi udało nam się już zgromadzić większą część pieniędzy. Nadal jednak brakuje 5000 zł na pokrycie wszystkich kosztów organizacji tego przedsięwzięcia. 

Doświadczenia wyniesione dzięki organizacji tego typu inicjatyw w Gruzji w przeszłości (Zoti, Duisi, 2017; Zoti, Duisi, Ianeti, 2018), pokazało, jak bardzo proponowane zajęcia oraz warsztaty, ale przede wszystkim nasza obecność, są potrzebne i ważne dla młodych Gruzinów i dla ich opiekunów.

W myśl hasła "Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy" /F.T. Visher/, pragniemy zaprosić do wsparcia naszej inicjatywy i do wspólnego podarowania radości dzieciom i młodzieży z Nikozi, Ianeti i Shavshvebi w Gruzji.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.07.19
  19.07.19

  Ważna sprawa. Udanych półkolonii.

  • Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG - awatar

   Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG - Organizator zbiórki

   19.07.19
   19.07.19

   Dziękujemy. Pozdrawiamy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.07.19
  17.07.19

  Powodzenia!

  • Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG - awatar

   Stowarzyszenie Solidarności Globalnej SSG - Organizator zbiórki

   18.07.19
   18.07.19

   Dziękujemy.

620 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Leszek Zegzda - awatar
Leszek Zegzda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
A.A. - awatar
A.A.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrii Pochkai - awatar
Andrii Pochkai
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piotr Wolinski - awatar
Piotr Wolinski
50
Małgorzata - awatar
Małgorzata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij