Zbiórka Wsparcie rodziny Hani i Mikołaja - zdjęcie główne

Wsparcie rodziny Hani i Mikołaja

65 865 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 466 osób
Dominika Oratowska - awatar

Dominika Oratowska

Organizator zbiórki

Hania ma 35 lat, czworo wspaniałych dzieci i kochającego męża, Mikołaja. Hania i Mikołaj to jedni z najbardziej pogodnych, spokojnych i dobrych ludzi, jakich znam. Wszystko, co ich spotykało w życiu, przyjmowali z optymizmem i pogodą ducha. Ich dom jest  wypełniony ciepłem i miłością.Pomimo starań i wewnętrznej siły, Hania i jej rodzina potrzebują teraz Waszego wsparcia. Ida i Łucja to zdrowe, pełne pomysłów dziewczynki. Czytają książki, bawią się, chodzą do szkoły muzycznej i uczą się od rodziców jak być dobrym i pogodnym.

Kiedy urodził się ich brat, Maurycy, początkowo wydawało się, że jest po prostu bardziej chorowity niż dziewczynki i trochę inaczej się rozwija. Dopiero po szerszych badaniach okazało się, że jego DNA nie jest kompletne. Brakuje mu kilkudziesięciu genów.  Jego stan wymaga stałej rehabilitacji cztery razy w tygodniu, a jego życie zawsze będzie wyglądało inaczej niż chłopców w jego wieku. Jednak Hania i Mikołaj przyjęli to z pogodą ducha i miłością. Mikołaj zajmował się pracą zawodową, a Hania organizowała życie domowe: woziła dziewczynki do szkoły i na zajęcia dodatkowe, a Maurycego na rehabilitację i liczne wizyty u lekarzy.

Kiedy Hania zaszła w ciążę z ich czwartym dzieckiem, z radością oczekiwali kolejnego członka rodziny. Niestety, tym razem sprawy mocno się skomplikowały. Nawojka urodziła się już w 7. miesiącu, a przedwczesny poród spowodowany był wysokim ciśnieniem u Hani. Nawojka, w stabilnym stanie, została przewieziona do szpitala w Krakowie - Prokocimiu, ale stan Hani się pogarszał - miała udar mózgu. Lekarze nie mieli dobrych rokowań. Po kilku dniach okazało się, że Hania ma krwiaka w jamie brzusznej, w trakcie operacji dodatkowo wykryto zakażenie... Dwa miesiące w szpitalu, maleńka Nawojka - w drugim, w domu trójka dzieci i mąż próbujący to wszystko opanować...  

Hania i Nawojka są już w domu razem ze swoją rodziną. Stan Nawojki jest dobry, choć jako wcześniak wymaga troskliwej opieki i stałej kontroli specjalistów. Niestety stan Hani nie jest tak dobry. Udar pozostawił ślady, pojawiły się problemy ze wzrokiem i koordynacją ruchową. Hania musi na nowo nauczyć się samodzielnie jeść, pisać, czytać... Nie ma mowy o opiece nad Nawojką, o prowadzeniu samochodu czy nawet przygotowaniu obiadu, bo Hania sama wymaga opieki i rehabilitacji. A w domu są jeszcze dziewczynki oraz Maurycy. 


Dlatego Mikołaj i Hania zwracają się do Was z prośbą o wsparcie. 

Fundusze, które uzbierają za pośrednictwem tej zbiórki pomogą im przetrwać kilka pierwszych miesięcy powrotu Hani do pełnego zdrowia. Będzie im potrzebna pomoc w organizacji życia domowego, tak, aby pozwolić Hani w spokoju wracać do sił. W tych pierwszych miesiącach Mikołaj będzie musiał prawie całkowicie zrezygnować z pracy zawodowej, która stanowiła główne źródło dochodu rodziny. Wasze wsparcie pozwoli im skupić się na tym, co najważniejsze: zdrowie, spokojne chwile z rodziną i powrót do normalnego życia.


***

Założyłam tę zbiórkę po rozmowie z Hanią i Mikołajem. Pomogłam im napisać tekst i dopełnić formalności przy stworzeniu tej strony. Hania i Mikołaj mają do niej dostęp jako administratorzy i to ich numer konta bankowego jest podłączony do tej zbiórki. To oni są wyłącznymi beneficjentami Waszego wsparcia. 

Dominika O. 


Aktualizacje


 • Dominika Oratowska - awatar

  Dominika Oratowska

  06.08.18
  06.08.18

  Wszystkich Państwa, którzy zwracają się z pytaniem, jak jeszcze można po-móc, prosimy o wsparcie finansowe. Hania i Mikołaj starają się usamodziel-niać na ile to możliwe - mają nadzieję, że z końcem wakacji Mikołaj będzie w stanie więcej czasu poświęcić pracy zarobkowej i stąd planujemy zamk-nięcie niniejszej zbiórki z dniem 31 sierpnia. Wszystkim jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Komentarze


 • John&Angie - awatar

  John&Angie

  06.03.18
  06.03.18

  Get well soon!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.18
  19.02.18

  Życzymy zdrowia i siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.18
  16.02.18

  100% ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.18
  15.02.18

  Życzymy Wam aby wszystko dobrze się ułożyło! Pozdrawiają sąsiedzi z Rzeplina.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.18
  14.02.18

  Trzymajcie się. Modlę się o cud

65 865 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 466 osób
Dominika Oratowska - awatar

Dominika Oratowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 466

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Dąbrowska - awatar
Magdalena Dąbrowska
100
Slawomir Jeż - awatar
Slawomir Jeż
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Tomasz Piotrowski - awatar
Tomasz Piotrowski
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij