Pytanie zawarte w tytule często towarzyszy nam podczas działalności fundacyjnej. Diagnoza czy eutanazja? Opłacenie szansy na życie czy mniej kosztowna humanitarna śmierć? Czy warto walczyć, zbierać pieniądze, które uzbierać niełatwo, diagnozować, leczyć, rehabilitować?? Czy warto wkładać tyle serca, czasu i wysiłku w to jedno zwierzę??

Myślimy że warto i dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Jesteśmy jedynie wolontariuszami i często napotykamy w swojej pracy dla fundacji na granicę. Niesamowicie często granicą taką są pieniądze. 

Bunia to zaledwie dziesięciomiesięczny szczeniak, ktory znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Mała została dotkliwie pogryziona przez większego psa. Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec stycznia. Obrażenia były bardzo poważne: uszkodzenie kręgosłupa w odcinku piersiowym, złamanie dwóch żeber, odma opłucnowa - mówiąc krótko pies umierał. 

Właściciele nie zgodzili się na eutanazję - kochali psa , ale miłością do zwierzaka nie da się zapłacić za fakturę.

Sunia bardzo szybko dowiedziała się, że światem ludzi rządzą pieniądze. Właściciele, pomimo chęci, nie byli w stanie jej pomóc. Została przedstawiona weterynarzowi, ból został troszkę zredukowany, stan ustabilizowany... Tylko że Buni potrzebna była diagnoza , badanie u specjalisty, ocena szans na normalne funkcjonowanie. Potem może leczenie i rehabilitacja. Na to wszystko zabrakło środków.

 

W efekcie minęły dwa miesiące od wypadku a psiak wciąż nie staje na tylne łapy :( Sunia jest pełna życia, biega ciągając za sobą częściowo bezwładne łapki i wciąż na nowo je kalecząc. Jej psie dzieciństwo to niekończący się ból i ograniczenia bez perspektyw na poprawę. Dodatkowo Bunia nie trzyma moczu i kału - nie wiemy czy jest to odwracalne. Ma już także zaniki mięśniowe..


Postanowiliśmy przejąć opiekę nad szczeniakiem i zrobić wszystko co w naszej mocy, by Bunia znów stanęła na cztery łapki. Tylko co leży w naszej mocy? Prawda jest brutalna - bez Waszej pomocy nie możemy nic.. Fundacja nie dysponuje takimi środkami, by pojedyńczego psa ratować tak wysokim kosztem. 

Strasznie chcemy uratować to psie dziecko , ponieważ myślimy, że są duże szanse na normalne psie życie. Sunia jest młoda a nie została do tej pory porządnie zdiagnozowana. Chętnie pojedziemy z nią do specjalisty i dowiemy się jakie są jej rokowania. Nie chcemy wierzyć, że  jej życie skończy sie po 10 miesiącach.


Prosimy o pomoc Kochani!! Nasz czas i serca są gratis, ale leczenie kosztuje. Pozwólcie nam pomóc Buni. Nie dajcie jej odejść dopóki są jakieś szansę !!! <3 

Pamiętajcie, że nawet najmniejsza wpłata się liczy.. To Wy decydujecie - diagnoza czy eutanzja..

Aktualności

 • Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt - awatar

  Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt

  14.04.17
  14.04.17

  Niestety wizyta w Szczecinie u specjalisty nie przepełniła nas optymizmem. Bunia nie będzie już nigdy chodzić :((( Wkrótce dołączymy fakturę. Teraz będziemy wzmacniać sunię pełnowatościową karmą i opiekować się nią najlepiej jak umiemy. Potem kupimy odpowiedni wózek robiony na miarę by psiak mógł czerpać z życia jak najwięcej pomimo kalectwa. Jesteście cudowni <3 Teraz gromadzić będziemy środki na wózek i karmę. Wierzymy, że Bunia jest warta wysiłku.

Komentarze

 • Maja - awatar

  Maja

  08.04.17
  08.04.17

  Będzie dobrze! Złotówka po złotówce cel się uzbiera. Dużo zdrowia dla Buni :)

 • Malwina Mirecka - awatar

  Malwina Mirecka

  08.04.17
  08.04.17

  Maleńka psinko wracaj do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.17
  08.04.17

  Buniu zrobimy wszystko żebyś była zdrowa, miała kochający dom i była szczęśliwa 💗

 • Agnieszka Anna Kretkowska - awatar

  Agnieszka Anna Kretkowska

  07.04.17
  07.04.17

  Bardzo proszę o wsparcie i pomoc... Anaconda pomaga zwierzaczkom na 100% to piękni i wartościowi ludzie o wielkich sercach.

 • klaudia bańka - awatar

  klaudia bańka

  07.04.17
  07.04.17

  Pomóżmy jej!

Wpłaty - 41

Anna Maria Kowalska - awatar
200
Anna Maria Kowalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
470
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Alina - awatar
33
Alina
Anonimowy Darczyńca - awatar
27
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
50
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij