Zbiórka Bunia - diagnoza czy eutanazja?? - zdjęcie główne

Bunia - diagnoza czy eutanazja??

1 785 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Pytanie zawarte w tytule często towarzyszy nam podczas działalności fundacyjnej. Diagnoza czy eutanazja? Opłacenie szansy na życie czy mniej kosztowna humanitarna śmierć? Czy warto walczyć, zbierać pieniądze, które uzbierać niełatwo, diagnozować, leczyć, rehabilitować?? Czy warto wkładać tyle serca, czasu i wysiłku w to jedno zwierzę??

Myślimy że warto i dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Jesteśmy jedynie wolontariuszami i często napotykamy w swojej pracy dla fundacji na granicę. Niesamowicie często granicą taką są pieniądze. 

Bunia to zaledwie dziesięciomiesięczny szczeniak, ktory znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Mała została dotkliwie pogryziona przez większego psa. Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec stycznia. Obrażenia były bardzo poważne: uszkodzenie kręgosłupa w odcinku piersiowym, złamanie dwóch żeber, odma opłucnowa - mówiąc krótko pies umierał. 

Właściciele nie zgodzili się na eutanazję - kochali psa , ale miłością do zwierzaka nie da się zapłacić za fakturę.

Sunia bardzo szybko dowiedziała się, że światem ludzi rządzą pieniądze. Właściciele, pomimo chęci, nie byli w stanie jej pomóc. Została przedstawiona weterynarzowi, ból został troszkę zredukowany, stan ustabilizowany... Tylko że Buni potrzebna była diagnoza , badanie u specjalisty, ocena szans na normalne funkcjonowanie. Potem może leczenie i rehabilitacja. Na to wszystko zabrakło środków.

 

W efekcie minęły dwa miesiące od wypadku a psiak wciąż nie staje na tylne łapy :( Sunia jest pełna życia, biega ciągając za sobą częściowo bezwładne łapki i wciąż na nowo je kalecząc. Jej psie dzieciństwo to niekończący się ból i ograniczenia bez perspektyw na poprawę. Dodatkowo Bunia nie trzyma moczu i kału - nie wiemy czy jest to odwracalne. Ma już także zaniki mięśniowe..


Postanowiliśmy przejąć opiekę nad szczeniakiem i zrobić wszystko co w naszej mocy, by Bunia znów stanęła na cztery łapki. Tylko co leży w naszej mocy? Prawda jest brutalna - bez Waszej pomocy nie możemy nic.. Fundacja nie dysponuje takimi środkami, by pojedyńczego psa ratować tak wysokim kosztem. 

Strasznie chcemy uratować to psie dziecko , ponieważ myślimy, że są duże szanse na normalne psie życie. Sunia jest młoda a nie została do tej pory porządnie zdiagnozowana. Chętnie pojedziemy z nią do specjalisty i dowiemy się jakie są jej rokowania. Nie chcemy wierzyć, że  jej życie skończy sie po 10 miesiącach.


Prosimy o pomoc Kochani!! Nasz czas i serca są gratis, ale leczenie kosztuje. Pozwólcie nam pomóc Buni. Nie dajcie jej odejść dopóki są jakieś szansę !!! <3 

Pamiętajcie, że nawet najmniejsza wpłata się liczy.. To Wy decydujecie - diagnoza czy eutanzja..

Aktualizacje


 • Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt - awatar

  Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt

  14.04.2017
  14.04.2017

  Niestety wizyta w Szczecinie u specjalisty nie przepełniła nas optymizmem. Bunia nie będzie już nigdy chodzić :((( Wkrótce dołączymy fakturę. Teraz będziemy wzmacniać sunię pełnowatościową karmą i opiekować się nią najlepiej jak umiemy. Potem kupimy odpowiedni wózek robiony na miarę by psiak mógł czerpać z życia jak najwięcej pomimo kalectwa. Jesteście cudowni <3 Teraz gromadzić będziemy środki na wózek i karmę. Wierzymy, że Bunia jest warta wysiłku.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Maja - awatar

  Maja

  08.04.2017
  08.04.2017

  Będzie dobrze! Złotówka po złotówce cel się uzbiera. Dużo zdrowia dla Buni :)

 • Malwina Mirecka - awatar

  Malwina Mirecka

  08.04.2017
  08.04.2017

  Maleńka psinko wracaj do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Buniu zrobimy wszystko żebyś była zdrowa, miała kochający dom i była szczęśliwa 💗

 • Agnieszka Anna Kretkowska - awatar

  Agnieszka Anna Kretkowska

  07.04.2017
  07.04.2017

  Bardzo proszę o wsparcie i pomoc... Anaconda pomaga zwierzaczkom na 100% to piękni i wartościowi ludzie o wielkich sercach.

 • klaudia bańka - awatar

  klaudia bańka

  07.04.2017
  07.04.2017

  Pomóżmy jej!

1 785 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Wpłaty: 41

Anna Maria Kowalska - awatar
Anna Maria Kowalska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
470
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Alina - awatar
Alina
33
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
27
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij