Zbiórka Koszmar psiej niedoli - zdjęcie główne

Koszmar psiej niedoli

2 785 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Ktoś tu chyba kiedyś na swój sposób kochał zwierzęta...konie, pewnie też i psy...Ktoś narysował konia na deskach szopy, a pies,  uwiązany na łańcuchu ma przyjazne usposobienie. Pewnie pamięta człowieka z dobrej strony, a może tylko to majaki sprzed wielu lat, bo ostatnie spędził uwiązany na łańcuchu, bez namiastki obroży (koszmarny  łańcuch na szyi!!!), w samotności, na tyłach stodoły... Umarł pan, przed laty i czas wokoło stanął w miejscu. Ale nie dla tego psa, któremu życie przeciekło przez palce łap...

10.05.2022 - interwencja

Fakty pokrywają sie ze zgłoszeniem, na które przybywamy w asyście policji. 

Opustoszałe, od śmierci właściciela gospodarstwo i nikomu niepotrzebny pies uwiaząny obok dziury w stodole. Z wywiadu wiemy, że dostawał jedzenie od niezaradnego człowieka mieszkającego w okolicy. 

Jak wygląda to jedzenie? Garnek klasycznej wiejskiej polewki składającej sie z pomyj i chleba. Wystarczające może dla zamaskowania głodu, ale niezaspakające potrzeb żywieniowych żadnego psa. 

Stres i braki w odżywianiu osłabiły psisko na tyle, że został zaatakowany przez nużeńca, do tego pchły, kleszcze i zapewne, dla pełnego zestawu, lokatorzy wewnętrzni.

Ogromne zaniedbania spowodowały też stan zapalny oczu i uszu. Jedno wielkie cierpienie...

 Dziś jest piękny majowy dzień, a ta jego gehenna trwała latami. Tęsknił i cierpiał fizycznie w beznadziei. Dla psa to wieczność. Połowa życia, albo i więcej...Cudem w końcu, ktoś sie pochylił nad jego losem i zawiadomił naszą Fundację.


Pies cieszy sie na nasz widok, wita się, podaje łapę. Prowadzony, chętnie podąża za nami.  Zaczyna się jego nowe życie. Ale tak naprawdę przecież on dopiero zaczyna zyć...

A my, tego widoku nie zapomnimy nigdy.

Teraz, razem z Wami, dajemy mu szansę. Odmienimy jego los . Jednak bez Was, nic! 

Reagujemy na zgłoszenie, pomimo braku miejsc w Domach Tymczasowych i braku środków na hoteliki! 

Nasze środki wyczerpują się szybciej niż wpływają nowe. Jednak nie chcemy zwieść, chcemy spać spokojnie, wiedząć że on już nie będzie tkwił w tej beznadziei. 

Wieziemy psa prosto do weta. Początek nowego życia, to nowe koszty. Proza życia, taka jest kolejność rzeczy. Nasza mała Fundacja nie zarabia, a my pracujemy non profit. Nasze działanie jest zależne od Waszych datków! 


Jeśli zostaną jakieś środki ze zbiórki przeznaczamy je na ratowanie wiejskich psów oraz kastracje psów na wsiach.


Zęby

Ucho 

Waga żelastwa! 1,4 kg na szyi do noszenia przez lata !!

Zaawansowany nużeniec

Badania krwi

12.05.2022

Zefir zakotwiczył w Domu Tymczasowym u Pani Moniki. Odwiozły go wolontariuszki Agnieszka i Agata. Podróz w obie strony to 170 km na własnym paliwie. Przy czym, w przypadku nużeńca, obie dziewczyny musiały pożądnie wydezynfekować siebie, ubrania i samochód. Jednak wiadomo, że dobro psa jest tu najważniejsze... 

Zefir został zaopatrzony w karmę, kocyk i preparaty weterynaryjne zakupione za pieniażki od darczyńców. leczenie będzie kontynuowane i szczęściem jest to, że na nasz apel odpowiedziała osoba, która przyjęła tymczasowo psa i  nie boi sie trudu leczenia, które wymaga czasu i konsekwencji. Mamy nadzieję, że pod dobrą opieką Zefirek szybko dojdzie do siebie i wtedy będziemy szukać dla niego super domu. Tymczasem jest szcześliwy zażywając wolności i moszcząc tyłeczek na fotelu. 

To wszystko z Waszą pomocą! Dziękujemy!

Barzdo cieszy nam to, ze udała sie szybka akcja zabrania go z posesji, a jeszcze bardziej, że udało siez abezpieczyć go w dobrej miescówce. Oczywiście na bieżąco będziemy opłacać leczenie i dostarczać karmę dla niego.

30.5.2022 - FAKTURA ZA LECZENIE PSA ZEFIRKA W MIELCU 

6.6.2022 - zakupilismy karmę mokrą LUKULLUS dla Zefirka. 

Faktura za zakup karmy:

𝟭𝟱.𝟲.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗗𝗢𝗦𝗧𝗔𝗪𝗔 𝗦𝗭𝗔𝗠𝗣𝗢𝗡𝗢́𝗪 𝗜 𝗪𝗜𝗧𝗔𝗠𝗜𝗡 𝗗𝗟𝗔 𝗭𝗘𝗙𝗜𝗥𝗔

 fAKTURA ZA LECZENIE W DOMU TYMCZASOWYM 

Dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Fundacja Animals Mielec 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

  FUNDACJA ANIMALS MIELEC

  14.06.2022
  14.06.2022

  𝟭𝟰.𝟲.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗠𝗘𝗧𝗔𝗠𝗢𝗥𝗙𝗢𝗭𝗔 𝗭𝗘𝗙𝗜𝗥𝗞𝗔 Gdybyście Panstwo nie poznali, to jest to Zefir, pies z interwencji z Partyni, gmina Radomyśl Wielki, odebrany z łancucha 10.5.2022 po zgłoszeniu. ZEFIR JEST CAŁY CZAS LECZONY. Dziękujemy za wsparcie dla Zefira.

  Zdjęcie aktualizacji 96 565

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2022
  11.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2022
  10.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMIERA BO NIE MAM ZA CO GO LECZYĆ. NIE MAM ANI GROSZA NA LECZENIE, A BEZ NIEGO UMRZE. PROSZĘ PAŃSTWA O LITOŚĆ NAD NAMI. NIE CHCE ŻEGNAĆ SIĘ Z MOIM FUTRZASTYM PRZYJACIELEM. BŁAGAM O KAŻDY GROSZ, DLA NAS TO NAPRAWDĘ DUŻO. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

2 785 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 71

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
38
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij