Zbiórka Hope i oseski - zdjęcie główne

Hope i oseski

1 260 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Aktualizacja 21.07

Kilka dni temu pożegnaliśmy drugiego oseska :( 

Hope nie ma mleka więc pozostała trójką maluchów jest odkarmiana ręcznie. Jeden z maluchów ma zapadnięte gałki oczne, drugiemu sączy się ropa, obydwoje mają owrzodzone rogówki. Ostatni maluch jest obecnie zdrowy. Musimy zakupić mleko, probiotyki i espumisan do odkarmiania. Czeka nas nie lada wyzwanie oczka musimy kropić minimum 8 x dziennie.

Maluchy dostały szansę, teraz ich los jest w naszych rękach. 


ZaGryzieni - jesteśmy grupą szaleńców, którzy wierzą że swoim zapałem i ciężką pracą mogą zmienić realia wielu zwierząt niechcianych i niekochanych. 

Dość często cisną nam się niecenzuralne słowa gdy odbieramy króliki, tym razem zabrakło nam słów gdy otrzymaliśmy wiadomość o Hope.

Hope, króliczka wzięta dla dzieci? Kaprysu? Zachcianki? 

Nie od dziś wiadomo, że mając nie wykastrowaną samiczkę i samczyka prędzej czy później dojdzie do ciąży. Pieniędzy na kastrację brak, warunki nie zbyt dobre dla królików, najtańsza karma i brud w klatkach. Nie wypuszczana praktycznie w ogóle z klatki. 

Tak się stało, Hope urodziła pięć maluchów, w niedługim czasie zaszła w kolejną ciąże o której się dowiedziano w dniu porodu. Królicza mama przyjechała do nas z Łodzi z jednodniowymi oseskami, podróż była sporym ryzykiem, ale zaryzykowaliśmy

Królicza mama jest mocno wychudzona i wyniszczona przez dwie ciąże z rzędu, ma na plecach ranę niewiadomego pochodzenia. W akcie obrony atakuje, jest mocno zdenerwowana i zestresowana. 

Jeden osesek został wyrzucony z gniazda, znaleźliśmy go zimnego i bardzo słabego. Podjęliśmy decyzję, że spróbujemy zawalczyć o niego. Dogrzaliśmy go termoforem, nakarmiliśmy.

Niestety nie przeżył nocy :( 

Starsze maluchy są wychudzone oraz o wiele mniejsze jak na swój wiek. Ariel, Ali, Calineczka, Jasmine, Pocahontas i Hope poznają smak ziółek


Hope i jej dzieci są teraz bezpieczne, ale potrzebujemy waszej pomocy.

W jakim celu zbiórka? 

Przede wszystkim na wizyty weterynaryjne, badania Hope i maluchów. Hope trzeba będzie zbadać krew oraz wykonać USG, maluchom zbadać bobki, odrobaczyć i zaszczepić. Hope zostanie również wykastrowana po odkarmieniu maluchów.

Na zakup ziółek, siana, żwirku, granulatu dla juniorów oraz podkładów. 

Potrzebujemy również zakupić podstawowe akcesoria takie jak paśniki, kuwety, oraz klatkę. 

Nie przechodź obojętnie wobec krzywdy najmniejszych, to człowiek doprowadził do tego. A Ty możesz przyczynić się do lepszego ich życia.

Za uzyskaną do tej pory pomoc dziękujemy <3 

Pytania w sprawie Hope i maluszków możecie kierować na fp

https://www.facebook.com/zaGryzieni/

https://www.facebook.com/hopeiosesy/?fret=ts 


Komentarze


 • Katarzyna Opałka - awatar

  Katarzyna Opałka

  26.07.2017
  26.07.2017

  Trzymam kciuki za te maluchy. Sama ratowałam 5 takich szkrabów i wiem że koszty stale rosną. W przyszłym miesiącu prześle jeszcze jakąś kwotę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.07.2017
  25.07.2017

  Całuski po raz drugi :-) jest już pełna skarbonaka :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.07.2017
  23.07.2017

  Całuski

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   23.07.2017
   23.07.2017

   Dziękujemy <3

 • Bobuś i Królisia - awatar

  Bobuś i Królisia

  20.07.2017
  20.07.2017

  Na zdrowie Maluszki!

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   23.07.2017
   23.07.2017

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.07.2017
  20.07.2017

  Mini wsparcie w granicach moich możliwości poszło

  • Królicza Oaza - awatar

   Królicza Oaza - Organizator zbiórki

   23.07.2017
   23.07.2017

   Dziękujemy <3

1 260 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Wpłaty: 51

Katarzyna Opałka - awatar
Katarzyna Opałka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Przemek Zwolan - awatar
Przemek Zwolan
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Iwona S. - awatar
Iwona S.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
15
Iwona Szczypel - awatar
Iwona Szczypel
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij