Zbiórka Pomóżmy Kubusiowi Pobiec! - zdjęcie główne

Pomóżmy Kubusiowi Pobiec!

2 251 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Weidemann - awatar

Monika Weidemann

Organizator zbiórki

Kiedy pod własnym sercem bije drugie - to najważniejsze Serduszko, czuje się radość, ale i strach. To chwile euforii przeplatane chwilami niepokoju, bo przecież długo wyczekiwane Maleństwo w brzuchu jest takie delikatne i bezbronne. Chce się jednego – by nigdy nie cierpiało, by było szczęśliwe. Chcę się Je chronić i otaczać miłością.

Jestem mama 8 - letniego Kubusia, jedną z tych mam, które nie mogły uchronić dziecka przed cierpieniem. Jedną z tych, które codziennie muszą patrzeć na cierpienie najważniejszej osoby w ich życiu. Kubuś urodził się 17 października 2009 roku w Tczewie, gdzie również mieszka. Od urodzenia jest bardzo wesołym, pełnym radości i uśmiechu Chłopcem, niestety w drugiej dobie usłyszeliśmy zdanie, które zmieniło nasze życie: " Schizencefalia... Jakub nie będzie chodził, nie będzie mówił, nie wiadomo czy będzie Was widział i słyszał" . Schizencefalia -  brak wiedzy na ten temat i niczym nie potwierdzone wyobrażenia były dla nas przerażające.  Wyobrażenia o tym co przyniesie jutro... Marzenia, które przestały mieć znaczenie... Wartości, które zmieniły hierarchię. Kompleksowe badania w klinice tylko potwierdziły wstępną diagnozę. W tym momencie zaczęła się walka o życie Jakubka. 

Dzisiaj Jakub ma 8 lat chociaż bardzo dużo ćwiczy, nie może się bawić tak jak Jego sprawni Rówieśnicy. Najbardziej na świecie chciałby grać w piłkę i pobiec za nią aż na koniec świata. Szansą dla Jakuba okazał się innowacyjny sprzęt umożliwiający chodzenie - NF WALKER, który pomógłby Mu spełnić Jego największe marzenia: pobiec w kierunku wyciągniętych ramion Mamy. 

Kubuś dostaje zastrzyki z botuliny (preparat BTX-A), które na krótko likwidują spastykę, po jakimś czasie wszystko się cofa i tak toczy się nasza nieustanna walka o sprawność.

Jakub znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". 

Ci, którzy przebywają z Kubusiem na co dzień widzą jakich postępów dokonał przez minione lata. Kuba jest ograniczony ruchowo. Trzeba go przebierać i karmić. Natomiast rozumie praktycznie wszystko. Pokazuje, że chce pić czy jeść. Pracujemy nad tym, aby w przyszłości mógł sam siedzieć i chodzić.

Wiecie co dziś boli najbardziej? Smutne oczy Jakubka, kiedy patrzy na inne dzieci i wie, że ich nie dogoni, że choćby ćwiczył po kilkanaście godzin dziennie, nie stanie na własnych nogach. Kubuś próbuje gonić rówieśników, ale bez naszej pomocy nigdy Mu się to nie uda. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Weidemann - awatar

  Monika Weidemann

  23.10.2017
  23.10.2017

  Witam Kochani! Niedługo mijają dwa miesiące odkąd rozpoczęliśmy zbiórkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby pomóc Kubulkowi uzbierać pieniążki na wymarzony sprzęt. Pewnie jak juz zauważyliście zmieniła się opcja na "ciut" tańszą . Nawiązaliśmy kontakt z firmą na terenie Polski, która zajmuję się produkcją niemalże idealnego sprzętu. DYNAMIC PACER jest o 10 tysięcy tańszy niż NF WALKER dlatego też postanowiliśmy nawiązać współpracę z Polska firmą . W środę otrzymamy fakturę pro forma która pozwoli nam ubiegać się o dodatkowe dofinansowania. Pieniążki uzbierane na pomagam.pl zostaną przekazane na konto Jakubka w Fundacji Zdążyć z Pomocą ,tam zaczynają już spływać pieniążki z 1% dlatego jesteśmy pełni nadziei że połączymy "finansowe siły" i wiosną Jakub wyruszy na spacer swoim nowym sprzętem. Wszystkich chętnych chcących jeszcze pomóc zapraszam do kontaktu ze mną bądź też bezpośredniego odwiedzenia Jakuba w Fundacji http://dzieciom.pl/podopieczni/19465

  Zdjęcie aktualizacji 8 815

Komentarze


 • Paula Gąska - awatar

  Paula Gąska

  06.09.2017
  06.09.2017

  Dużo zdrówka dla Kubusia 😍 życzą Gąski

  • Monika Weidemann - awatar

   Monika Weidemann - Organizator zbiórki

   07.09.2017
   07.09.2017

   Dziekuje slicznie Kochani 😘😘

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  06.09.2017
  06.09.2017

  Zdrówka zyczę!

  • Monika Weidemann - awatar

   Monika Weidemann - Organizator zbiórki

   06.09.2017
   06.09.2017

   Dziekujemy 💚💚

2 251 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Weidemann - awatar

Monika Weidemann

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila - awatar
Kamila
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Helena Maczkowska - awatar
Helena Maczkowska
50
Paweł Łuszczak - awatar
Paweł Łuszczak
100
Bożena Grad - awatar
Bożena Grad
250
Nick - awatar
Nick
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda mama Milenki - awatar
Magda mama Milenki
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij