Zbiórka Pomoc dla Gucia - zdjęcie główne

Pomoc dla Gucia

2 282 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Gucio to pies jakich tysiące. Bez rodowodu, bez swojego człowieka, bez domu. W 2012 roku, po wypadku, z urazem kręgosłupa, trafił do schroniska, gdzie przeszedł długotrwałe i bolesne leczenie. 

Dzięki opiece doszedł do siebie i rozglądał się za dobrym człowiekiem. Niestety, przez czas jaki upłynął od zakończenia leczenia, nie urzekł nikogo na tyle, aby znalazł się dla niego dom. Lata leciały, siwych włosów na psim pyszczku przybywało, przeszły zimy i przeszły kolejne wiosny, a Gucio cały czas świat oglądał zza krat. Jakiś czas temu u psa pojawił się guz, umiejscowiony na klatce piersiowej. Na tyle duży, że zawadzający w chodzeniu. I ciągle rośnie. W warunkach schroniskowych Gucio nie miał szansy na diagnostykę, a szans na znalezienie domu ze względu na zaawansowany wiek (około 13 lat) i stan zdrowia - praktycznie żadnych. Poproszeni o pomoc, nie mogliśmy Guciowi odmówić i zabraliśmy psiaka ze schronu.

Gucio od kwietnia jest pod naszą opieką. Trafił do fundacji z poważnym zapaleniem płuc. Zostało ono wyleczone. Niestety na tym kończą się dobre wieści.

Guz na klatce piersiowej zajmuje bardzo dużą powierzchnie. Żaden z lekarzy u których Gucio był konsultowany nie zdecydował się na przeprowadzenie operacji. Guz jest umiejscowiony bardzo blisko splotu nerwowego i operacja mogła by się skończyć paraliżem. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest wiek Gucia. Psiak ma również zmiany w płucach. Jest pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Gucio mieszka w bardzo dobrym, domowym hotelu dla psów. Ma zapewnioną indywidualną opiekę. Ze względu na jego stan zdrowia, konieczność regularnych wizyt u weterynarza i podawania leków oraz suplementów, do końca zostanie już z nami. Szans na znalezienie odpowiedniego domu dla Gucia praktycznie nie ma. Tym bardziej, że nie może on również chodzić po schodach (guz, problemy z miednicą po wypadku), a ze względu na wiek, ma kłopoty z utrzymaniem czystości

Gucio potrzebuje wsparcia. Ma częściową opiekę wirtualną, ale nadal sporo mu brakuje.

Dziś prosimy o pomoc w pokryciu półrocznej opieki nad Guciem. Opłaceniu hotelu, zakupu karmy, suplementacji, pomoc w sfinansowaniu prowadzonego leczenia.

Pomożesz ?


Za każdy grosik dla staruszka Gucia, bardzo dziękujemy.

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  27.12.2016
  27.12.2016

  Kochani, bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Gucia.

  Zdjęcie aktualizacji 2 199

Komentarze


 • Kalka - awatar

  Kalka

  27.12.2016
  27.12.2016

  wspieram!

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   27.12.2016
   27.12.2016

   W imieniu Gucia, bardzo dziękujemy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.2016
  26.12.2016

  Wierzę że Gucio pożyje jeszcze długo. Jego oczy mówią wszystko. Słowa niepotrzebne.

  • Fundacja Centaurus - awatar

   Fundacja Centaurus - Organizator zbiórki

   27.12.2016
   27.12.2016

   W imieniu Gucia, bardzo dziękujemy za pomoc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.2016
  25.12.2016

  Mam nadzieję, że uzbieracie kwotę potrzebną na pomoc temu psiakowi. Pozdrawiam serdecznie Kamil

 • Jadwiga Oskierko - awatar

  Jadwiga Oskierko

  24.12.2016
  24.12.2016

  Kochany biedny piesek w jego smutnych oczach można zobaczyć to co przeżył pomagam ci.

 • Dorota Judzińska - awatar

  Dorota Judzińska

  24.12.2016
  24.12.2016

  Mój adaptowany Profesor też ma guza, ale dzielnie walczy o każdy dzień życia.

2 282 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Wpłaty: 70

Kalka - awatar
Kalka
50
anonimowo - awatar
anonimowo
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marek - awatar
Marek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij