Projektor dla szkoły w Gwatemali

3 046 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Honorata Zapasnik - awatar

Honorata Zapasnik

Organizator zbiórki

Kochani, nauczyciel Ricardo właśnie dostał od Świętego Mikołaja z Polski (czyli od Was) projektor (EpsonX41) i ekran projekcyjny. Prosi, żeby podziękować wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i pomogli spełnić jego marzenie. Dzięki temu będzie mógł łatwiej dzielić się wiedzą z dziećmi. Sam jest pełen zapału. Już w grudniu zacznie dodatkowo uczyć za darmo dzieci z biednych rodzin, które do tej pory nie miały takiej możliwości. Jeszcze raz "Muchas gracias"! W jedności siła! 


Dlaczego Gwatemala?

Ricardo Ixcoy jest nauczycielem w niedużej miejscowości Santa Cruz w Gwatemali. Kiedy wybuchła epidemia koronawirusa, miejscowy rząd nakazał szkołom prowadzić zajęcia przez internet. W jego klasie było ośmioro uczniów, którzy nie mają w domu komputerów. Wtedy wpadł na pomysł, że będzie do nich dojeżdżać na rowerze i uczyć ze specjalnej platformy zabezpieczonej szybą. Nikt mu tego nie nakazał, po prostu chciał pomóc dzieciom. Na rower wydał wszystkie swoje oszczędności.

Jestem dziennikarką zafascynowaną Ameryką Łacińską. Poznałam Ricardo pracując nad reportażem o jego przenośnej szkole dla „Dzień dobry TVN”:

https://dziendobry.tvn.pl/a/nauczyciel-muzyki-z-polski-do-afryki

Szybko zdałam sobie sprawę, jakim niezwykłym jest człowiekiem. Sam wychował się w wielodzietnej rodzinie, w domu często brakowało pieniędzy na jedzenie, rodzice nie byli w stanie wysłać go do szkoły. Przez rok czytania i pisania uczył go brat, aż w końcu zapłacił za czesne. Bardzo cieszył się, że może uczestniczyć z innymi dziećmi w zajęciach, lubił się uczyć. Nie był najlepszym uczniem w klasie, ale jak podkreśla, nie to jest najważniejsze.

Dzisiaj sam jest nauczycielem. Marzył o tej pracy od dziecka. Zarabia niewiele, żyje bardzo skromnie, ale zdaje sobie sprawę, że nauka otworzyła przed nim więcej możliwości. Tego samego chce dla swoich uczniów. „Naszemu nauczycielowi na nas zależy” – mówiły dzieci.

Na co zbieramy

Ricardo ma jedno marzenie, bez naszej pomocy być może nie będzie w stanie go zrealizować. Chciałby dostać projektor do szkoły, żeby w czasie zajęć z dziećmi wyświetlać materiały dydaktyczne. W jego miejscowości nie ma dobrze zaopatrzonych księgarni i bibliotek, więc dzięki temu będzie mógł łatwiej dzielić się wiedzą z dziećmi.

 

Dobry jakościowo projektor i ekran do projektora kosztują tylko kilka tysięcy złotych, ale dla Ricardo, dla szkoły, w której uczy, jest to nieosiągalna kwota. Wierzę, że wspólnie możemy pomóc spełnić jego marzenie. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Renata - awatar

  Renata

  12.09.20
  12.09.20

  Felicidades 👏👏👏

 • Elżbieta - awatar

  Elżbieta

  11.09.20
  11.09.20

  Nauczycielu, powodzenia!

3 046 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Honorata Zapasnik - awatar

Honorata Zapasnik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ola* - awatar
Ola*
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij