Zbiórka Koszmar psiej niedoli - zdjęcie główne

Koszmar psiej niedoli

2 840 zł  z 3 900 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby

Ktoś tu chyba kiedyś na swój sposób kochał zwierzęta...konie, pewnie też i psy...Ktoś narysował konia na deskach szopy, a pies,  uwiązany na łańcuchu ma przyjazne usposobienie. Pewnie pamięta człowieka z dobrej strony, a może tylko to majaki sprzed wielu lat, bo ostatnie spędził uwiązany na łańcuchu, bez namiastki obroży (koszmarny  łańcuch na szyi!!!), w samotności, na tyłach stodoły... Umarł pan, przed laty i czas wokoło stanął w miejscu. Ale nie dla tego psa, któremu życie przeciekło przez palce łap...

10.05.2022 - interwencja

Fakty pokrywają sie ze zgłoszeniem, na które przybywamy w asyście policji. 

Opustoszałe, od śmierci właściciela gospodarstwo i nikomu niepotrzebny pies uwiaząny obok dziury w stodole. Z wywiadu wiemy, że dostawał jedzenie od niezaradnego człowieka mieszkającego w okolicy. 

Jak wygląda to jedzenie? Garnek klasycznej wiejskiej polewki składającej sie z pomyj i chleba. Wystarczające może dla zamaskowania głodu, ale niezaspakające potrzeb żywieniowych żadnego psa. 

Stres i braki w odżywianiu osłabiły psisko na tyle, że został zaatakowany przez nużeńca, do tego pchły, kleszcze i zapewne, dla pełnego zestawu, lokatorzy wewnętrzni.

Ogromne zaniedbania spowodowały też stan zapalny oczu i uszu. Jedno wielkie cierpienie...

 Dziś jest piękny majowy dzień, a ta jego gehenna trwała latami. Tęsknił i cierpiał fizycznie w beznadziei. Dla psa to wieczność. Połowa życia, albo i więcej...Cudem w końcu, ktoś sie pochylił nad jego losem i zawiadomił naszą Fundację.


Pies cieszy sie na nasz widok, wita się, podaje łapę. Prowadzony, chętnie podąża za nami.  Zaczyna się jego nowe życie. Ale tak naprawdę przecież on dopiero zaczyna zyć...

A my, tego widoku nie zapomnimy nigdy.

Teraz, razem z Wami, dajemy mu szansę. Odmienimy jego los . Jednak bez Was, nic! 

Reagujemy na zgłoszenie, pomimo braku miejsc w Domach Tymczasowych i braku środków na hoteliki! 

Nasze środki wyczerpują się szybciej niż wpływają nowe. Jednak nie chcemy zwieść, chcemy spać spokojnie, wiedząć że on już nie będzie tkwił w tej beznadziei. 

Wieziemy psa prosto do weta. Początek nowego życia, to nowe koszty. Proza życia, taka jest kolejność rzeczy. Nasza mała Fundacja nie zarabia, a my pracujemy non profit. Nasze działanie jest zależne od Waszych datków! 


Jeśli zostaną jakieś środki ze zbiórki przeznaczamy je na ratowanie wiejskich psów oraz kastracje psów na wsiach.


Zęby

Ucho 

Waga żelastwa! 1,4 kg na szyi do noszenia przez lata !!

Zaawansowany nużeniec

Badania krwi

12.05.2022

Zefir zakotwiczył w Domu Tymczasowym u Pani Moniki. Odwiozły go wolontariuszki Agnieszka i Agata. Podróz w obie strony to 170 km na własnym paliwie. Przy czym, w przypadku nużeńca, obie dziewczyny musiały pożądnie wydezynfekować siebie, ubrania i samochód. Jednak wiadomo, że dobro psa jest tu najważniejsze... 

Zefir został zaopatrzony w karmę, kocyk i preparaty weterynaryjne zakupione za pieniażki od darczyńców. leczenie będzie kontynuowane i szczęściem jest to, że na nasz apel odpowiedziała osoba, która przyjęła tymczasowo psa i  nie boi sie trudu leczenia, które wymaga czasu i konsekwencji. Mamy nadzieję, że pod dobrą opieką Zefirek szybko dojdzie do siebie i wtedy będziemy szukać dla niego super domu. Tymczasem jest szcześliwy zażywając wolności i moszcząc tyłeczek na fotelu. 

To wszystko z Waszą pomocą! Dziękujemy!

Barzdo cieszy nam to, ze udała sie szybka akcja zabrania go z posesji, a jeszcze bardziej, że udało siez abezpieczyć go w dobrej miescówce. Oczywiście na bieżąco będziemy opłacać leczenie i dostarczać karmę dla niego.

30.5.2022 - FAKTURA ZA LECZENIE PSA ZEFIRKA W MIELCU 

6.6.2022 - zakupilismy karmę mokrą LUKULLUS dla Zefirka. 

Faktura za zakup karmy:

𝟭𝟱.𝟲.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗗𝗢𝗦𝗧𝗔𝗪𝗔 𝗦𝗭𝗔𝗠𝗣𝗢𝗡𝗢́𝗪 𝗜 𝗪𝗜𝗧𝗔𝗠𝗜𝗡 𝗗𝗟𝗔 𝗭𝗘𝗙𝗜𝗥𝗔

 fAKTURA ZA LECZENIE W DOMU TYMCZASOWYM 

𝟭𝟴.𝟳.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗭𝗲𝗳𝗶𝗿 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł 𝘄𝘆𝗸𝗮𝘀𝘁𝗿𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆, 𝘄𝘆𝗰𝘇𝘆𝘀𝘇𝗰𝘇𝗼𝗻𝗲 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł𝘆 𝗽𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝗻𝗶𝗲 𝘂𝘀𝘇𝘆, 𝗴𝗱𝘆 𝗽𝗶𝗲𝘀 𝗯𝘆ł 𝗽𝗼 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘇𝗮̨.


Załaczamy faktury za leczenie oraz batony, które zakupiliśmy dla Zefirka, żeby miał trochę urozmaicenia w posiłkach. Pani Monika gotuje też dla Zefira i swoich psów, więc z dawnego, łysego biedaka już mało co zostało.

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie dla Zefirka i prosimy pamiętać o nim. To jeszcze nie koniec leczenia, więc środki finansowe będą potrzebne.

Batony dla Zefirka 

Batony dla ZEFIRKA 

Dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Fundacja Animals Mielec 

Aktualizacje


 • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

  FUNDACJA ANIMALS MIELEC

  08.08.2022
  08.08.2022

  𝟭𝟴.𝟳.𝟮𝟬𝟮𝟮

  𝗭𝗲𝗳𝗶𝗿 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł 𝘄𝘆𝗸𝗮𝘀𝘁𝗿𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆, 𝘄𝘆𝗰𝘇𝘆𝘀𝘇𝗰𝘇𝗼𝗻𝗲 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł𝘆 𝗽𝗼𝗿𝘇𝗮̨𝗱𝗻𝗶𝗲 𝘂𝘀𝘇𝘆, 𝗴𝗱𝘆 𝗽𝗶𝗲𝘀 𝗯𝘆ł 𝗽𝗼 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘇𝗮̨.

  Dziękujemy Wszystkim za wsparcie 💛💚

  Zdjęcie aktualizacji 99 680

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2022
  11.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2022
  10.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMIERA BO NIE MAM ZA CO GO LECZYĆ. NIE MAM ANI GROSZA NA LECZENIE, A BEZ NIEGO UMRZE. PROSZĘ PAŃSTWA O LITOŚĆ NAD NAMI. NIE CHCE ŻEGNAĆ SIĘ Z MOIM FUTRZASTYM PRZYJACIELEM. BŁAGAM O KAŻDY GROSZ, DLA NAS TO NAPRAWDĘ DUŻO. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

2 840 zł  z 3 900 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby

Wpłaty: 74

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
38
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klaudia - awatar
Klaudia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij