Zbiórka Pomóżmy Kubusiowi Pobiec! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Kubusiowi Pobiec!

Monika Weidemann - awatar

Monika Weidemann

Organizator zbiórki

Kiedy pod własnym sercem bije drugie - to najważniejsze Serduszko, czuje się radość, ale i strach. To chwile euforii przeplatane chwilami niepokoju, bo przecież długo wyczekiwane Maleństwo w brzuchu jest takie delikatne i bezbronne. Chce się jednego – by nigdy nie cierpiało, by było szczęśliwe. Chcę się Je chronić i otaczać miłością.

Jestem mama 8 - letniego Kubusia, jedną z tych mam, które nie mogły uchronić dziecka przed cierpieniem. Jedną z tych, które codziennie muszą patrzeć na cierpienie najważniejszej osoby w ich życiu. Kubuś urodził się 17 października 2009 roku w Tczewie, gdzie również mieszka. Od urodzenia jest bardzo wesołym, pełnym radości i uśmiechu Chłopcem, niestety w drugiej dobie usłyszeliśmy zdanie, które zmieniło nasze życie: " Schizencefalia... Jakub nie będzie chodził, nie będzie mówił, nie wiadomo czy będzie Was widział i słyszał" . Schizencefalia -  brak wiedzy na ten temat i niczym nie potwierdzone wyobrażenia były dla nas przerażające.  Wyobrażenia o tym co przyniesie jutro... Marzenia, które przestały mieć znaczenie... Wartości, które zmieniły hierarchię. Kompleksowe badania w klinice tylko potwierdziły wstępną diagnozę. W tym momencie zaczęła się walka o życie Jakubka. 

Dzisiaj Jakub ma 8 lat chociaż bardzo dużo ćwiczy, nie może się bawić tak jak Jego sprawni Rówieśnicy. Najbardziej na świecie chciałby grać w piłkę i pobiec za nią aż na koniec świata. Szansą dla Jakuba okazał się innowacyjny sprzęt umożliwiający chodzenie - NF WALKER, który pomógłby Mu spełnić Jego największe marzenia: pobiec w kierunku wyciągniętych ramion Mamy. 

Kubuś dostaje zastrzyki z botuliny (preparat BTX-A), które na krótko likwidują spastykę, po jakimś czasie wszystko się cofa i tak toczy się nasza nieustanna walka o sprawność.

Jakub znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

Ci, którzy przebywają z Kubusiem na co dzień widzą jakich postępów dokonał przez minione lata. Kuba jest ograniczony ruchowo. Trzeba go przebierać i karmić. Natomiast rozumie praktycznie wszystko. Pokazuje, że chce pić czy jeść. Pracujemy nad tym, aby w przyszłości mógł sam siedzieć i chodzić.

Wiecie co dziś boli najbardziej? Smutne oczy Jakubka, kiedy patrzy na inne dzieci i wie, że ich nie dogoni, że choćby ćwiczył po kilkanaście godzin dziennie, nie stanie na własnych nogach. Kubuś próbuje gonić rówieśników, ale bez naszej pomocy nigdy Mu się to nie uda. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Monika Weidemann - awatar

  Monika Weidemann

  23.10.17
  23.10.17

  Witam Kochani! Niedługo mijają dwa miesiące odkąd rozpoczęliśmy zbiórkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby pomóc Kubulkowi uzbierać pieniążki na wymarzony sprzęt. Pewnie jak juz zauważyliście zmieniła się opcja na "ciut" tańszą . Nawiązaliśmy kontakt z firmą na terenie Polski, która zajmuję się produkcją niemalże idealnego sprzętu. DYNAMIC PACER jest o 10 tysięcy tańszy niż NF WALKER dlatego też postanowiliśmy nawiązać współpracę z Polska firmą . W środę otrzymamy fakturę pro forma która pozwoli nam ubiegać się o dodatkowe dofinansowania. Pieniążki uzbierane na pomagam.pl zostaną przekazane na konto Jakubka w Fundacji Zdążyć z Pomocą ,tam zaczynają już spływać pieniążki z 1% dlatego jesteśmy pełni nadziei że połączymy "finansowe siły" i wiosną Jakub wyruszy na spacer swoim nowym sprzętem. Wszystkich chętnych chcących jeszcze pomóc zapraszam do kontaktu ze mną bądź też bezpośredniego odwiedzenia Jakuba w Fundacji http://dzieciom.pl/podopieczni/19465

  Zdjęcie aktualności 8 815

Komentarze

 • Paula Gąska - awatar

  Paula Gąska

  06.09.17
  06.09.17

  Dużo zdrówka dla Kubusia 😍 życzą Gąski

  • Monika Weidemann - awatar

   Monika Weidemann - Organizator zbiórki

   07.09.17
   07.09.17

   Dziekuje slicznie Kochani 😘😘

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  06.09.17
  06.09.17

  Zdrówka zyczę!

  • Monika Weidemann - awatar

   Monika Weidemann - Organizator zbiórki

   06.09.17
   06.09.17

   Dziekujemy 💚💚

Monika Weidemann - awatar

Monika Weidemann

Organizator zbiórki

Wpłaty - 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Helena Maczkowska - awatar
50
Helena Maczkowska
Paweł Łuszczak - awatar
100
Paweł Łuszczak
Bożena Grad - awatar
250
Bożena Grad
Nick - awatar
100
Nick
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Magda mama Milenki - awatar
30
Magda mama Milenki
Piotr Lipski - awatar
10
Piotr Lipski
Anja Buchanan - awatar
100
Anja Buchanan
Anna Urbanowicz - awatar
300
Anna Urbanowicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij