Zbiórka KOCIA TRAGEDIA na każdym rogu - zdjęcie główne

KOCIA TRAGEDIA na każdym rogu

3 145 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Pierwsze zdjęcia tej zbiórki to kotek, który niedawno do nas przyjechał. Zjadany na żywca przez pasożyty, które były wszędzie. W zasadzie przy goleniu sierści golono larwy wgryzające się w skórę tego kociego szkieleciku. Larwy były w odbycie, ranach i reszcie ciała. Cóż zrobił światu aby zasłużyć na takie cierpienie? Wszystkiemu są winni ludzie, którzy nie kastrują swoich zwierząt skazując na cierpienie kolejne kocięta. 

Jesteśmy najmniejszą organizacją na Podkarpaciu kastrującą koty i psy wiejskie !!! Nasz główny cel : likwidacja schronisk mordowni, gminnych przechowalni czy zakończenia hyclowskich biznesów poprzez masowe kastracje wiejskie.  Zbiórka jest na pokrycie długów w lecznicach,  głównie leczenia kotów i psów niczyich, bezdomnych, upokorzonych i upodlonych, którym nikt, zupełnie nikt, nie pomaga oprócz  naszej maleńkiej organizacji. 

Widoczne larwy w kocim szkielecie. 

Larwy w dolnej części ciałka tego biedaka. 

Skrajnie wychudzony i odwodniony kot z temperaturą ciała, której nie wykazuje żaden termometr. 

W takim stanie był znaleziony, oczywiście gmina umywa ręce .... ale tej sprawy tak nie zostawimy. 

Inne nasze chore koty uratowane w ostatnim czasie.

Koci katar jest codziennym dla nas widokiem ( infekcja wirusowa, która wyżera kotom oczy) 

Pomagamy również ratować i opiekować się maluszkami schroniskom i lecznicom. 

Leczenie kota, za którego musimy zapłacić ponad 2000 zł ! A to tylko kropla w morzu naszych zobowiązań.

Pozostałe najnowsze faktury

Nasze kastracje, chcielibyśmy utrzymać liczbę miesiecznych kastracji na poziomie 30. Byłoby dobrze, gdyby się udalo zrobić 40 zabiegów... to nasze marzenia.

Tak wyglądają uszy kotów wolno żyjacych, jest to tragedia i ból dla takiego zwierzaka.  

Wiele kocic wolno żyjących jest w ciązy, z ropomaciczem, zaświerzbionych, zarobaczonych. Koty takie doprowadzamy do porządku i wypuszczamy na wolność. 

Wykastrowane koty wypuszczamy w miejsca bytowania

Koty w miejscach bytowania mają naszą opiekę i są dokarmiane przez karmicieli

Pomagamy szukać domów, leczymy, kastrujemy. Wczoraj przyjęta do lecznicy domowa koteczka, która mieszkała na cmentarzu. 

DUSZKA kotka z cmentarza juz we wlasnym domu 

A to nasze koty tymczasowe, są od kilku dni u nas

Będziemy zmuszeni wstrzymać nasze działania, ponieważ nie stać nas na dalsze pomaganie...

 

Prosimy chociaż o pomoc w opłaceniu długów w lecznicach abyśmy mogli spać spokojnie.

Fundacja Animals Mielec jest organizacją całkowicie charytatywną, działającą na rzecz bezdomnych zwierząt. Działa nieustannie od 2012 r. Wszystkie nasze działania są szczegółowo opisane na profilu Facebook Fundacja Animals Mielec. W samym tylko 2020 r. wykonaliśmy  325  darmowych zbiegów kastracji. Co czyni nas największą organizacją w południowej Polsce, kastrująca bezpłatnie zwierzęta.  150 kotek, 40 kocurków, 100 suczek oraz 30 psów. W 2021 już pobiliśmy rekord z 2020 r. w liczbie wykonanych zabiegów kastracji, aby schroniska dla zwierząt nie były wreszcie potrzebne. Współpracujemy z lecznicami w Mielcu, Czerminie, Tarnobrzegu, Dębicy, Staszowie, a nawet w Przemyślu czy Gorzycach. Zabiegi wykonane głównie zwierzakom przygarniętym, bezdomnym, u osób w trudnej sytuacji finansowej czy posiadających większą ilość zwierząt.

Fundację prowadzimy całkowicie za darmo w czasie wolnym od pracy i obowiązków. Nie mamy etatów, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą działalność.  Dokarmiamy koty wolno żyjące w Dębicy i Mielcu oraz na wsiach, przekazujemy budki dla tych kotów.

Pomagamy zwierzętom z ubogich gospodarstw poprzez przekazywanie bud, karmy suchej i mokrej, środków na odrobaczenie. Zapewniamy bezpłatne kastracje psów i kotów z takich miejsc.
Pomagamy w lokalnych schroniskach i przytuliskach. Wydajemy kilkanaście ton rocznie karmy karmicielom kotów wolno żyjących głównie w Mielcu, Dębicy, Tarnobrzegu.

Prezentowane zdjęcia są zrobione przez nas, głównie na interwencjach. Nie mamy swojego lokum z oszczędności i spora część tych zwierzaków jest zabezpieczona w naszych domach prywatnych. Jeździmy do lecznic czy na interwencje swoimi własnymi samochodami prywatnymi na własnym paliwie. 

Aktualizacje


  • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

    FUNDACJA ANIMALS MIELEC

    22.12.2021
    22.12.2021

    Szanowni Panstwo,

    caly czas prowadzimy kocie akcje, wyłapujemy koty do zabiegów kastracji. Pomagamy też na terenach wiejskich z zabiegami kastracji kotów i psów. Liczba wykonanych zabiegów w 2021 będzie bliska pół tysiąca.

    Dziękujemy za każde wsparcie.

    Zdjęcie aktualizacji 84 422

Komentarze


  • Iwona Janoszek - awatar

    Iwona Janoszek

    05.10.2021
    05.10.2021

    Dla kociurkow, zdrowka i domku

3 145 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 60

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia G. - awatar
Kasia G.
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karat - awatar
Karat
50
Hanna - awatar
Hanna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Janoszek - awatar
Iwona Janoszek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij