Zbiórka Króliki i świnki z interwencji - zdjęcie główne

Króliki i świnki z interwencji

4 100 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób

Wczorajszy dzień spędziliśmy na kilkugodzinnej interwencji przeprowadzonej przez inspektorów OTOZ Animals we współpracy z Fundacją Epicrates, asyście policji i powiatowego lekarza weterynarii w dwóch sklepach zoologicznych. 

Wiedzieliśmy, że jedziemy w trudne miejsce, że zastaniemy tam kilkadziesiąt różnych gatunków zwierząt, że warunki i "czystość" pozostawiają wiele do życzenia, ale mimo wszystko to, co zobaczyliśmy po wejściu, na długo pozostanie w naszej pamięci.. 

Niewłaściwe warunki bytowania, rażące niechlujstwo, brak dostępu do wody, pokarmu odpowiedniego dla poszczególnych gatunków, a w sumie jakiegokolwiek pokarmu, szczególnie rzucał się w oczy właśnie w "naszej działce", czyli u królików i gryzoni. 

Odebraliśmy 19 świnek morskich i 8 królików, żadne z nich nie jest zdrowe.

Czeka nas długa wizyta w gabinecie, ale na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że wszystkie króliki mają objawy kiły, są zaniedbane, jedna z samic ma ropno-krwisty wypływ z dróg rodnych, u jednego samca oko jest w koszmarnym stanie, całe zalane ropą. Jeden ma objawy neurologiczne, podobnie jak jedna świnka, wszystkie prosiaki mają też zmiany na skórze, prawdopodobnie grzybicze, mają wszoły, kaszlą, mają odbarwione siekacze, znaczna część jest tak młoda, że powinna przebywać jeszcze z matką (mają zaledwie 170g..) 

Zadziwiające w całej sytuacji jest to, że oba sklepy cieszą się sporą popularnością i dobrze prosperują. Czy wchodząc do miejsca, gdzie odrzuca sam zapach, na powitanie obsiadają Cię muchy, wilgotność powietrza nie daje swobodnie oddychać, a przez szyby nie widać zwierzaków, nie skłania ludzi do reakcji? Do zgłoszenia wyraźnego, głośnego sprzeciwu, wobec panujących tam warunków? Nie wspieraj takich miejsc!

Maluchy będą teraz bardzo potrzebowały Waszego wsparcia.. Nie tylko musimy dokupić dla nich kolejne regały, by dostawić kolejne klatki, skompletować wyposażenie  i wyżywić maluchy, ale przede wszystkim musimy je wyleczyć i poddać koniecznym zabiegom, wykonać potrzebne badania.. A cały czas mamy pod opieką przewlekle chore maluchy, niepełnosprawne uszaki, nowe stado chorujących królików kalifornijskich i  całą resztę podopiecznych czekających na domy 

Wesprzyj nasze działania

Aktualizacje


 • OTOZ „Animals” Inspektorat Lubliniec - awatar

  OTOZ „Animals” Inspektorat Lubliniec

  19.03.2020
  19.03.2020

  Wczoraj odebraliśmy wyniki wymazu prosiaczków z interwencji. Wiele wyjaśniły odnośnie ich stanu zdrowia..
  Maluchy mają zapalenie płuc wywołane bacteriami bordetella bronchiseptica oraz streptococcus agalactiae.

  Nie wiem, co jeszcze szykują dla nas maluchy.. Świerzbowiec, chejletiella, grzyb, wszoły, giardie, owsiki.. Taki pakiet u maluszków ważących zaledwie 200g.. :(

  Prosiaki bardzo wolno przybierają na wadze, ale i tak się cieszymy, że w końcu ruszyły, początkowo wszystkie trzymały swoje zawrotne 150g, teraz, po 3 tygodniach mamy w końcu u wszystkich powyżej 20dag

  Bardzo prosimy Was o pomoc dla mikro prośków..

Komentarze


 • Piotr Matyjek - awatar

  Piotr Matyjek

  09.03.2020
  09.03.2020

  Wyprzytulajcie te słodziaki bo miłości im brakuje

 • Hubert Mazurek - awatar

  Hubert Mazurek

  20.02.2020
  20.02.2020

  Na zdrowie!

 • Alexander - awatar

  Alexander

  20.02.2020
  20.02.2020

  Poszło

 • An Ko - awatar

  An Ko

  19.02.2020
  19.02.2020

  Powodzenia, mam nadzieję że uda się zebrać kwotę!

4 100 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób

Wpłaty: 105

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Paulina Gdanietz - awatar
Paulina Gdanietz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Skóra - awatar
Marta Skóra
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij