Hospicjum jeżowe Igliwiaka - na codzienny posiłek - marzec'22
Ta zbiórka pełni rolę transparentnej skarbonki na potrzeby utrzymania jeżowego hospicjum, ale już nie pod szyldem fundacji Igliwiak. Więcej w ostatnich postach na profilu:
https://www.facebook.com/fundacja.igliwiak.pogotowie.jezowe
Przychodzą już powiewy ocieplenia, ale noce wciąż lodowate i jeść się chce, choć cały czas między posiłkami zwiniętym w kulkę się przesypia. To przecież jeże hospicyjne i chore, więc niezdolne do hibernacji. Lutowa zbiórka doszła tylko do 73%, niestety nie raz więc miseczka pozostawała pusta. Z pustego i Salomon nie naleje... ale już marzec, zatem nowa zbiorka na jedzonko. Na takich samych warunkach, jak poprzednie i kwota tak samo zwiększona o utrzymanie Podziobanej, czyli nadal to w zaokrągleniu 4400zł. A że zbiórka lutowa osiągnęła tylko 73% założonej kwoty, to niedomiar z niej w wysokosci 1450zł przechodzi na marcową, zatem teraz to 5850zł. Niezmienne pozostaje jej wyliczenie, czyli 7zł dziennie na jeża i taka też jest minimalna kwota wpłaty, w tym 5zł samo pożywienie, reszta to materiały higieniczne itp. Zbiórka NIE obejmuje kosztów leczenia, lekarstw itd. Niestety nie wiadomo jeszcze, jak kaczyńskie ceny energii w ramach pisiorskiego "ładu" przełożą się na cenę owadów karmowych, których hodowla jest bardzo energochłonna, szczególnie zimą.
UWAGA! Gdyby ktoś chciał wpłacić coś specjalnie na kontynuację pooperacyjnego leczenia jeżynki Podziobanej, to proszę z dopiskiem "LECZENIE JEŻYNKI".
Zbiórka jest transparentna, każdy od razu widzi, ile już wpłynęło, zatem pozostańmy przy tym formacie. Na koniec prośba o Waszą pomoc, bo sam takiej kwoty nie "wyczaruję" a te słodkie pyszczki potrzebują nie tylko wody, potrzebują też niemało jedzenia. I nie ma tu mowy o żadnych kocich karmach oczywiście. Proszę pamiętać, że to jeże hospicyjne, które na skutek krzywd wyrządzonych przez ludzi już nigdy nie będą mogły żyć samodzielnie, bo np. nie są w stanie zdobywać pokarmu. Jednak wyposażone w miseczkę z odpowiednio przygotowanym pożywieniem, znakomcie funkcjonują i cieszą się życiem. A jeśli Wy, Przyjaciele i Wspierający Igliwiaka, zgadzacie się z tym, że hospicyjne jeże powinny żyć, to musimy sobie jasno powiedzieć, że one codziennie chcą jeść, wiele z nich potrzebuje leki i suplementy a wszystkie oprócz jedzenia, także wygodnego i czystego legowiska. Nie jestem w stanie sam tego sfinansować, nie raz miseczki nie zawsze bywały choćby w połowie pełne... Nie mam innego wyjścia - wzorem poprzednich, uruchamiam nową zbiórkę, teraz też wyłącznie na utrzymanie hospicyjnych jeży, by choć ten końcowy okres życia mogły spędzić bez głodu i cierpienia...
Pamiętajcie też o jeżach pojawiających teraz za dnia w widocznych miejscach - najczęściej szukają pomocy. Niedożywione, zziębnięte, za małe i zbyt wynędzniałe, by przeżyć zimne już noce, a co dopiero gdy pada albo nadejdą przymrozki. Dokładną "instrukcję obsługi jeża" zawsze można pobrać tutaj: https://www.mediafire.com/?f47mmcs1gf0dfyw
Zapewne wszyscy zainteresowani już wiedzą, że nie dojdzie do wcześniej planowanego rowoju. Głównie ze względów finansowych, gdyż zorganizowana wtedy na ten cel zbiórka nie zdążyła na czas zgromadzić niezbędnej kwoty. Nowa Nadzieja upadła także z innych powodów, co teraz jest już nieistotne (więcej o tym w starszych postach na wyżej podanym profilu). Pozostaje zatem już tylko opcja minimalistyczna, czyli podopiecznym jeżom hospicyjnym zapewnić godne warunki dożycia ich dni. Przypominam, że NIE MA tutaj żadnego "Państwo"! Jestem TYLKO ja, z postępującą niewydolnością sercowo-oddechową, a zatem wykonywanie prac przy tych hospicyjnych jeżach jest i tak często wyzwaniem ponad siły. Niestety przez to nie ma mowy o przyjmowaniu kolejnych, bo NIE MA NIKOGO DO POMOCY, te kilka nowych jeży, w tym Podziobana, to absolutne wyjątki.
Dziękuję za przeczytanie i za Waszą pomoc, bez której ta gromadka moich podopiecznych nie miałaby nawet co jeść. Wiedza pomaga ratować, ale wiedza to nie pożywienie. Niestety. Jeszcze raz z góry serdecznie dziękuję. Andrzej.
PS. Kwota widoczna tutaj to kwota uzbierana od początku zbiórki a NIE kwota dostępna, leżąca sobie i czekająca na wykorzystanie. Środki są wypłacane NA BIEŻĄCO aby zapewnić jeżom jak najbardziej stałe chociaż pożywienie. Poprzednia zbiórka osiągnęła 73%, czyli jeże dostały 73% jedzenia w okresie jej trwania. Tak to działa.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!