"Kto zobaczy w lesie dzika..", ten wie co robić ;)  A jak ktoś zobaczy w mieście liska?? Co wtedy? Wtedy powinno się poprosić o pomoc Wydział Ochrony Środowiska. A co, jeśli nie pomogą, bo na przykład nie mają funduszy?? 

Tak właśnie w pewien deszczowy dzień zaczęła się nasza przygoda z mini liskiem. To także dla nas sytuacja niecodzienna.  Dzikie przerażone zwierzątko, wymagające dużej mobilizacji z naszej strony. Jak o nie dbać, gdzie trzymać i czym karmić, jak zabrać strach i zastąpić mamę?

Malutka, pełna pcheł i kleszczy, ruda kuleczka, znaleziona została pośród zabudowań.. Samotna , zrezygnowana, brudna i przemoczona.

Na szczęście w takich przypadkach pomocą służą nam wspaniali ludzie z Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja" - dzięki ich wskazówkom wiemy jak zadbać o lisiczkę do czasu, gdy zwolni sie dla niej miejsce w Wielgowie.

Malutka jest prawdopodobnie sierotką, gdyż w okolicy znaleziono parę dni wcześniej martwego dorosłego lisa :(

Gdy trafiła pod naszą opiekę była odwodniona i wyczerpana, krzyczała bez przerwy z przerażenia i wycieńczenia. A może wołała lisią mamę, która już nie mogła jej usłyszeć..

Dziś lisiczka ma się dużo lepiej. Odprężona i nakarmiona czeka spokojnie na swoje miejsce w Dzikiej Ostoi, która przygotuje ją do dalszego życia. Póki co miejsca brak i mała musi u nas jeszcze troszeczkę pokoczować.

 


Utrzymanie małego liska generuje niestety koszta - wizyty u weterynarza, leki ( Augmentin, Espumisan,Drontal) , kozie mleko, karma dla szczeniąt (Rinti i Macs) i ostatecznie trasa do Wielgowa(pod Szczecinem). 

Ale przecież wszystkie zwierzaki nasze są ;) No i Wasze!! <3 Nie mogliśmy zostawić lisiego dziecka na pastwę mało łaskawego losu - na pewną śmierć.. Pomimo, że w fundacyjnej kasie pustki, mała jest pod naszą opieką. Nakarmiona, podleczona, bezpieczna. Liczymy na Wasze wsparcie Kochani!

Pomóżcie lisełkowi pokonać przeciwności losu i mimo wszystko wystartować w życie.

Wpłaty - 10

Karolina - awatar
10
Karolina
Wojtek Lis - awatar
20
Wojtek Lis
Edyta - awatar
20
Edyta
Aneta - awatar
13
Aneta
Kamil Kordacz - awatar
20
Kamil Kordacz
Zofia Szczepaniak - awatar
10
Zofia Szczepaniak
What does The fox say - awatar
2
What does The fox say
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij