Zbiórka Wsparcie rodziny Hani i Mikołaja - zdjęcie główne

Wsparcie rodziny Hani i Mikołaja

65 865 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 466 osób
Dominika Oratowska - awatar

Dominika Oratowska

Organizator zbiórki

Hania ma 35 lat, czworo wspaniałych dzieci i kochającego męża, Mikołaja. Hania i Mikołaj to jedni z najbardziej pogodnych, spokojnych i dobrych ludzi, jakich znam. Wszystko, co ich spotykało w życiu, przyjmowali z optymizmem i pogodą ducha. Ich dom jest  wypełniony ciepłem i miłością.Pomimo starań i wewnętrznej siły, Hania i jej rodzina potrzebują teraz Waszego wsparcia. Ida i Łucja to zdrowe, pełne pomysłów dziewczynki. Czytają książki, bawią się, chodzą do szkoły muzycznej i uczą się od rodziców jak być dobrym i pogodnym.

Kiedy urodził się ich brat, Maurycy, początkowo wydawało się, że jest po prostu bardziej chorowity niż dziewczynki i trochę inaczej się rozwija. Dopiero po szerszych badaniach okazało się, że jego DNA nie jest kompletne. Brakuje mu kilkudziesięciu genów.  Jego stan wymaga stałej rehabilitacji cztery razy w tygodniu, a jego życie zawsze będzie wyglądało inaczej niż chłopców w jego wieku. Jednak Hania i Mikołaj przyjęli to z pogodą ducha i miłością. Mikołaj zajmował się pracą zawodową, a Hania organizowała życie domowe: woziła dziewczynki do szkoły i na zajęcia dodatkowe, a Maurycego na rehabilitację i liczne wizyty u lekarzy.

Kiedy Hania zaszła w ciążę z ich czwartym dzieckiem, z radością oczekiwali kolejnego członka rodziny. Niestety, tym razem sprawy mocno się skomplikowały. Nawojka urodziła się już w 7. miesiącu, a przedwczesny poród spowodowany był wysokim ciśnieniem u Hani. Nawojka, w stabilnym stanie, została przewieziona do szpitala w Krakowie - Prokocimiu, ale stan Hani się pogarszał - miała udar mózgu. Lekarze nie mieli dobrych rokowań. Po kilku dniach okazało się, że Hania ma krwiaka w jamie brzusznej, w trakcie operacji dodatkowo wykryto zakażenie... Dwa miesiące w szpitalu, maleńka Nawojka - w drugim, w domu trójka dzieci i mąż próbujący to wszystko opanować...  

Hania i Nawojka są już w domu razem ze swoją rodziną. Stan Nawojki jest dobry, choć jako wcześniak wymaga troskliwej opieki i stałej kontroli specjalistów. Niestety stan Hani nie jest tak dobry. Udar pozostawił ślady, pojawiły się problemy ze wzrokiem i koordynacją ruchową. Hania musi na nowo nauczyć się samodzielnie jeść, pisać, czytać... Nie ma mowy o opiece nad Nawojką, o prowadzeniu samochodu czy nawet przygotowaniu obiadu, bo Hania sama wymaga opieki i rehabilitacji. A w domu są jeszcze dziewczynki oraz Maurycy. 


Dlatego Mikołaj i Hania zwracają się do Was z prośbą o wsparcie. 

Fundusze, które uzbierają za pośrednictwem tej zbiórki pomogą im przetrwać kilka pierwszych miesięcy powrotu Hani do pełnego zdrowia. Będzie im potrzebna pomoc w organizacji życia domowego, tak, aby pozwolić Hani w spokoju wracać do sił. W tych pierwszych miesiącach Mikołaj będzie musiał prawie całkowicie zrezygnować z pracy zawodowej, która stanowiła główne źródło dochodu rodziny. Wasze wsparcie pozwoli im skupić się na tym, co najważniejsze: zdrowie, spokojne chwile z rodziną i powrót do normalnego życia.


***

Założyłam tę zbiórkę po rozmowie z Hanią i Mikołajem. Pomogłam im napisać tekst i dopełnić formalności przy stworzeniu tej strony. Hania i Mikołaj mają do niej dostęp jako administratorzy i to ich numer konta bankowego jest podłączony do tej zbiórki. To oni są wyłącznymi beneficjentami Waszego wsparcia. 

Dominika O. 


Aktualizacje


 • Dominika Oratowska - awatar

  Dominika Oratowska

  06.08.2018
  06.08.2018

  Wszystkich Państwa, którzy zwracają się z pytaniem, jak jeszcze można po-móc, prosimy o wsparcie finansowe. Hania i Mikołaj starają się usamodziel-niać na ile to możliwe - mają nadzieję, że z końcem wakacji Mikołaj będzie w stanie więcej czasu poświęcić pracy zarobkowej i stąd planujemy zamk-nięcie niniejszej zbiórki z dniem 31 sierpnia.
  Wszystkim jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Komentarze


 • John&Angie - awatar

  John&Angie

  06.03.2018
  06.03.2018

  Get well soon!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.2018
  19.02.2018

  Życzymy zdrowia i siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.2018
  16.02.2018

  100% ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.2018
  15.02.2018

  Życzymy Wam aby wszystko dobrze się ułożyło! Pozdrawiają sąsiedzi z Rzeplina.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.02.2018
  14.02.2018

  Trzymajcie się. Modlę się o cud

65 865 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 466 osób
Dominika Oratowska - awatar

Dominika Oratowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 466

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Dąbrowska - awatar
Magdalena Dąbrowska
100
Slawomir Jeż - awatar
Slawomir Jeż
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Tomasz Piotrowski - awatar
Tomasz Piotrowski
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij