Zbiórka Pomóżmy #IronJaśkowi chodzić! - zdjęcie główne

Pomóżmy #IronJaśkowi chodzić!

33 700 zł  z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 408 osób
Daniel Piesyk - awatar

Daniel Piesyk

Organizator zbiórki

UDAŁO SIĘ !!! Zebraliśmy środki na zakup NF-Walkera. Bardzo Bardzo wszystkim dziękujemy. Chcieliśmy poinformować, iż całość zebranych środków zostanie przekazane na indywidualne konto Jasia w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

 Pieniążki, które uda się zebrać dodatkowo zostaną przeznaczone na turnusy rehabilitacyjne i codzienną rehabilitację Jasia.

                                                                     ************

Jaś urodził się 8 kwietnia 2011 r. i dostał 10 pkt w skali Apgara. Nie wiadomo skąd, kiedy i dlaczego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Walczymy o to, żeby mógł w przyszłości samodzielnie chodzić, ale będzie to możliwe tylko przy rehabilitacji za pomocą drogiego specjalistycznego sprzętu…

Trochę więcej o Jaśku…

Być może doszło do niedotlenienia przy porodzie, tego nie wiemy i chyba się nigdy nie dowiemy. Od pierwszych miesięcy jest rehabilitowany. Poza codzienną rehabilitacją, staramy się również wyjeżdżać 2-3 razy w roku na 2 tygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Obecnie jest pod stałą opieką fizjoterapeuty, neurologopedy, psychologa, oligofrenopedagoga.

Oprócz tego Jaś ma problemy ze wzrokiem (ma zeza zbieżnego), ma duże problemy z mową oraz niedoborem masy ciała. Na dzień dzisiejszy Jasiu przemieszcza się po podłodze pełzając i obracając z pleców na brzuch i z brzucha na plecy. Jest pionizowany w pionizatorze. Siedzi na podłodze sam choć zdarza mu się jeszcze, że nie utrzyma równowagi i wtedy przewraca się na ziemię. Bardzo dzielnie znosi ćwiczenia, które przynoszą efekty.

Jasiu nie mówi, jedynie pojedyncze słowa jak: „mama”, „baba”, „ne”, „mniam”, „gaj (co znaczy tata J)”. Wszystko co się do niego mówi rozumie i potrafi odpowiedzieć NE (czyli nie) lub A (na tak). Komunikuje się z Nami gestami bądź wskazuje Nam obrazki. Jaś potrafi sam pić z kubeczka i zjeść kanapkę pokrojoną na drobne kawałki.

Ma też swoją pasję – samochody, uwielbia je oglądać na spacerze, w gazecie, chce znać marki tych samochodów. Jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Ten uśmiech wynagradza Nam wszystko i daje kopa do tego żeby mu pomóc być samodzielnym w przyszłości, żeby mógł chodzić.

Jasiu jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Chcielibyśmy, żeby w przyszłości mógł być samodzielny, dlatego liczymy na Waszą pomoc dla naszego Najukochańszego dziecka. Za każde wsparcie dziękujemy z całego serca.

Najbliższa rodzina oraz grupa przyjaciół od lat nieustannie wspiera Jaśka w jego rehabilitacji…

 

Na co potrzebne są środki?

Założyliśmy grupę na facebooku "Wyzwanie #IronJasiek! Zbieramy na NF-Walker, czyli sprzęt, który pozwoli Jaśkowi chodzić!”.

NF-Walker jest indywidualnie dostosowywanym do pacjenta urządzeniem dającym możliwość stania i chodzenia przy zachowaniu stabilnej i skorygowanej pozycji z prawidłowo obciążonymi kończynami dolnymi. Przeznaczony jest dla osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Opis NF-Walker: http://www.eo-funktion.pl/produkt,1.html

Film pokazujący NF-Walker:

https://www.youtube.com/watch?v=ONL9BJa2M3Q&feature=youtu.be


Dlaczego "#IronJasiek"?
Ponieważ wspiera go trzech kolegów, którzy 3 marca br. zadedykowali mu ich debiutancki start w zawodach triathlonowych na dystansie Ironman, które odbędą się 3 września 2017 r. w Malborku. Przed każdym z nich, Marcin Szychowski, Maciej Wróblewski i Piotr Nitka do pokonania 3,8km pływania, 180km na rowerze i na koniec maratoński bieg na dystansie 42,2km. A to wszystko dla Jasia!  

Bieżące informacje o Jasiu, jego rehabilitacji i postępach, wspierającej go ekipie trenującej do triathlonu, i dużo dużo więcej znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/groups/ironjasiek/

Pomóżcie Jasiowi stanąć na nogi! Dzięki Wam będzie mógł z uśmiechem iść przez życie!

Rodzina, przyjaciele, znajomi


Jeżeli możesz, przekaż dla Jasia 1% podatku! Dziękujemy za nawet najmniejszy gest!

Aktualizacje


 • Daniel Piesyk - awatar

  Daniel Piesyk

  08.09.2017
  08.09.2017

  Witajcie,
  dziękujemy wszystkim za wsparcie celu i wpłaty! Zbiórkę zamykamy w sobotę o 21:00.

  Środki zostaną przekazane w całości na konto fundacji i przeznaczone na zakup NF-Walkera dla IronJaśka, a nadwyżka na jego turnus rehabilitacyjny.

Komentarze


 • Babcia T. i Dziadek W. - awatar

  Babcia T. i Dziadek W.

  06.09.2017
  06.09.2017

  Jaśku, oby sprzęt który otrzymasz dzięki pomocy wszystkich dobrych ludzi , pomógł Ci samodzielnie się poruszać. Buziaki :)

  • Daniel Piesyk - awatar

   Daniel Piesyk - Organizator zbiórki

   07.09.2017
   07.09.2017

   Dziękujemy Dziadkom :)

 • Tomasz Nowak - awatar

  Tomasz Nowak

  05.09.2017
  05.09.2017

  Tylko niech NITEK lepiej juz nie biega, dla nas ma zaliczone!

  • Daniel Piesyk - awatar

   Daniel Piesyk - Organizator zbiórki

   05.09.2017
   05.09.2017

   Bardzo dziękujemy, to ogromna kwota, a Piotra przypilnujemy, niech da teraz odpocząć swoim kolanom. :)

 • Dawid Szot - awatar

  Dawid Szot

  03.09.2017
  03.09.2017

  Wygrana licytacja. Trzymam kciuki Jasiek!

 • Rozmiar - awatar

  Rozmiar

  30.08.2017
  30.08.2017

  Trzymam kciuki za Iron Jaśka! I za Rodziców też :-) Pozdro Daniel, stary byku

 • Ewka TriMarchewka - awatar

  Ewka TriMarchewka

  30.08.2017
  30.08.2017

  Trzymaj się Jaśku!!!

33 700 zł  z 29 000 zł (Cel)
Wpłaciło 408 osób
Daniel Piesyk - awatar

Daniel Piesyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 408

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta Hermanowicz - awatar
Aneta Hermanowicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Babcia T. i Dziadek W. - awatar
Babcia T. i Dziadek W.
500
Tomasz Nowak - awatar
Tomasz Nowak
1 000
Łukasz Minuth - awatar
Łukasz Minuth
47
Maciek K. - awatar
Maciek K.
601
go IronJasiek - awatar
go IronJasiek
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij