Zbiórka Miesiąc Ludzi Bezdomnych - zdjęcie główne

Miesiąc Ludzi Bezdomnych

2 214 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Historia i misja

Fundacja DAJ HERBATĘ działa na rzecz ludzi bezdomnych w duchu redukcji szkód.

Skupiamy się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb, ponieważ dopiero wtedy jesteśmy w stanie dotrzeć głębiej. Dla nas liczy się człowiek a nie objaw.

Jesteśmy w KAŻDY poniedziałek od 20:00 do 21:30 na Dworcu Centralnym (parking od Emilii Plater / róg z Alejami Jerozolimskimi).

Najpierw zrodziła się akcja "Daj herbatę" zainicjowana przez obecną Prezes Katarzynę Nicewicz, która pracując w podziemiach dworca widziała dziennie setki zziębniętych bezdomnych nie poszukujących pieniędzy lecz herbaty lub czegoś ciepłego. Widziała ich łzy, kiedy z nimi rozmawiała i radość w oczach, kiedy przynosiła im zwykłą herbatę.

Z marzeń o zbawieniu świata powstała Fundacja, która głównie składa się z młodych ludzi zafascynowanych resocjalizacją.

Dzień Ludzi Bezdomnych - 14 kwietnia

Po raz trzeci organizujemy Święto Ludzi Bezdomnych stworzone wiele lat temu przez Marka Kotańskiego. W tym roku rozszerzamy obchody na cały miesiąc.


Plan Miesiąca Ludzi Bezdomnych:


31.03.2017 - Koncert Dobroczynny w Piwnicy pod Herendą

Zagrają m.in: Kasia Pietrzko Trio, Mateusz Smoczyński, Dorota i Henryk Miśkiewicz, Skicki Skiuk oraz Leszek Możdżer. 


7.04.2017 - Wykład na APS

Wykład i warsztaty będą dotyczyły mieszkań treningowych dla osób bezdomnych


20-30.04.2017 Zbiórka bielizny, środków higienicznych i termosów

W ponad 20stu lokalach gastronomicznych w Warszawie odbędzie się zbiórka bielizny, środków higienicznych i termosów. Przez 10 dni każdy będzie miał szansę pomóc osobom bezdomnym.

Dlaczego organizujemy Miesiąc Ludzi Bezdomnych?

Cele główne:

 • Uświadomienie ludzi, iż takie święto istnieje i ludzie bezdomni są wokół nas;
 • Zwrócenie uwagi na problem bezdomności;
 • Uwrażliwienie na problem bezdomności;
 • Zapamiętanie daty 14 kwietnia - solidarność z osobami bezdomnymi;
 • Pogłębienie wiedzy na temat bezdomności;

Cel zbiórki:

Otwieramy zbiórkę na portalu pomagam.pl, gdyż na organizację Miesiąca Ludzi Bezdomnych potrzebne nam są fundusze, bez których nie będzie mogła się odbyć cała organizacja wokół Święta Ludzi Bezdomnych. Staramy się rozszerzać działalność, aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi - by zmieniać świadomość dotyczącą problemu bezdomności.

Zebrane fundusze w całości zostaną wykorzystane na organizacje wydarzeń - w tym:

- wydruk ulotek

- wydruk plakatów

- transport sprzętu muzycznego

- wydruk biletów

- materiały na wykład, warsztaty

- oprawa muzyczna

- kupno żywności na dwudniowy. Świąteczny posiłek dla osób bezdomnych - 14 kwietnia 
Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Agnieszka Kowalczyk - awatar

  Agnieszka Kowalczyk

  07.09.2018
  07.09.2018

  Nie czekajmy na rekolekcje w kościele, oni potrzebują nas każdego dnia.

2 214 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
24
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wioleta Bunk - awatar
Wioleta Bunk
20
Agnieszka Kowalczyk - awatar
Agnieszka Kowalczyk
20
Roman - awatar
Roman
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij