Zwracamy się do Państwa w imieniu naszych podopiecznych, uczniów z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz autyzmem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Codziennie większość z nich mierzy się z innymi wyzwaniami, niż ich rówieśnicy. Szczególnie dzieci z autyzmem często nie są w stanie samodzielnie funkcjonować i odnaleźć w otaczającym świecie. Oprócz normalnych lekcji w szkole potrzebują terapii, potrzebują wsparcia, które im da normalne, szczęśliwe życie... Każde działanie podejmowane w celu usprawniania ich funkcjonowania przybliża ich do normalności. Wszelkie konkursy, wyjścia na basen, hipoterapię, zimą lodowisko, kino, teatrzyk, wszystko to sprawia, że na ich buziach pojawia się uśmiech, a dzieci czują się jak ich zdrowi rówieśnicy. Kwiecień - miesiąc autyzmu, w którym szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę społeczeństwa na naszych podopiecznych. Chcielibyśmy zorganizować szereg działań integracyjnych, które ukazałyby nasze dzieci jako "fajnych" kolegów, a nie jako dzieci "inne" czy chore np. sensoplastykę, logosensorykę, warsztaty dla rodziców o modyfikacji zachowań trudnych i inne. Podsumowaniem byłby festyn sportowo-integracyjny na przełomie maja i czerwca, na ponad 300 osób, na który zapraszamy jeszcze naszych absolwentów, by chociaż trochę wyrwać ich z murów izolacji osoby niepełnosprawnej... oraz zdrowych rówieśników. Organizacja festynu polegała będzie na stworzeniu warunków oraz umożliwienie uczestnikom wykazaniem się umiejętnościami muzycznymi, plastycznymi, zręcznościowymi i sportowymi. Wszystko dostosowane do każdej grupy wiekowej. Integracja, wspólna rywalizacja, wymiana doświadczeń, nawiązywanie przyjaźni, dowartościowanie osób niepełnosprawnych, zapewnienie im sukcesu oraz zdrowy i aktywny wypoczynek to główny cel festynu. Jedną z atrakcji mogło by być koło fortuny, w którym za odgadnięte hasło , bądź wykonanie zadania dzieci dostawałyby drobną nagrodę. Podczas imprezy będzie można skorzystać ze słodkiego poczęstunki i grilowanych kiełbasek. Poprzez wspólną zabawę z elementami zdrowego współzawodnictwa liczymy na podniesienie samooceny związanej z funkcjonowaniem, potrzebami i możliwościami osób niepełnosprawnych, o różnych stopniach niepełnosprawności i z różnymi dysfunkcjami a szczególnie z autyzmem. Dodatkowo chcemy zorganizować pokaz ratownictwa medycznego oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z tego zakresu. Młodsze dzieci mogłyby skorzystać z dmuchanego zamku, który jest dużą atrakcją na tego typu imprezach. Kontynuowaniem podjętych działań mogłyby być inne o charakterze rehabilitacyjnym, usprawniające zaburzone funkcje, podejmowane celem zapobiegania izolacji osób niepełnosprawnych w środowisku. Bardzo liczymy na Państwa wrażliwość i otwarte serca na los naszych podopiecznych. Dzięki Wam nasze dzieci będą mogły robić to, co do tej pory wydawało się niemożliwe....
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!