Zbiórka KOCIA TRAGEDIA na każdym rogu - zdjęcie główne

KOCIA TRAGEDIA na każdym rogu

3 145 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Pierwsze zdjęcia tej zbiórki to kotek, który niedawno do nas przyjechał. Zjadany na żywca przez pasożyty, które były wszędzie. W zasadzie przy goleniu sierści golono larwy wgryzające się w skórę tego kociego szkieleciku. Larwy były w odbycie, ranach i reszcie ciała. Cóż zrobił światu aby zasłużyć na takie cierpienie? Wszystkiemu są winni ludzie, którzy nie kastrują swoich zwierząt skazując na cierpienie kolejne kocięta. 

Jesteśmy najmniejszą organizacją na Podkarpaciu kastrującą koty i psy wiejskie !!! Nasz główny cel : likwidacja schronisk mordowni, gminnych przechowalni czy zakończenia hyclowskich biznesów poprzez masowe kastracje wiejskie.  Zbiórka jest na pokrycie długów w lecznicach,  głównie leczenia kotów i psów niczyich, bezdomnych, upokorzonych i upodlonych, którym nikt, zupełnie nikt, nie pomaga oprócz  naszej maleńkiej organizacji. 

Widoczne larwy w kocim szkielecie. 

Larwy w dolnej części ciałka tego biedaka. 

Skrajnie wychudzony i odwodniony kot z temperaturą ciała, której nie wykazuje żaden termometr. 

W takim stanie był znaleziony, oczywiście gmina umywa ręce .... ale tej sprawy tak nie zostawimy. 

Inne nasze chore koty uratowane w ostatnim czasie.

Koci katar jest codziennym dla nas widokiem ( infekcja wirusowa, która wyżera kotom oczy) 

Pomagamy również ratować i opiekować się maluszkami schroniskom i lecznicom. 

Leczenie kota, za którego musimy zapłacić ponad 2000 zł ! A to tylko kropla w morzu naszych zobowiązań.

Pozostałe najnowsze faktury

Nasze kastracje, chcielibyśmy utrzymać liczbę miesiecznych kastracji na poziomie 30. Byłoby dobrze, gdyby się udalo zrobić 40 zabiegów... to nasze marzenia.

Tak wyglądają uszy kotów wolno żyjacych, jest to tragedia i ból dla takiego zwierzaka.  

Wiele kocic wolno żyjących jest w ciązy, z ropomaciczem, zaświerzbionych, zarobaczonych. Koty takie doprowadzamy do porządku i wypuszczamy na wolność. 

Wykastrowane koty wypuszczamy w miejsca bytowania

Koty w miejscach bytowania mają naszą opiekę i są dokarmiane przez karmicieli

Pomagamy szukać domów, leczymy, kastrujemy. Wczoraj przyjęta do lecznicy domowa koteczka, która mieszkała na cmentarzu. 

DUSZKA kotka z cmentarza juz we wlasnym domu 

A to nasze koty tymczasowe, są od kilku dni u nas

Będziemy zmuszeni wstrzymać nasze działania, ponieważ nie stać nas na dalsze pomaganie...

 

Prosimy chociaż o pomoc w opłaceniu długów w lecznicach abyśmy mogli spać spokojnie.

Fundacja Animals Mielec jest organizacją całkowicie charytatywną, działającą na rzecz bezdomnych zwierząt. Działa nieustannie od 2012 r. Wszystkie nasze działania są szczegółowo opisane na profilu Facebook Fundacja Animals Mielec. W samym tylko 2020 r. wykonaliśmy  325  darmowych zbiegów kastracji. Co czyni nas największą organizacją w południowej Polsce, kastrująca bezpłatnie zwierzęta.  150 kotek, 40 kocurków, 100 suczek oraz 30 psów. W 2021 już pobiliśmy rekord z 2020 r. w liczbie wykonanych zabiegów kastracji, aby schroniska dla zwierząt nie były wreszcie potrzebne. Współpracujemy z lecznicami w Mielcu, Czerminie, Tarnobrzegu, Dębicy, Staszowie, a nawet w Przemyślu czy Gorzycach. Zabiegi wykonane głównie zwierzakom przygarniętym, bezdomnym, u osób w trudnej sytuacji finansowej czy posiadających większą ilość zwierząt.

Fundację prowadzimy całkowicie za darmo w czasie wolnym od pracy i obowiązków. Nie mamy etatów, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą działalność.  Dokarmiamy koty wolno żyjące w Dębicy i Mielcu oraz na wsiach, przekazujemy budki dla tych kotów.

Pomagamy zwierzętom z ubogich gospodarstw poprzez przekazywanie bud, karmy suchej i mokrej, środków na odrobaczenie. Zapewniamy bezpłatne kastracje psów i kotów z takich miejsc.
Pomagamy w lokalnych schroniskach i przytuliskach. Wydajemy kilkanaście ton rocznie karmy karmicielom kotów wolno żyjących głównie w Mielcu, Dębicy, Tarnobrzegu.

Prezentowane zdjęcia są zrobione przez nas, głównie na interwencjach. Nie mamy swojego lokum z oszczędności i spora część tych zwierzaków jest zabezpieczona w naszych domach prywatnych. Jeździmy do lecznic czy na interwencje swoimi własnymi samochodami prywatnymi na własnym paliwie. 

Aktualizacje


 • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

  FUNDACJA ANIMALS MIELEC

  22.12.2021
  22.12.2021

  Szanowni Panstwo,

  caly czas prowadzimy kocie akcje, wyłapujemy koty do zabiegów kastracji. Pomagamy też na terenach wiejskich z zabiegami kastracji kotów i psów. Liczba wykonanych zabiegów w 2021 będzie bliska pół tysiąca.

  Dziękujemy za każde wsparcie.

  Zdjęcie aktualizacji 84 422

Komentarze


 • Iwona Janoszek - awatar

  Iwona Janoszek

  05.10.2021
  05.10.2021

  Dla kociurkow, zdrowka i domku

3 145 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 60

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia G. - awatar
Kasia G.
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karat - awatar
Karat
50
Hanna - awatar
Hanna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Janoszek - awatar
Iwona Janoszek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij