Zbiórka Kastracje wolno żyjących 2019 - zdjęcie główne

Kastracje wolno żyjących 2019

305 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

No i  przyszła upragniona wiosna... Upragniona  ale  nie dla wszystkich.
Dla  mnie to ciężki  czas. Czas nowych miotów, czas chorych umierających  maluchów.
Dla mnie to bardzo intensywny okres. 

W tym roku mam  zamiar skupić się na  kastracji  kotów wolno żyjących na ogródkach  działkowych. Zmniejszając populację tam  daję szansę na  przeżycie  kociakom już tam.
 bytującym.  

Na pocżatek  ogródki  działkowe "Relax"  w  naszym  Bełchatowie.
 W jednej  alejce żyje conajmniej 8 kociaków.  Tricolorka,  czarno-biały  kocur, rudy kocur z  jesieni i 2 bure kotki też  jesienny miot. To  tylko część.
Już dziś 06.04.2019r  odłowiłam pierwszą kocicę, młodą burą.
W  90% udomowiona, sama  weszła do kontenerka. Podejrzanie  gruba...  pojechała prosto na  kastrację.
I tak jak myślałam.. była w  ciąży.
Na szczęście  już się nie rozmnoży. 

Jutro  kolejna łapanka. Liczę że rudy i druga bura  złapią się.
Są też  prawie  całkowicie oswojone. Mam  zamiar  znaleźć dla nich  domy. 

Każdy  wolno żyjący kot, który udomowi  się podczas  rekonwalescencji dostanie szansę na znalezienie nowego domu.
W  przypadku  dzikich  kotów,  podjęłam  decyzję, że  nie będę kastrować samców.
Dlaczego?  
Często  kocury kastrowane zatykają się. O ile  w  przypadku kota mieszkającego  w domu jesteśmy w stanie  zareagować, podać leki, odsączyć czy  zacewnikować o tyle dziki  kot  będzie umierał  w  cierpieniu.
A tego nie chcę. 

WOLNO ŻYJĄCE,  DZIKIE KOCICE, BĘDĄ PRZEZE  MNIE CZIPOWANE, REJESTROWANE W  BAZIE  Z ADNOTACJĄ,  ŻE JEST TO KOCICA  WOLNO ŻYJĄCA,  WYKASTROWANA.
Mam nadzieję, że to uchroni je przed  ewentualną kolejną probą kastracji.

Chciałabym w tym  roku wykastrować około 30 kocic,  zachipować, chore  wyleczyć.
Dlatego zwracam się do  Was ludzi dobrej woli  o pomoc  w  opłaceniu  rachunków  w lecznicy  za  te  zabiegi.
Niestety Prezydent  miasta Bełchatowa , Mariola Czechowska  nie widzi  spraw  zwierząt i nie przeznacza  na ten cel  żadnych funduszy.
Od kilku lat nie  można doprosić się by zmieniła zdanie i wygospodarowała pieniądze  na kastrację kotów wolno żyjących.
Jak to mówią UMIESZ LICZYĆ?  LICZ  NA SIEBIE.... 

A ja  liczę na Wasze  wsparcie, bez Was nie uda się :( Aktualizacje


 • Fundacja Kocia Klitka - awatar

  Fundacja Kocia Klitka

  04.05.19
  04.05.19

  04.05.2019 złapał sie w klatkę kocur około 10lat. Okow fatalnym stanie ale do uratowania, zakleszczony, z świerzbem w uszach. Wykonano: testy FIV/FeL - ujemne dostał antybiotyk o przedłużonym działaniu Convenię Stronghold przeciwko pchłom, robalom i świerzbowcowi. W poniedziedziałek będziemy robić porządek w pyszczku, stare korzenie kłów będziemy usuwać, zdejmiemy kamień , wykastrujemy chłopaka. Mamy deklarację domu dla niego. Będzie mieszkać poza Bełchatowem w dużym gospodarstwie. Tam nie będzie musiał toczyć walk o przetrwanie.

  Zdjęcie aktualizacji 30 683

305 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina - awatar
Paulina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Małgorzata i Piotr Zbroja - awatar
Małgorzata i Piotr Zbroja
30
Martyna - awatar
Martyna
50
Karolina - awatar
Karolina
30
IzaK - awatar
IzaK
20
OlaW - awatar
OlaW
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij