Zbiórka Innowalk - ich pierwszy krok. - miniaturka zdjęcia

Innowalk - ich pierwszy krok. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Innowalk - ich pierwszy krok. - zdjęcie główne

Innowalk - ich pierwszy krok.

8 651 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Dzień dobry.

Jesteśmy grupą nauczycieli, terapeutów i rodziców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" we Wschowie.  Nasze stowarzyszenie powołaliśmy do życia blisko 7 lat temu, odkąd zauważyliśmy wzrost liczby dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Mieliśmy poczucie, że rodzice potrzebują wsparcia edukacyjnego, rozmowy , spotkań, konsultacji na temat edukacji, wychowania i przyszłości ich dzieci. Początkowo nasze stowarzyszenie miało pomagać tylko autystom, ale potrzebujących jest więcej, dlatego zmieniliśmy statut i możemy pomagać wszystkim.

Nasza obecny cel to zakup INNOWALKA - zmechanizowanego urządzenia produkcji norweskiej za cenę 250.000 zł.. Nie wymaga on umiejętności samodzielnego stania i chodzenia. Sprzęt pomaga pacjentowi utrzymać pionową pozycję, daje możliwość powtarzającego się prawidłowego ruchu kroczenia, właściwe ustawienie i obciążenie nóg, utrzymuje ruchomość stawów, stymuluje naprzemienność i uaktywnia wszystkie mięśnie niezbędne do chodzenia. Innowalk bardzo poprawiłby jakość życia naszych podopiecznych. Chcemy, by był on dostępny dla wszystkich dzieci i młodzieży z powiatu wschowskiego, oczywiście bezpłatnie. Czekają oni w domach, w łóżkach, w wózkach. Czekają, bo kwota zakupu lub wypożyczenia urządzenia jest nieosiągalna przez indywidualnego odbiorcę. Przed nimi długa walka. Nie można za nich wykonywać ćwiczeń, ale można im pomóc w walce o ich zdrowszą i lepszą codzienność, o życie z poziomu pełnosprawnych rówieśników. Mają tylko po kilka, kilkanaście lat. I chcą w miarę normalnie żyć.


Od początku istnienia zrealizowaliśmy dziesiątki projektów na kilkaset tysięcy złotych. To nasz ogromny sukces. Wśród największych warto wymienić 11 projektów z Fundacji PZU.

Współpracujemy z PCK w Zielonej Górze i Nowej Soli. Dzięki temu mogliśmy pomóc dziewczynkom w AkcjiDonacji, wychowankom w internacie czy uczniom w SOSW. W czasie pandemii wspieraliśmy potrzebujących mieszkańców paczkami żywnościowymi oraz medyków pracujących bezpośrednio z zarażonymi COVID-19. W ścisłej współpracy z PCK i Fundacją Eco Textil mogliśmy, w 2019r,  otworzyć Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów Trójkołowych i Sprzętu Ortopedycznego, a także pięć takich rowerów przekazać na własność osobom prywatnym, z niepełnosprawnością. Współpracujemy z samorządami, instytucjami,  szkołami i przedszkolami, innymi stowarzyszeniami ze Wschowy. Dzięki temu razem możemy współtworzyć MotoKrew, Biegi Mikołajkowe czy Turnieje Halowej Piłki Nożnej.  Aktywnie bierzemy udział w Kolorowym Korowodzie czy Marszu Akceptacji. Integracja z innymi mieszkańcami jest dla nas celem samym w sobie.


Organizujemy Światowe Dni Autyzmu, Przeglądy Teatralne czy Ogólnopolskie Maratony Przedszkolaków.  Organizujemy konferencje dla terapeutów i nauczycieli, systematyczne konsultacje dla rodziców, zajęcia dla dzieci w spektrum.

Opiekujemy się trzema wielogabarytowymi sercami na nakrętki, a pieniążki ze sprzedaży nakrętek przekazujemy na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Pomagamy też ukraińskim uchodźcom.

Każdego roku, w listopadzie startujemy z nową akcją charytatywną. Nie jest to pojedyncza akcja, a  cały cykl wydarzeń. Zbieramy tak długo, aż osiągniemy wybrany cel. Do tej pory pomogliśmy kilkunastu osobom, na ponad 200.000 zł. Ludzie często nas zaskakują, wychodząc do nas z propozycjami  konkretnych wydarzeń. Jest plan, jest działanie. Uwielbiamy to ! Dziękujemy za każde wsparcie i każde poparcie działań naszego stowarzyszenia ! Dziękujemy za przekazany sprzęt AGD, nominacje i nagrody !

Będziemy Państwu wdzięczni, jeśli zechcecie wesprzeć nas w tej zbiórce.  

Nie ukrywamy, że lokalnie będzie nam trudno zebrać tak dużą sumę. Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa:

POMÓŻCIE NAM SPEŁNIĆ KILKANAŚCIE MARZEŃ O PIERWSZYM KROKU !

Czyż nie jest tak, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ?

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE "BLIŻEJ AUTYZMU" - awatar

  STOWARZYSZENIE "BLIŻEJ AUTYZMU"

  12.12.2022
  12.12.2022

  Dyrekcja, pracownicy oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Wschowie, przy którym działa nasze stowarzyszenie, życzą wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !
  Dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki i prosimy o jeszcze !
  Dzieci i młodzież czeka na innowalka :)

Komentarze


 • Joanna Makarowska - awatar

  Joanna Makarowska

  27.11.2022
  27.11.2022

  Opłata startowa bieg mikołajkowy 2022

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.11.2022
  13.11.2022

  Honorata, Karol, Olga

 • Retro Rynek - Zlot Pojazdów klasycznych - awatar

  Retro Rynek - Zlot Pojazdów klasycznych

  16.08.2022
  16.08.2022

  <3

8 651 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 123

Bieg Mikołajkowy Paweł - awatar
Bieg Mikołajkowy Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mariola Spasiuk - awatar
Mariola Spasiuk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stanisław Pańkowski - awatar
Stanisław Pańkowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie lub ze wsparciem serwisu. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja polecana dla zbiórek na prezenty i spełnianie marzeń.

W ramach opcji prowadzenia zbiórki ze wsparciem Pomagam.pl serwis będzie przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać innych do wpłat poprzez media społecznościowe, reklamy internetowe oraz na stronie głównej serwisu. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i przydatne wskazówki zawarte w poradnikach stworzonych przez ekspertów Pomagam.pl. Wówczas portal pobiera automatycznie 12% od każdej wpłaty, aby pokryć koszty promocji zbiórki. Jest to opcja rekomendowana dla wszystkich zbiórek na leczenie, potrzeby, zwierzęta i inne ważne dla Ciebie cele.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij