Zbiórka Bella prosi o wsparcie - zdjęcie główne

Bella prosi o wsparcie

3 200 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Paula Marcinkowska - awatar

Paula Marcinkowska

Organizator zbiórki

Witam. Mam na imię Paula, opiekuję się Bellą i proszę Was o pomoc dla niej 🥺

Bella jako bardzo chory pies została zostawiona przez kogoś pod schroniskiem. Zanim trafiła pod moją opiekę, życie zmusiło ją do tego, aby poznała co to samotność, strach, pustka. Mimo wielu ludzi ze schroniska w Pabianicach czy fundacji Kundel Bury, którzy bardzo ją wspierali i tak czuła się samotna i bardzo chciała wydostać sie z boksu, była przerażona. Postanowiłam dać jej dom, miłość i bezpieczeństwo, mimo tego, że wiedziałam, jak bardzo jest chora i że zostało jej niewiele życia. Fundacja Kundel Bury bardzo pomaga w opłaceniu m.in. kosztownych wizyt u weterynarza. Ale nie zawsze mają możliwość pomóc. Dlatego proszę o pomoc Was dobrzy ludzie, dlatego że koszty utrzymania Belli ciągle rosną.

Bella to sunia chora na raka. Ma ogromnego guza przy odbycie, który cały czas rośnie. Zajął większość zwieracza i uciska on też na pęcherz. Jest wielki zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz organizmu. W tym momencie Bella wypróżnia się co dwa dni, bo częściej nie jest już w stanie. Kosztuje to ją naprawdę wiele sił. Niestety doszło już też do nietrzymania moczu w czasie snu, ze względu na ucisk guza na pęcherz. Jest też drugi guz, który zajął wątrobę (5,5cm x 3,5cm) i daje o sobie znać. W schronisku gryzła ogrodzenie, czym doprowadziła do starcia ząbków. Więc ma również problemy z jedzeniem. Sunia zrobiła się drażliwa i wymaga coraz więcej opieki i uwagi. Trzeba ją podmywać, czasem nawet karmić, gdy nie chce jeść, podnosić, gdy przewraca się przez łapki czy wyprowadzać co godzinę na dwór (znów ten pęcherz). Jest pod moim okiem ok 20h na dobę i opieka nad nią nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że mam jeszcze dwójkę innych psów. Ale nie poddajemy się 💪

Jedno wiem na pewno. Ona UMIERA. Próbowałam zrobić co mogłam, ale nie da się jej uratować. Choroba zbyt wiele szkód już wyrządziła w jej organiźmie. Lekarze załamują ręce.

Łatwiej byłoby powiedzieć co jej NIE dolega. Ale mimo tego wszystkiego Bella chce żyć. A ja chce dać jej taką możliwość. Każdy dzień jest dla nas jak wygrana na loterii. Nie wiem co będzie jutro albo nawet za godzinę. Dlatego chcę, aby była szczęśliwa, spełniona i aby czuła się komfortowo i bezpiecznie. Daję jej od siebie wszystko to co bezcenne, czyli całe moje serce. Ale aby zapewnić jej pełen komfort potrzebuję Waszej pomocy

Pomimo tego, że Bella powoli umiera i są momenty, że wydaje mi się, że ona już nie ma siły to... Są dni kiedy skacze, biega i wariuje jak szczeniaczek. Cieszy się życi⁶em ile sił w łapach, co możecie zobaczyć na filmie z Facebooka (

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=135815934488317&id=120445102692067).

Dlatego jeśli ktoś z Was pomyślał, że lepiej będzie ją uśpić to proszę niech obejrzy ten film. Owszem Bella ma wahania nastrojów, ma gorsze i lepsze dni. Ale walczy jak tylko umie, aby nacieszyć się prawdziwą i kochającą ją rodziną, której tak bardzo pragnęła. Proszę pomóżcie mi zapewnić jej godne odejście. 

Kwota jest tak wysoka ze względu na to, że chce zapewnić Belli pochówek na cmentarzu dla zwierząt. Dzięki temu, gdy Bellunia odejdzie z tego świata, będę mogła ją godnie pożegnać. Zasłużyła na to, ale niestety jest to spory koszt.

Za pierwszą wizytę u weterynarza i badania płaciła fundacja, nawet raz Bella dostała karmę. Jestem za to bardzo wdzięczna i bez tej pomocy nie dałabym rady. Ale teraz chcę pozwolić fundacji na ratowanie innych zwierząt, dlatego o pomoc proszę Was. Nie jestem w stanie określić dokładnej potrzebnej kwoty, bo wydatki pojawiają się na bieżąco. Póki co jest to kwota orientacyjną i mam nadzieję, że wystarczy na dłuższy czas. 

Pieniążki zostaną wydane na: miejsce pochówku, pieluchy i podkłady, karmę, kontrolne wizyty u weterynarza i inne bieżące wydatki.

Nie wiem ile Belli zostało życia, ale jej losy będziecie mogli śledzić na Instagramie oraz Facebooku do samego końca (linki do stron poniżej). Ze swojej strony mogę również zapewnić stały kontakt z Państwem oraz możliwość wglądu w paragony. Jeśli macie pytania to proszę pisać poprzez profil Belli (na Ig lub Fb) lub mój prywatny na facebooku, a także tutaj.

https://facebook.com/hasiorkowaBella

https://www.instagram.com/hasiorkowabella/

Zapraszamy na bloga ⤴️

Będę ogromnie wdzięczna za każdą wpłaconą przez Państwa złotówkę. Dziękuję z całego serca za wsparcie ❤

7,5% z zebranej kwoty pobiera platforma Pomagam.pl na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

AKTUALNOŚCI:

Witajcie. Jeśli jesteście z nami na Instagramie lub Facebooku to na pewno nas znacie. To my - mami i tati Belluni. Prosimy Was o wsparcie zbiórki Bellusi.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni stan Belluni* znacząco się poprawił, co również pokazują wyniki badań. Niestety przedwczoraj malutka miała gorszy dzień. Mieliśmy nadzieję, że ten dzień nie nadejdzie tak szybko, bo już jakiś czas było dobrze, ale stało się. Kładliśmy się spać z nadzieją, że następnego dnia będzie lepiej. Poprawa nastąpiła, ale nie do końca, bo rano wrócił problem nietrzymania moczu. Nie nasilił się on jeszcze do tego stopnia co wcześniej, ale Bella na naszych oczach zrobiła pod siebie siusiu i widać było, że sama jest tym zaskoczona więc znowu wracamy do pieluch i podkładów higienicznych. Potrzeby znowu rosną, a stan konta wręcz przeciwnie. Prosimy, pomóżcie nam.
Do tej pory zakupione** zostały: karma - 120zł (Bellusia waży zaledwie 18kg, ale apetyt ma za całą kompanię wojska 😁 i łatwo traci na wadze więc zapotrzebowanie jest spore), różne środki higieniczne i "apteczkowe" - 160zł (pieluchy podkłady higieniczne, chusteczki nawilżane wodą do wycierania pupki itp) oraz opłaciliśmy badania u weterynarza - 210zł. Zostało ok 240zł.
Wcześniej nie zrobiliśmy zapasów więc dziś rano zamówiliśmy kolejne środki higieniczne i karmę (w okresie świątecznym może być problem z dostawą). Łącznie wyszło 300zł, więc w tym momencie jesteśmy już na minusie.
Teraz ta jeszcze mniej miła część.
Zdobyliśmy dokładne informacje co do ewentualnego pochówku i zabiegu eutanazji. Pochówek to koszt 260zł, gdyby trzeba było skorzystać z chłodni to dochodzi jeszcze do tego 40zł (o ile sami przywieziemy ciało, jeśli mają odebrać ciało od weta to bodajże 60/70zł). Koszt uśpienia to 200zł 🤯, ale mamy pewność, że wet przyjedzie do domu nawet w środku nocy.
Proszę nie myślcie też o tym jak o końcu wszystkiego, wierzymy, że Bellunia zostanie jeszcze z nami długo, ale te niefajne sprawy też muszą być załatwione.
Często pytacie czy Bellunia coś potrzebuje. Jeszcze parę dni temu odpowiadałam Wam, że nie. Teraz sytuacja uległa zmianie. Potrzebujemy pieniążki do opłacenia zamówienia w zoologicznym, na te niefajne sprawy, a dobrze by było mieć też jakiś zapas gotówki na kolejne wizyty u weta. Bardzo prosimy Was o wsparcie.
Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty ❤❤❤ Jesteście wspaniali. Bardzo pomagacie nam w utrzymaniu Belluni i usprawnieniu jej trudnego życia 😘❤
Trzymajcie się cieplutko w te chłodne dni. Pozdrawiamy 🥰

*O aktualnym stanie zdrowia Belluni możecie przeczytać tutaj: 

https://facebook.com/hasiorkowaBella

lub tutaj:

https://www.instagram.com/hasiorkowabella/ .


**Posiadamy zdjęcia paragonów i tego co kupiliśmy za zebrane pieniążki więc gdyby ktoś z darczyńców zechciał upewnić się co do naszej wiarygodności to proszę napisać wiadomość poprzez platformę Pomagam.pl 🙂


Aktualizacje


 • Paula Marcinkowska - awatar

  Paula Marcinkowska

  05.12.2019
  05.12.2019

  Aktualności na końcu opisu zbiórki ;)
  Dziękujemy za wpłaty ❤

  Zdjęcie aktualizacji 40 797

Komentarze


 • Danuta Kostek - awatar

  Danuta Kostek

  22.05.2020
  22.05.2020

  Dla kochanej Belluni 💖💖💖💖💖

 • Danuta Kostek - awatar

  Danuta Kostek

  11.03.2020
  11.03.2020

  Dla mojej kochanej Belluni 💖💖💖💖💖

  • Paula Marcinkowska - awatar

   Paula Marcinkowska - Organizator zbiórki

   11.03.2020
   11.03.2020

   💗💗💗💗💗

 • Bożena - awatar

  Bożena

  11.03.2020
  11.03.2020

  Bellusiu żyj jak najdłużej trzymam kciuki mocno

  • Paula Marcinkowska - awatar

   Paula Marcinkowska - Organizator zbiórki

   11.03.2020
   11.03.2020

   Dziękujemy za pieniążki i za trzymane kciuki! Jedno i drugie bardzo się przyda ❤😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2020
  04.03.2020

  Dla Beluni na super obiadki ktore mama gotuje

  • Paula Marcinkowska - awatar

   Paula Marcinkowska - Organizator zbiórki

   04.03.2020
   04.03.2020

   Dziękujemy z całego ❤ 😘 P.S. Tatuś też gotuje, ale Bella nie chce powiedzieć czyje obiadki są lepsze 😄

 • Danuta Kostek - awatar

  Danuta Kostek

  02.03.2020
  02.03.2020

  Dla Belluni od cioci Danusi ❤❤❤❤❤

  • Paula Marcinkowska - awatar

   Paula Marcinkowska - Organizator zbiórki

   04.03.2020
   04.03.2020

   Ciocia Danusia zawsze o Belli pamięta. Dziękujemy ❤❤❤

3 200 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób
Paula Marcinkowska - awatar

Paula Marcinkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 50

Danuta Kostek - awatar
Danuta Kostek
100
Iwona - awatar
Iwona
30
Robert - awatar
Robert
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
TakiJeden - awatar
TakiJeden
485
Kamil Grota - awatar
Kamil Grota
20
Tomasz M. - awatar
Tomasz M.
50
Wiola - awatar
Wiola
10
EliDi - awatar
EliDi
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij