Zbiórka Pogrzeb - zdjęcie główne

Pogrzeb

401 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Dawid Tereniecki - awatar

Dawid Tereniecki

Organizator zbiórki

W wypadku komunikacyjnym w Warszawie zginęła bliska mi osoba... Dobry człowiek, Rafał ok 6 lat temu przejechał do Polski ze względów humanitarnych... Pochodził z Turkmenistanu, gdzie panuje reżim totalitarny i jest bieda. Uciekł najpierw do Rosji, gdzie razem pracowaliśmy i się zaprzyjaźniliśmy. Jednak w Rosji życie jest bardzo ciężkie i Rafał był źle traktowany ze względu na pochodzenie oraz wyznanie... Postanowiliśmy wspólnie wyjechać do Polski, którą ja dobrze znałem bo mam tu swoje korzenie,  sam go namówiłem na wyjazd. Bardzo dużo przeżył w życiu, chciał tu w końcu uczciwie, godnie i spokojnie żyć.

W Polsce poznał wiarę katolicką, najpierw chodził ze mną na msze św. a po jakimś czasie zdecydował się na przyjęcie sakramentów, zaangażował się w życie Kościoła, za co został odrzucony przez muzułmańską rodzinę. 

Nauczył się polskiego, marzył o otwarciu małej restauracji (co miało już wkrótce ruszyć), świetnie gotował, dania nieznane w Polsce - kuchnia środkowoazjatycka. Miał dobre serce, pomagał ludziom i zwierzętom, chciał, żeby niesprzedana część jedzenia z restauracji trafiała do potrzebujących. 

Niestety 24 lutego śmiertelnie potrąciła go taksówka w okolicach ronda Daszyńskiego w Warszawie. Szedł akurat do mnie do szpitala wolskiego, gdzie wtedy przebywałem...

http://warszawawpigulce.pl/smiertelne-potracenie-na-pasach-utrudnienia-w-poblizu-ronda-daszynskiego/

Dopiero w zeszły piątek dokonano sekcji zwłok, której wyniki będą do wydania w tym tygodniu.

Niestety, minął tydzień, ale nie udało się nam uzbierać niezbędnej kwoty na pogrzeb, chciał być pochowany po katolicku i w Polsce, tym bardziej, że transport zwłok za granicę jest znacznie droższy. Potrzebne jest miejsce pochówku oraz zorganizowanie całego pogrzebu. Proboszcz się zgodził. Rafał nie miał tutaj nikogo, mieliśmy tylko paru wspólnych znajomych, którzy zaangażowali się również w pomoc.

Do tej pory nie wiem czy ktoś z Jego rodziny przyjedzie na pogrzeb, na pomoc pienieżną raczej nie mogę liczyć.

Czas nas goni dlatego bardzo prosimy o jakiekolwiek wsparcie. 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    06.03.2017
    06.03.2017

    Rafał spoczywaj w pokoju. z modlitewną pamięcią. m.

401 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Dawid Tereniecki - awatar

Dawid Tereniecki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

wojciech - awatar
wojciech
30
Andrzej - awatar
Andrzej
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jacek Spychalski - awatar
Jacek Spychalski
10
Radek - awatar
Radek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij