Zbiórka Pomóżmy #IronJaśkowi chodzić! - zdjęcie główne

Pomóżmy #IronJaśkowi chodzić!

33 700 zł z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 408 osób
Daniel Piesyk - awatar

Daniel Piesyk

Organizator zbiórki

UDAŁO SIĘ !!! Zebraliśmy środki na zakup NF-Walkera. Bardzo Bardzo wszystkim dziękujemy. Chcieliśmy poinformować, iż całość zebranych środków zostanie przekazane na indywidualne konto Jasia w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

 Pieniążki, które uda się zebrać dodatkowo zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne i codzienną rehabilitację Jasia.

                                                                     ************

Jaś urodził się 8 kwietnia 2011 r. i dostał 10 pkt w skali Apgara. Nie wiadomo skąd, kiedy i dlaczego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Walczymy o to, żeby mógł w przyszłości samodzielnie chodzić, ale będzie to możliwe tylko przy rehabilitacji za pomocą drogiego specjalistycznego sprzętu…

Trochę więcej o Jaśku…

Być może doszło do niedotlenienia przy porodzie, tego nie wiemy i chyba się nigdy nie dowiemy. Od pierwszych miesięcy jest rehabilitowany. Poza codzienną rehabilitacją, staramy się również wyjeżdżać 2-3 razy w roku na 2 tygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Obecnie jest pod stałą opieką fizjoterapeuty, neurologopedy, psychologa, oligofrenopedagoga.

Oprócz tego Jaś ma problemy ze wzrokiem (ma zeza zbieżnego), ma duże problemy z mową oraz niedoborem masy ciała. Na dzień dzisiejszy Jasiu przemieszcza się po podłodze pełzając i obracając z pleców na brzuch i z brzucha na plecy. Jest pionizowany w pionizatorze. Siedzi na podłodze sam choć zdarza mu się jeszcze, że nie utrzyma równowagi i wtedy przewraca się na ziemię. Bardzo dzielnie znosi ćwiczenia, które przynoszą efekty.

Jasiu nie mówi, jedynie pojedyncze słowa jak: „mama”, „baba”, „ne”, „mniam”, „gaj (co znaczy tata J)”. Wszystko co się do niego mówi rozumie i potrafi odpowiedzieć NE (czyli nie) lub A (na tak). Komunikuje się z Nami gestami bądź wskazuje Nam obrazki. Jaś potrafi sam pić z kubeczka i zjeść kanapkę pokrojoną na drobne kawałki.

Ma też swoją pasję – samochody, uwielbia je oglądać na spacerze, w gazecie, chce znać marki tych samochodów. Jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Ten uśmiech wynagradza Nam wszystko i daje kopa do tego żeby mu pomóc być samodzielnym w przyszłości, żeby mógł chodzić.

Jasiu jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Chcielibyśmy, żeby w przyszłości mógł być samodzielny, dlatego liczymy na Waszą pomoc dla naszego Najukochańszego dziecka. Za każde wsparcie dziękujemy z całego serca.

Najbliższa rodzina oraz grupa przyjaciół od lat nieustannie wspiera Jaśka w jego rehabilitacji…

 

Na co potrzebne są środki?

Założyliśmy grupę na facebooku "Wyzwanie #IronJasiek! Zbieramy na NF-Walker, czyli sprzęt, który pozwoli Jaśkowi chodzić!”.

NF-Walker jest indywidualnie dostosowywanym do pacjenta urządzeniem dającym możliwość stania i chodzenia przy zachowaniu stabilnej i skorygowanej pozycji z prawidłowo obciążonymi kończynami dolnymi. Przeznaczony jest dla osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Opis NF-Walker: http://www.eo-funktion.pl/produkt,1.html

Film pokazujący NF-Walker:

https://www.youtube.com/watch?v=ONL9BJa2M3Q&feature=youtu.be


Dlaczego "#IronJasiek"?
Ponieważ wspiera go trzech kolegów, którzy 3 marca br. zadedykowali mu ich debiutancki start w zawodach triathlonowych na dystansie Ironman, które odbędą się 3 września 2017 r. w Malborku. Przed każdym z nich, Marcin Szychowski, Maciej Wróblewski i Piotr Nitka do pokonania 3,8km pływania, 180km na rowerze i na koniec maratoński bieg na dystansie 42,2km. A to wszystko dla Jasia!  

Bieżące informacje o Jasiu, jego rehabilitacji i postępach, wspierającej go ekipie trenującej do triathlonu, i dużo dużo więcej znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/groups/ironjasiek/

Pomóżcie Jasiowi stanąć na nogi! Dzięki Wam będzie mógł z uśmiechem iść przez życie!

Rodzina, przyjaciele, znajomi


Jeżeli możesz, przekaż dla Jasia 1% podatku! Dziękujemy za nawet najmniejszy gest!

Aktualizacje


 • Daniel Piesyk - awatar

  Daniel Piesyk

  08.09.17
  08.09.17

  Witajcie, dziękujemy wszystkim za wsparcie celu i wpłaty! Zbiórkę zamykamy w sobotę o 21:00. Środki zostaną przekazane w całości na konto fundacji i przeznaczone na zakup NF-Walkera dla IronJaśka, a nadwyżka na jego turnus rehabilitacyjny.

Komentarze


 • Babcia T. i Dziadek W. - awatar

  Babcia T. i Dziadek W.

  06.09.17
  06.09.17

  Jaśku, oby sprzęt który otrzymasz dzięki pomocy wszystkich dobrych ludzi , pomógł Ci samodzielnie się poruszać. Buziaki :)

  • Daniel Piesyk - awatar

   Daniel Piesyk - Organizator zbiórki

   07.09.17
   07.09.17

   Dziękujemy Dziadkom :)

 • Tomasz Nowak - awatar

  Tomasz Nowak

  05.09.17
  05.09.17

  Tylko niech NITEK lepiej juz nie biega, dla nas ma zaliczone!

  • Daniel Piesyk - awatar

   Daniel Piesyk - Organizator zbiórki

   05.09.17
   05.09.17

   Bardzo dziękujemy, to ogromna kwota, a Piotra przypilnujemy, niech da teraz odpocząć swoim kolanom. :)

 • Dawid Szot - awatar

  Dawid Szot

  03.09.17
  03.09.17

  Wygrana licytacja. Trzymam kciuki Jasiek!

 • Rozmiar - awatar

  Rozmiar

  30.08.17
  30.08.17

  Trzymam kciuki za Iron Jaśka! I za Rodziców też :-) Pozdro Daniel, stary byku

 • Ewka TriMarchewka - awatar

  Ewka TriMarchewka

  30.08.17
  30.08.17

  Trzymaj się Jaśku!!!

33 700 zł z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 408 osób
Daniel Piesyk - awatar

Daniel Piesyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 408

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta Hermanowicz - awatar
Aneta Hermanowicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Babcia T. i Dziadek W. - awatar
Babcia T. i Dziadek W.
500
Tomasz Nowak - awatar
Tomasz Nowak
1 000
Łukasz Minuth - awatar
Łukasz Minuth
47
Maciek K. - awatar
Maciek K.
601
go IronJasiek - awatar
go IronJasiek
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij