Początek historii - Bogini przybywa

Izis -  około 5-6 letnia, nieduża, szczupła kotka o subtelnym, mądrym spojrzeniu i pięknych żółtych oczach. Kilka tygodni temu została znaleziona na parkingu w centrum Nowosolnej, gdzie siedziała na trawniku w strugach deszczu i cichutko miaucząc, bezradnie się rozglądała. Nasza wolontariuszka nie kojarzyła kotki jako miejscowej, więc wzięła ją do samochodu i przywiozła do fundacji. Kotka bezproblemowo przyjęła podróż samochodem i okazało się, że jest w pełni oswojona. Na pierwszy rzut oka jej kondycja fizyczna nie budziła zastrzeżeń, jednak po wizycie w lecznicy wyszło na jaw, że zmaga się z silnym przeziębieniem. Dodatkowo Panią Doktor zaniepokoił fakt dość wyraźnie wzdętego brzucha. Wyniki badań krwi wskazały podwyższone parametry wątrobowe, więc oprócz kuracji antybiotykowej z powodu przeziębienia, Izis zaczęła dostawać Hepatiale na poprawę pracy wątroby.

Zdjęcie opisu zbiórki Izis - bogini, która zachorowała

Choroba nie wybiera - Bogini poważnie osłabła

Nagle Izis poczuła się źle - leżała w kuwecie, nie miała apetytu, była osowiała. Kotka w trybie pilnym została umówiona na USG jamy brzusznej, a wynik badania zaskoczył nas wszystkich. Izis ma tylko jedną sprawną nerkę i szczątkowy fragment drugiej. Wyniki krwi w normie, parametry wątrobowe nadal odrobinę podwyższone. Pan Doktor zlecił na cito badanie moczu, które wykazało stan zapalny pęcherza moczowego. Izis otrzymała leki przeciwbólowe, antybiotyk - Clavaseptin, Hepatiale i karmę specjalistyczną Urinary. W apteczce pojawił się zapas leku rozkurczowego Nospa na wypadek pojawienia się ataków bólu (istnieje podejrzenie, że być może kotka cierpiała z powodu kamieni nerkowych).

Zdjęcie opisu zbiórki Izis - bogini, która zachorowała

Długotrwałe leczenie - Bogini potrzebuje wsparcia ludzi

Obecnie nasza malutka, kochana Boginka bardzo potrzebuje naszego i Waszego wsparcia. Z jednej strony potrzebujemy dla niej zaplecza finansowego, ponieważ Izis jest pod stalą opieką weterynarza i nadal przyjmuje Hepatiale. Dodatkowo raz w miesiącu musimy powtarzać badanie USG nerki. Przez pewien czas dostawała również lek Ornipural, który wspomaga regenerację wątroby. Niestety, lek się skończył, a jest bardzo trudno dostępny :( Jeśli ktoś z Was mógłby go podarować Izis, będziemy bardzo wdzięczni!!!   Z drugiej strony wiemy, że Izis będzie potrzebny domek, który w odpowiedni sposób zaopiekuje się kotką i w szczególności będzie dbał o jej zdrowie i kondycję. Mamy nadzieję, że taki znajdzie i nie chcemy nawet myśleć, co mogłoby się stać z Bogini, gdyby nie napotkała na swojej drodze naszej wolontariuszki… 

Aktualności

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Dziękujemy

    04.09.16
    04.09.16

    <3

Wpłaty - 6

kasia - awatar
1 300
kasia
Anita - awatar
20
Anita
Magdalena - awatar
10
Magdalena
Iwona - awatar
25
Iwona
Justyna - awatar
10
Justyna
janina - awatar
10
janina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij